سنسور اکسیژن خون اپل واچ دزدی است ؛ اپل متهم شد

اپل به دلیل سرقت سنسور اکسیژن خون اپل واچ از یک شرکت آمریکایی دیگر در دادگاه محکوم شد. ظاهراً یافته های دادگاه ادعای این شرکت را تأیید کرده است.
دادگاه تجدیدنظر آمریکا ادعای شرکت ماسیمو (شرکت پزشکی تولیدکننده دستگاه ها و سنسورهای پزشکی) را مبنی بر سرقت حسگر سنجش اکسیژن خون خود توسط اپل را با دو رأی موافق تأیید کرد. البته این مورد تنها مورد سرقت تجهیزات و سنسورهای پزشکی نیست؛ چرا که دومین شرکت برتر جهان در سال 2023 نیز سرقتی مشابه از Cercacor Laboratories داشته است. اگرچه سنسور اکسیژن خون اپل واچ دزدی است و این سرقت تأیید شده، ولی هنوز رأیی از سمت دادگاه تجدیدنظر صادر نشده و باید منتظر اخبار بعدی ماند تا حکم تخلف اپل صادر شود.
بیشتر بخوانید: قابلیت تماس اضطراری اپل واچ جان یک دانش آموز آمریکایی را نجات داد
سنسور اکسیژن خون اپل واچ دزدی است
رای دادگاه تجدیدنظر مربوط به یافته های دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا است و در حالی ارائه می شود که اپل به طور جداگانه سعی دارد ممنوعیت واردات اپل واچ به آمریکا توسط کمیسیون بین المللی تجارت را لغو کند.
در 26 اکتبر 2023 میلادی، کمیسیون تجارت بین المللی آمریکا (ITC) اعلام کرد اپل دو حق امتیاز اختراع شرکت ماسیمو و Cercacor Laboratories را نقض کرده است.

پس از یک بررسی 60 روزه، تصمیم ITC برای ممنوعیت فروش ساعت های هوشمند اپل که فناوری های سنجش اکسیژن خون (متعلق به شرکت ماسیمو) در آنها به کار رفته بود، نهایی شد اما شرکت پیش از آن ساعت های هوشمند حامل فناوری مذکور را از فروشگاه های فیزیکی حذف و فروش آنلاین آنها را متوقف کرده بود.
این شرکت قبل از تعطیلات کریسمس فروش ساعت های خود را متوقف کرد و در یک خواست که 27 دسامبر ثبت شده، اعلام کرد اگر دستورات پیشین دادگاه به مدت دو هفته پابرجا بماند با خسارت های غیرقابل جبرانی روبرو می شود که در نهایت دادگاه تجدیدنظر آمریکا ممنوعیت واردات کمیسیون دولتی برای واردات اپل واچ را به طور موقت لغو کرد و این شرکت می تواند فروش ساعت های هوشمند پرچمدار خود را از سر گیرد.
پیش از این دادگاه تجدید نظر در رای خود اعلام کرده بود ممنوعیت واردات و فروش اپل متوقف می شود تا درخواست اپل برای توقف طولانی مدت رای در طول فرآیند تجدیدنظر مورد بررسی قرار گیرد. دادگاه تا 10 ژانویه (دیروز به وقت آمریکا) به ITC فرصت داده بود تا به درخواست اپل پاسخ دهد.
ممنوعیت واردات در حال حاضر اجرا نمی شود زیرا اپل آن را به چالش کشیده است.
بیشتر بخوانید:

    یک ایرانی باعث توقف فروش اپل واچ شد اما ماجرا چیست؟
    هدست ویژن پرو اپل از 13 بهمن وارد بازار خواهد شد
    فروش اپل ویژن پرو از 27 ژانویه در ایالات متحده آغاز خواهد شد

نظر شما درخصوص سرقت اپل از سنسور سنجش خون شرکت ماسیمو چیست؟ آیا اپل در همه تولیدات خود دست به سرقت می زند؟
 

دکمه بازگشت به بالا