عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

عدم نیاز به گواهینامه بین المللی با اجاره ماشین با راننده

دبی یک شهر بزرگ و تفریحی است که هر ساله میزبان بسیاری از گردشگران و مسافران می باشد. یکی از مهم ترین مشکلاتی که بسیاری از هموطنان بعد از ورود به شهر دبی با آن روبه رو هستند، حمل و نقل و جابجایی در این منطقه است. با اجاره خودرو در دبی، تا حدودی مشکلات جابجایی و حمل و نقل در این شهر برطرف خواهد شد.

یکی از مهم ترین مزایای اجاره خودرو در دبی، این است که به  گردشگران اجازه می دهد خودروهایی مطابق با بودجه و سلیقه خود انتخاب کنند. به عنوان مثال، می توان انواعی از ماشین های لوکس و گران قیمت یا ماشین های اقتصادی و کم هزینه در امارات اجاره کرد. اجاره ماشین در دبی، در ظاهر ساده به نظر می رسد. ولی در واقعیت با نکات و قوانین خاصی همراه است که بهتر است قبل از رنت خودرو از آن آگاهی داشته باشید. در ادامه قصد داریم به طور کامل در رابطه با اجاره خودرو در دبی صحبت کنیم و شرایط آن را به شما توضیح دهیم.

چرا اجاره خودرو در دبی به صرفه است ؟

رانندگی در دبی به عنوان ساده ترین روش برای رفت و آمد شهری محسوب می شود. با توجه به قیمت ارزان سوخت در امارات، هزینه سفر با ماشین شخصی بسیار ارزان است. با این حال تراکم ترافیک در دبی شاید کمی رانندگی را برای شما سخت کند. اما، نکته ای که در این میان حائز اهمیت است، هزینه بالای تاکسی و اتوبوس های شرکت واحد می باشد. از طرفی منتظر ماندن برای آمدن

یکی از مهم ترین سوالاتی که برای بسیاری از توریست ها و گردشگران ایجاد می شود، این است که آیا هزینه اجاره خودرو در دبی مقرون به صرفه است؟ همانطور که می دانید، گردشگری هزینه های بسیار بالایی دارد. بنابراین، هزینه حمل و نقل و جابجایی باید کاملا مقرون به صرفه باشد. خوشبختانه قیمت بنزین و هر نوع سوخت دیگری در امارات بسیار پایین است. بنابراین هزینه رنت ماشین در دبی و حمل و نقل با ماشین شخصی، بسیار پایین تر از هزینه تاکسی  خواهد بود. به طور کلی، هزینه تاکسی و اتوبوس های شرکت واحد در دبی بالاست و بخش زیادی از بودجه سفر شما را پوشش خواهد داد.

تنها چالشی که ممکن است بعد از اجاره خودرو و ورود به دبی با آن روبرو شوید، ترافیک بالا در این شهر است. اگر جنبه های اقتصادی را کنار بگذاریم و این مسئله را از جنبه های دیگر مورد بررسی قرار دهیم، باز هم به همین نتیجه خواهیم رسید. به عنوان مثال گردشگران بدون اجاره خودرو، باید مدت زیادی برای گرفتن تاکسی و جابجایی منتظر بمانند. هوای این شهر در برخی ساعات روز بسیار گرم است و شرایط را برای شما سخت تر خواهد کرد.

بنابراین مناسب ترین روش برای حمل و نقل در دبی، اجاره خودرو در دبی با راننده یا بدون راننده است. یکی از بهترین تفریحات مردمان بومی این شهر، این است که ساعت ها در بزرگراه های فوق العاده و مدرن رانندگی کنند. تمامی بزرگراه ها یا جاده ها به بهترین شکل ممکن و با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا ساخته شده اند. شما نیز می توانید با رنت ماشین در دبی، از این لذت بهره مند شوید و تجربه خوبی از سفر خود بدست آورید.

لیست قیمت اجاره خودرو در دبی

نحوه اجاره خودرو در دبی

روش های مختلفی برای اجاره خودرو در دبی وجود دارد.  بهترین روش برای رنت خودرو در دبی، جستجوی سایت های رنت خودروی معتبر ایرانی است. یکی از مهمترین مزایای اجاره خودرو از سایت های ایرانی، این است که به متقاضیان اجازه می دهد به زبان فارسی و به راحتی با تیم پشتیبانی مجموعه صحبت کنند. بسیاری از سایت های اجاره خودرو در دبی یا امارات، خدمات خود را به زبان عربی و انگلیسی ارائه می دهند.

همین مسئله ممکن است مردم را به اشتباه بیندازد یا شرایط را برای آن ها سخت کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای کرایه خودرو به سایت های ایرانی مراجعه کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که سایت مورد نظر شما باید اعتبار و سابقه کار بالایی داشته باشد. به عنوان مثال، کاسپین رنت یکی از معتبرترین و قدیمی ترین وب سایت های، رنت خودرو است. این مجموعه در تعداد زیادی از کشورهای حاشیه خلیج فارس دارای شعبه است.

برای اجاره خودرو از مجموعه کاسپین رنت، نیازی نیست الزاما به صورت حضوری مراجعه کنید. می توانید از طریق برقراری تماس تلفنی یا ارتباط با اپراتور فارسی زبان، سوالات و ابهامات خود را برطرف کنید. تیم پشتیبانی و کارشناسان این مجموعه، در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ داده و خودروی مورد نظر شما را رزرو می کنند.

مهم ترین مراحل اجاره ماشین در دبی به صورت زیر است:

 1.  انتخاب خودروی مورد نظر
 2. انتخاب محل تحویل خودرو در دبی
 3. ارائه مدارک مورد نیاز
 4. امضای قرارداد و پرداخت بیعانه
 5. تحویل خودرو در محل انتخابی

شرایط اجاره خودرو در دبی و امارات

قبل از اینکه برای اجاره خودرو کراس اوور در دبی و امارات اقدام کنید، باید از شرایط در این کشور مطلع شوید. مهم ترین شرایط، تاریخ دریافت و تحویل ماشین به مجموعه است. به این ترتیب، روز و ساعت دقیق دریافت خودرو در اختیار شما قرار خواهد گرفت. بعد از آن، موظف خواهید بود به خوبی از خودرو نگهداری کرده و آن را در زمان مقرر شده به مجموعه تحویل دهید. بعد از اینکه تاریخ دریافت و تحویل خودرو مشخص شد، لازم است نوع خودرو مورد نظر خود را انتخاب کنید. اجاره خودرو محدودیت زمانی دارد. گردشگران و توریست ها می توانند حداقل 72 ساعت و حداکثر سی روز از خودروهای رنتی استفاده کنند.

علاوه بر این، برای بیابان گردی و آفرود سواری باید ابتدا با شرکت هماهنگ کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، اجاره خودرو با راننده یا بدون راننده است. برای ، باید گواهینامه های مجاز دولت امارات را دریافت کنید. این گواهینامه صرفا در اختیار مردم کشورهای تحت قرارداد؛ یعنی استرالیا و آمریکا قرار می گیرد. لذا افراد خارجی و ایرانیانی که قصد رانندگی در شهر دبی دارند، بدون گواهینامه اماراتی و گواهینامه بین المللی اجازه رانندگی در این کشور را نخواهند داشت.

عدم نیاز به گواهینامه بین المللی با اجاره ماشین با راننده

بهترین راه حل برای رفع این مشکل، است. اجاره خودرو در دبی با راننده، مزایای گوناگونی دارد. به عنوان مثال، خیال شما در رابطه با رانندگی در جاده ها و بزرگراه ها یا خسارات احتمالی مطمئن خواهد بود. اگر قصد دارید گواهینامه بین المللی دریافت کنید، می توانید وارد سامانه شده و در این سامانه ثبت نام کنید. علاوه بر این، نباید قوانین و مقررات رانندگی در امارات را نقض کنید. به عنوان مثال یکی از مهم ترین قوانین، همراه داشتن مدارک ماشین است.

بنابراین هنگام کرایه ماشین از مجموعه کاسپین رنت، مدارکی مثل بیمه خودرو یا سایر مدارک را دریافت کنید. بعد از دریافت مدارک، می توانید خودرو را تحویل بگیرید. خودرو باید در زمان مشخص شده به شرکت تحویل داده شود. اگر نیاز دارید مدت زمان تحویل خودرو را تمدید کنید، قبل از زمان مقرر با شرکت تماس بگیرید.

مدارک لازم برای اجاره خودرو در دبی

اجاره ماشین در دبی، محبوبیت بسیار زیادی برای گردشگران و توریست ها دارد. همانطور که گفته شد، کرایه ماشین در این کشور سفر لذت بخشی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. به همین دلیل شرکت های رنت خودرو در این کشور، شرایط را ساده کرده اند تا همه افراد بتوانند از خدمات اجاره خودرو در دبی بهره مند شوند.

برخی از مجموعه های رنت خودرو ایرانی با در نظر گرفتن شرایط ایرانیان و نیازهای آن ها، پروسه ساده ای را برای اجاره خودرو در نظر گرفته اند. به عنوان مثال، کرایه ماشین از مجموعه کاسپین رنت بسیار ساده است و به راحتی انجام می شود.

این شرکت در بسیاری از کشورهای حاشیه خلیج فارس و ترکیه دارای شعبه است. بنابراین مسافران ایرانی می توانند قبل از برنامه ریزی سفر، از خدمات وب سایت کاسپین رنت بهره مند شوند. مهم ترین مرحله برای اجاره خودرو در دبی، جمع آوری مدارک است. چند مدرک مهم شامل پاسپورت، ویزای بازدید و گواهینامه رانندگی است.

اگر قصد اجاره ماشین با راننده دارید، نیازی به گواهینامه رانندگی نخواهید داشت. برخی مسافران باید با توجه به نوع کشور مقصد، مجوز رانندگی بین المللی نیز ارائه دهند.

مسئله دیگر محدودیت سنی است. برای اجاره خودرو، سن شما باید حداقل 21 سال یا بیشتر باشد.  شرکت هایی وجود دارند که ماشین های لوکس و خاص را صرفا به افراد بالای 25 سال اجاره می دهند. برخی مدارک زیر برای اجاره ماشین در دبی مورد نیاز هستند:

 1. گذرنامه
 2. ویزا یا اقامت
 3. گواهینامه رانندگی کشورهای معتبر
 4. گواهینامه رانندگی بین المللی (در صورت نیاز)

آیا امکان کرایه ماشین با گواهینامه رانندگی ایرانی در دبی فراهم است؟

متاسفانه، گردشگران و مسافران نمی توانند با گواهینامه رانندگی کشور خود، در دبی رانندگی کنند. البته برخی مسافران کشورهایی مثل آمریکا و استرالیا، مشکلی برای رانندگی در دبی ندارند و می توانند از گواهینامه کشور خود استفاده کنند. باقی کشورها شامل انگلستان، کانادا، کشورهای عضو اتحادیه اروپا و مواردی مانند این هستند. بنابراین اگر گواهینامه رانندگی یکی از این کشورها را ندارید، باید برای کرایه ماشین با راننده اقدام کنید.

اگر بازه زمانی سفر شما کوتاه است، پیشنهاد می کنیم برای دریافت گواهینامه اماراتی اقدام نکنید. زیرا دریافت گواهینامه اماراتی پیچیدگی ها و مراحل خاص خود را دارد. در نتیجه برای افرادی که به دنبال اقامت کوتاه مدت در این کشور هستند، به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست. به جای آن، برای اجاره خودرو با راننده اقدام کنید که مراحل ساده تری دارد و با هزینه کمتری انجام می شود.

گواهینامه رانندگی بین المللی جهت اجاره خودرو در دبی

گواهینامه بین المللی رانندگی ( IDP = International Driving Permit ) سندی به شکل کارت یا دفترچه و یا ترکیبی از این دو است که دارای اعتبار یک یا سه ساله می باشد و توسط مراجع ذی صلاح کشورهای مختلف صادر می گردد. به موجب این مدرک، شخص دارنده، حق رانندگی با وسایل نقلیه موتوری را در کشوری غیر از وطنش، پیدا می کند و می تواند با وسیله ی نقلیه خود سفر کند. این گواهینامه علاوه بر زبان فارسی به 7 زبان بین المللی از جمله انگلیسی، فرانسوی، روسی، عربی، آلمانی، اسپانیایی و چینی نیز ترجمه می گردد و قابلیت استفاده در بسیاری از کشورهای جهان را دارد. گواهینامه رانندگی بین المللی نمی تواند نقش یک گواهینامه رانندگی را در کشور محل سکونتتان ایفا کند و تنها زمانی می توانید نسبت به دریافت آن اقدام کنید که گواهینامه رانندگی ملی را دریافت کرده باشید. به عبارت دیگر این سند بین المللی تنها زمانی معتبر است که همراه با اصل گواهینامه صادره از کشور مرجع باشد.

مدارک لازم برای دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی:

 1. اصل گواهینامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل یک ماه و سه روز، برای گواهینامه بین المللی رانندگی یک ساله و اعتبار حداقل سه سال برای دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی سه ساله
 2. یک قطعه عکس تمام رخ 4*3 (با حجاب اسلامی برای بانوان)
 3. گواهینامه بین المللی قبلی (در صورت معتبر بودن)
 4. اصل یا تصویر صفحه اول گذرنامه
 5. تکمیل فرم درخواست
 6. مبلغ حدود 200 هزار تومان بابت هر جلد گواهینامه رانندگی بین المللی یک ساله

روش های دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی:

مراجعه به یکی از نمایندگی های کانون جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور

3-از طریق اینترنت

برای ثبت درخواست صدور گواهینامه رانندگی بین المللی در داخل کشور به صورت اینترنتی، کلیک کنید. در این روش، فقط گواهینامه رانندگی بین المللی یک ساله قابل دریافت است و در لحظه ثبت درخواست، باید حداقل یک ماه و ده روز از اعتبار گواهینامه رانندگی ملی باقی مانده باشد. ظرف مدت یک هفته پس از ارسال مدارک توسط پست به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، می توانید گواهینامه ی خود را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در دبی

 • دریافت گواهینامه بین المللی
 • ارسال نام، آدرس، تلفن و شماره اتاق هتل
 • ارسال اسم و فامیل درخواست کننده (دارنده ی گواهینامه)
 • ارسال تصویر گواهینامه و تصویر پاسپورت
 • سن راننده (سن مجاز 23 سال است و با شرایط خاص امکان اجاره ی خودرو وجود دارد.)
 • ارسال محل، تاریخ و ساعت تحویل بازگرداندن خودرو به شرکت

آیا رانندگی با گواهینامه ایرانی در دبی امکانپذیر است؟

خیر. افرادی که قصد دارند در امارات یا دبی رانندگی کنند، باید ابتدا برای دریافت گواهینامه بین المللی اقدام کنند. این گواهینامه از طریق ثبت نام در کانون جهانگردی و اتومبیلرانی دریافت می شود.

دکمه بازگشت به بالا