عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

سبک دکوراسیون صنعتی

شاید بهتر باشد که به های دکوراسیون داخلی به عنوان یک راهنمای طراحی خانه فکر کنید و نه به عنوان مجموعه ای از قوانین که به محیط زندگی شما زیبایی می بخشند. تمام ویژگی های سبکی که تصمیم به اعمال آن دارید، مانند راهنمایی است که گام به گام نحوه ساماندهی خانه را به شما نشان می دهد. انتخاب سبکی که بیشترین هماهنگی را با سلیقه و نیاز های شما داشته باشد، هم در زمان صرفه جویی کرده و هم به شما کمک می کند تا از ساده ترین راه خانه خود را طراحی کنید. اگر هنوز در مورد این که کدام سبک طراحی داخلی برای شما مناسب تر است به نتیجه ای نرسیده اید، با بررسی مطالب گذشته پویانو می توانید در مورد سبک های مختلف و ویژگی های آن ها اطلاعاتی را کسب کنید. زیرا ما در این مطلب تنها به ویژگی های سبک دکوراسیون صنعتی خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید:

محتوای این مطلب نمایش

سبک صنعتی یکی از سبک های محبوب در طراحی داخلی است که طرفداران بسیاری دارد و رفته رفته کاربرد آن بیشتر از گذشته می شود. شاید با شناخت ویژگی های سبک صنعتی متوجه شوید که این سبک همان چیزی است که به دنبال آن هستید. در واقع این مطلب می تواند به عنوان راهنمایی در مورد سبک صنعتی در نظر گرفته شود، زیرا تمام ویژگی های مهم آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سبک صنعتی، در واقع مکانی است که در آن عناصر خام با ایده های خلاقانه ترکیب شده و از دکوراسیونی سرد، اما راحت برخوردار است. عناصر خام و صنعتی ای مانند دیوار های آجری، عناصر فلزی کار نشده، چوب بدون جلا و سطوح بتنی از جمله عناصر اصلی سبک صنعتی به شمار می روند. سبک صنعتی زمینه بسیار مناسبی را برای به نمایش گذاشتن خلاقیت ها ایجاد می کند. برای مثال میزی از لاستیک ماشین که یک شیشه بر روی آن قرار دارد و یا کتابخانه ای که از جعبه های میوه تشکیل شده است…

اگر می خواهید سرویس بهداشتی ای به سبک صنعتی داشته باشید، کاربردی ترین عنصری که می توانید مورد استفاده قرار دهید، لوله های تاسیساتی هستند که روکار بوده و در معرض دید قرار دارند. اگر این لوله ها را به رنگ هایی مانند مشکی رنگ آمیزی کنید که با مکان کنتراست بیشتری ایجاد کنند، به ظاهر موفقیت آمیز تری دست پیدا خواهید کرد. هم چنین منابع نور پردازی ای مانند چراغ های دیواری صنعتی نیز در ترکیب با این لوله های آب، فضای مناسبی را ایجاد خواهند کرد.

اگر می خواهید آشپزخانه ای به سبک صنعتی داشته باشید، حتما باید از ترکیب چوب و فلز در طراحی این مکان استفاده کنید. کابیت ها و یا جزیره ای که از ترکیب چوب و فلز طراحی شده باشد، به تنهایی می تواند جلوه ای صنعتی به مکان ببخشد. استفاده عناصری مانند دیوار های آجری، لوستر های صنعتی، دستگیره های فلزی و جزئیات این چنینی نیز می توانند ویژگی صنعتی آشپزخانه را تقویت کنند.

معماری صنعتی در واقع ثمره یک جنبش مدرنیستی است که با الهام گرفتن از ساختمان هایی مانند کارخانه ها، کارگاه ها و سوله هایی که در آن ها ماشین آلات، خطوط تولید و فضای کاری وجود دارند، فضایی برای زندگی ایجاد می کند. به همین دلیل در معماری صنعتی، عناصر خام و خالی ویژگی اصلی به شمار می روند. معماری صنعتی را می توان برادر معماری اکسپرسیونیسم و بروتالیسم دانست.

اگر در مورد دکوراسیونی با الهام از ساختمان هایی مانند کارگاه ها و کارخانه ها صحبت می کنیم، نمی توانیم از طراحی لافت یاد نکنیم. در طراحی لافت که می تواند به عنوان یک زیر سبک از سبک صنعتی یا شکل رادیکال تری از آن تعریف شود، هدف این است که به نظر برسد که مکان از فضایی مانند کارگاه یا کارخانه تبدیل به خانه شده است.

لافت سبکی است که در آن اتاق ها با دیوار ها از یکدیگر جدا نشده، کل فضا باز بوده و عناصر خام و مبلمان، مشابه فضای کار هستند. اکسسوار های به کار برده شده در این سبک شجاع و مردانه هستند.

بیشترین مواد و مصالحی که در سبک صنعتی به کار برده می شوند، چوب و فلز هستند. اما بسیار مهم است که این مواد به صورت خام و کار نشده مورد استفاده قرار بگیرند. هم چنین بتن و آجر نیز از دیگر ویژگی های بارز سبک صنعتی به شمار می روند. تیرک های سقفی سیاه رنگ که در معرض دید قرار دارند نیز از جمله ویژگی هایی هستند که حتما در یک مکان به سبک صنعتی پیش روی شما قرار خواهند گرفت.

تنوع اکسسوار های این سبک تنها با خلاقیت کاربر یا طراح محدود می شود. اکسسوار های شیشه ای، چینی، فلزی، چوبی، سنگی، پلاستیکی و هر مصالح دیگری که به ذهن شما خطور می کند را می توان در این سبک مورد استفاده قرار داد. به خصوص اکسسوار های فلزی و سنگی مکمل های بی نظیری برای سبک صنعتی به شمار می روند.

حتی می توان سبک صنعتی را با استفاده از اکسسوار های سبک های دیگر نیز غنی کرد. می توانید با به کار بردن رنگ سفید در نقاط مختلف سبک ترکیبی صنعتی – روستیک و یا با به کار بردن مبلمان مدرن سبک ترکیبی صنعتی – مدرن را به نمایش بگذارید.

جالب است بدانید : atrixconcept

  1. طراحی مبلمان به سبک صنعتی

عناصری که به سبک صنعتی طراحی می شوند، معمولا خام و طبیعی هستند تا بازتابی از ویژگی های این سبک باشند. صندلی ها و میز های ساخته شده از پالت های چوبی، تاج تختخواب و تختخواب ساخته شده از تنه درخت، کتابخانه یا قفسه های ساخته شده از جعبه میوه از جمله نمونه هایی از طراحی صنعتی به شمار می روند.

یکی از عناصری که از ویژگی های سبک صنعتی به شمار رفته و مشخصه ای از این سبک شناخته می شود، چراغ های سبک صنعتی هستند. لوستر های فلزی که معمولا از نور زرد رنگ برای آن ها استفاده می شود، کاربرد بسیاری در این سبک دارند. هم چنین به جای استفاده از یک منبع روشنایی سقفی، از چراغ های دیواری و آباژور های متعددی نیز در این سبک استفاده می شود. لوستر های سقفی ای که به کار برده می شوند نیز  آویز های فلزی ای هستند که تا نیمی از ارتفاع اتاق پایین می آیند.

  1. پوشش دیوار برای سبک صنعتی

اگر برای سبک صنعتی به دنبال پوششی مناسب برای دیوار هستید، کار سختی در پیش ندارید. حتی با برهنه نگه داشتن دیوار و بدون کار کردن بر روی آن نیز می توانید به سبک صنعتی کمک کنید. اما دیوار های بتونی و آجری از جمله بیشترین انتخاب هایی هستند که برای سبک صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

  1. انتخاب کفپوش برای سبک صنعتی

در سبک صنعتی می توان از کفپوش های متعددی استفاده کرد. کفپوش های براق، کفپوش اپوکسی، کف سرامیکی و کف چوبی که اغلب در سبک های مدرن و مینیمال مورد استفاده قرار می گیرد و کفپوش های کاشی یا موزاییکی که معمولا در سبک روستایی به کار برده می شوند نیز برای سبک صنعتی مناسب هستند. هم چنین می توانید از بتن، فلز یا سنگ نیز به عنوان ویژگی بارز سبک صنعتی برای کفپوش استفاده کنید.

  1. منسوجات مورد استفاده در سبک صنعتی

با وجود این که پارچه و منسوجات به ندرت در سبک صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند، اما پارچه هایی با بافت و طرح طبیعی برای این سبک مناسب هستند. طرح های کلاسیک و رنگ های درخشان در سبک صنعتی جایی ندارند. البته اگر به دنبال سبکی تلفیقی هستید می تونید از این نوع پارچه ها نیز استفاده کنید.

  1. شخصی سازی کردن سبک صنعتی!

مانند هر سبک دیگری، سبک صنعتی نیز قابلت شخصی سازی شدن را دارد. می توانید این سبک را با علایق خود غنی تر کنید. برای مثال اگر به موسیقی علاقه دارید، طراحی صنعتی با تم موسیقی بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

  1. حضور عناصر خیابانی در سبک صنعتی

می توانید از عناصر خیابانی بسیاری مانند تابلو های خیابان، پلاک خودرو کشورهای مختلف، علائم تبلیغاتی و علائم راهنمایی و رانندگی به عنوان اکسسوار های سبک صنعتی استفاده کنید. این نوع عناصر که سبکی خلاق و غنی را به نمایش می گذارند، در سبک صنعتی بسیار محبوب هستند.

  1. یکپارچگی سبک در دکوراسیون صنعتی

اگر از استفاده می کنید، می توانید ویژگی های این سبک را در اتاق ها و هم چنین فضاهایی مانند پله ها و راهرو ها نیز بازتاب دهید. دکوراسیون کردن این نقاط با نرده های فلزی یا سیستم روشناییدکوراسیون داخلی صنعتی یکی از سبک های پرطرف دار است و از ترکیب عناصر قدیمی و مدرن تشکیل میشود، که دکوراسیون داخلی خاصی را به وجود می آورد.

در سبک های دیگر دکوراسیون داخلی ،لوله کشی،هواکش،کابل برق و… ساختمان کاملا پنهان شده ولی در سبک صنعتی تاسیسات بدون پوشش است و جذابیت اصلی سبک دکوراسیون صنعتی محسوب میشود. جذابیت این سبک به دلیل دیده شدن روند ساخت است و بیشتر در آپارتمان های تجاری، اداری و خانه هایی که با دکوراسیون مدرن هستند دیده میشود.

تاریخ پیدایش طراحی داخلی صنعتی

اوایل قرن بیستم بعد از انقلاب صنعتی دوم کارخانه ها تعطیل شدند و تعدادی از ساختمان هایشان متروکه شدند اما بعد از سالها و افزایش جمعیت و نیاز به فضا برای سکونت این کارخانه ها به محل سکونت تبدیل شدند و سبک دکوراسیون صنعتی آغاز شد.

ویژگی های سبک دکوراسیون صنعتی

استفاده از ساده و پرکاربرد مانند: آجر، بتن، چوب، فلز و… از موارد مصالح های شاخص بکار گرفته شده در سبک صنعتی میباشند.

استفاده از آجر و بتن در سبک دکوراسیون صنعتی

مصالح آجر و بتن در ساختمان های صنعتی پر کابردترین متریال ساختمانی بودند و بدون پوشش در استفاده میشدند. در دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی برای کف و دیوارها میتوان از بتن پولیش شده استفاده کرد.

استفاده از فلز و چوب در سبک دکوراسیون صنعتی

از سطوح و وسایل چوبی و فلزی در دکوراسیون سبک صنعتی استفاده میکنند. در سقف و راه پله و پنجره ها این متریال را میتوان دید. از میز چوبی و صندلی های فلزی هم میتوان در این سبک از دکوراسیون داخلی استفاده کرد.

متریال چوب و فلز نقش مهمی در طراحی به سبک صنعتی دارند.

استفاده از رنگ های خنثی و طبیعی در سبک دکوراسیون صنعتی

استفاده از رنگ های روشن و زنده که در مثلا در استفاده میشود، هیچ کاربردی در طراحی داخلی صنعتی ندارد. در این سبک از رنگ های خنثی و طبیعی استفاده میشود و برای ایجاد تعادل در فضای سرد و خشک سبک دکوراسیون صنعتی از رنگ های گرم و خنثی مانند خرمایی و قهوه ای استفاده میکنند و برای دکورها و وسایل کوچک از رنگ های خنثی دیگر(مانند: کاراملی، شتری، برنزی)استفاده میکنند. از ترکیب رنگ خاکستری کنار سفید هم میتوان در دکوراسیون صنعتی استفاده کرد.

استفاده از مبلمان و وسایل قدیمی در سبک دکوراسیون صنعتی

مبلمان و اکسسوری در این سبک باید حس و حال فضای صنعتی داشته باشد. مبلمانی که یادآور قرن بیستم هستند گزینه ی خوبی برای دکوراسیون صنعتی هستند. باید دقت بسیاری در و وسایل داشت زیرا خیلی از افراد تمایل زیادی برای اقامت طولانی در این مکان ها را ندارند. مبلمان و دکور سبک صنعتی را میتوان از وسایل قدیمی انتخاب کرد و یا وسایلی که از نظر شکل ظاهری شبیه به وسایل کارخانه ها و ساختمان های قدیمی است، استفاده کرد.

استفاده از تابلو نقاشی و گیاهان در سبک دکوراسیون صنعتی

میتوانید از یک یا چند تابلو نقاشی یا عکس در دکوراسیون صنعتی برای تغییر فضای یکنواخت استفاده نمایید و برای حس طراوت و زندگی در فضا داخلی میتوانید از گیاهان آپارتمانی کمک بگیرید.

لوله ها و اتصالات بدون پوشش در سبک دکوراسیون صنعتی

لوله ها و اتصالات بدون پوشش از عناصر اصلی دکوراسیون سبک صنعتی هستند. برای تغییر کاربردی فضای صنعتی اتصالات آن را پوشش ندهید و برای فضایی که اتصالات نمایان ندارند میتوان از لوله ها در دکور و ساخت وسایل استفاده کرد.

نورپردازی در طشاید شما نیز از شنیدن نام سبک دکوراسیون صنعتی تعجب کنید و برای تان جای سوال باشد که منظور از این سبک چیست؟ ما در این مطلب از وبلاگ چی بچین به طور مفصل در مورد سبک طراحی صنعتی صحبت کرده ایم و ویژگی هایی این سبک را به همراه نمونه ای برای تان آماده نموده ایم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

هر آن چیزی را که راجع به سبک های مرتب و باقاعده می دانید، از ذهنتان خارج کنید. سبک طراحی داخلی صنعتی با هیچ یک از سبک های دیگر قابل مقایسه نیست؛ زیرا زیبایی را در نامرتبی می بیند! در واقع این سبک نامرتبی را به طریقی آرامش بخش می داند. ازاین رو، هیچ تلاشی برای پنهان کردن دکورهای بیهوده مثل لوله کشی ها، تیر و ستون ها، آجرها، کف های بتنی یا چوبی و سقف های ناهموار نمی کند؛ چه بسا آن ها را برجسته تر کرده و در معرض دید نیز قرار می دهد.

هیچ چیز نرم و صمیمی در طراحی صنعتی وجود ندارد؛ اما درعین حال دارای چندین شخصیت است. دکوراسیون سبک صنعتی شامل جزئیات معماری مانند آجر، فلزات، چوب و همچنین مواد بازیابی شده است. معمولاً مصالحی که در این نوع سبک استفاده می شود، مستحکم و مقاوم هستند.

مبلمان مناسب این سبک مبلمانی ساده با طراحی مدرن است. البته اگر این مبلمان از چرم یا تلفیق چوب و فلز ساخته شده باشند، هارمونی جذاب تری را در ساختمان متروکه بازسازی شده ایجاد می کنند. هرچند می توانید از مبلمان سنتی و قدیمی هم برای این فضا استفاده کنید؛ ولی بدون شک مبلمان سلطنتی و مجلل هیچ جایی در این سبک ندارند. سعی کنید مبلمان را در نهایت سادگی انتخاب کنید.

خوشبختانه در فروشگاه آنلاین چی بچین انواع مبلمان ساده با طراحی مدرن موجود است که به راحتی می توانید طراحی موردنظر خود را بیابید. همچنین این امکان فراهم شده است که مبلمان مدنظرتان را سفارش دهید.

تاریخچه مختصری از سبک طراحی صنعتی

سبک دکوراسیون صنعتی از کارخانه های تأسیس شده در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم الهام می گیرد. ساختمان این کارخانه ها متشکل از آجر، بتن، آهن و فولاد بودند و به همین سبب استحکام بسیار بالایی داشتند؛ اما رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی و بزرگ شدن کارخانه ها این ساختمان ها متروکه و بلااستفاده باقی ماندند.

با گذشت زمان و تغییر مکان های کار، فضای این کارخانه های مستحکم به هدف جدیدی نیاز داشتند. اینجا بود که طراحان داخلی سبک طراحی صنعتی را به وجود آورده و ساختمان های متروکه را به فضاهای زیبایی برای زندگی تبدیل کردند.

9 نکته مهمی که درباره دکوراسیون داخلی صنعتی حتما باید بدانید

بیشتر بخوانید:

ویژگی های سبک طراحی صنعتی

یک سری ویژگی های خیلی خاصی در سبک طراحی صنعتی وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید دکوراسیونی جذاب و صنعتی در فضای موردنظرتان به وجود آورید. در زیر این ویژگی ها را معرفی کرده ایم:

استفاده از مواد سخت و طبیعی

در سبک صنعتی از به کارگیری پارچه های مخملی خودداری کنید. در عوض، مواد طبیعی و سختی مثل چوب، آلومینیوم، آهن، فلز، فولاد، ، سنگ، مس و چرم استفاده کنید و جان تازه ای به آن ها ببخشید.

این مواد کاملاً با سبک صنعتی مطابقت دارند؛ بنابراین، مبلمانی که در این سبک به کار می گیرید، بهتر است از جنس های ذکر شده در بالا باشند. در عتیقه فروشی ها می توانید چنین مبلمانی را پیدا کنید.

رنگ های خنثی

وقتی نوبت به طراحی یک اتاق نشیمن به سبک صنعتی می رسد، توصیه می کنیم از پالت های رنگی خنثی که از خاکستری، قهوه ای، سیاه  و سفید تشکیل شده اند، استفاده کنید. یعنی دقیقا همان رنگ های مصالح ساختمانی! برخی لایه ها را می توانید با رنگ های تیره تر مثل مشکی هم پوشش دهید.

اگر احساس می کنید که فضایتان با این رنگ ها بیش از حد بی روح به نظر می رسد، رنگ هایی مثل آجری را می توانید به این پالت رنگی اضافه نمایید. فقط توجه داشته باشید که بهتر است یک رنگ اصلی در نظر بگیرید و سایر رنگ ها را به عنوان مکمل به آن اضافه کنید. به یاد داشته باشید که رنگ های خنثی برای فضاهای کوچک عالی هستند. زیرا رنگ های خنثی و روشن با بازتاب نور، روشنایی بیشتری را در اتاق ها به وجود می آورند. پس اگر خانه کوچکی دارید، از کم ترین رنگ های تیره در آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

خطوط صاف یا منحنی

اشکال مورد استفاده در سبک دکوراسیون صنعتی عمدتا از خطوط مربع و اشکال بلوکی تشکیل شده اند تا انسجام خوبی را به نمای کلی محیط تان ببخشند؛ اما این به این معنی نیست که نمی توانید از خطوط منحنی و اشکال انتزاعی در دکوراسیون سبک صنعتی استفاده کنید. ترجیح سبک صنعتی خطوط صاف و تمیز است ولی در موارد خاصی می توانید خطوط منحنی را به کار ببرید.

ادغام المان های قدیم و جدید

طراحی صنعتی دو سبک مدرنیته و سنتی را با هم ترکیب می کند و در طراحی داخلی هم باید این اصل رعایت شود. برای مثال می توان فضاهای باز و مفهومی با پالت رنگی خنثی و دکوراسیون ساده و کارآمد را در کنار پنجره های فولادی بزرگ به کار برد. شاید ابتدا این موضوع عجیب به نظر برسد اما با به کارگیری آن خواهید دید که چقدر طراحی شیک و جالبی را در معرض دید قرار می دهید.

به یاد داشته باشید که همانند خانه ها و کارخانه های قدیمی تلاشی برای پنهان کردن لوله ها و آجرها نکنید. حس زندگی را با این المان های به ظاهر بیهوده اما کاربردی در فضای موردنظرتان به وجود آورید.

مبلمان ساده و دست دوم!

شاید تعجب کنید اما باید بگوییم که ایده آل ترین مبلمان برای سبک طراحی صنعتی مبلمان دست دوم با طراحی مدرن است. شاید شما مبلمان رنگ و رو رفته و آسیب دیده را بی مصرف تصور کنید؛ اما همین مبلمان دقیقاً مناسب چنین فضاهایی هستند.

پالت رنگی مبلمان بهتر است گرم تر از فضا باشند. برای مثال، کاناپه های چرمی قهوه ای رنگ و مبلمان چوبی یا آهنی همیشه می توانند گزینه های مناسبی برای این سبک باشند.

در بحث روشنایی بهتر است چراغ های عتیقه را در اولویت قرار دهید. همچنین لامپ هایی که با سیم یا لوله به هم متصل شده و به دیوار یا سقف نصب می شوند، می توانند برای سبک صنعتی مناسب باشند.

بافت خشن

در بالا هم گفتیم که چوب، فلز، بتن و آجر از مواد اصلی سبک دکوراسیون صنعتی است. این مواد باعث می شوند تا فضایی خشن و سرسخت در خانه یا هر محل دیگری به وجود آید. اگر با این بافت خشن موافق هستید، بدون اضافه کردن هیچ المان نرم دیگری می توانید این بافت خشن را حفظ کنید. در غیر این صورت، استفاده از فرش های قدیمی و گلیم ها می توانند کمی نرمی و صمیمیت به فضا بخشیده و احساس سردی را از بین ببرند.

فضاهای بدون دیوار

ازآنجایی که کارخانه ها معمولا یک فضای یکپارچه بدون دیوار بین اتاق های مختلف بودند، در سبک طراحی صنعتی نیز این اصل حفظ شده است. به عبارت دیگر، فضاهای نشیمن در یک اتاق بزرگ قرار می گیرند و از المان های مختلف مثل مبل، کمد یا جداکننده برای تقسیم این فضاها استفاده می شود.

البته هر المان دیگری می تواند جایگزین این موارد برای جداسازی فضاها باشد. با این کار فضاها از آنچه که واقعاً هستند، بزرگ تر به نظر می رسند و مفهوم فضای باز را نشان می دهند؛ بنابراین، اگر می خواهید فضای کوچک خود را با سبک طراحی صنعتی دکوراسیون کنید، دیوارهای موجود را از میان برداشته و با المان های ساده دیگر فضاها را از هم جدا کنید.

مناسب زندگی شهری و روستایی

طراحی صنعتی به معنای واقعی کلمه برای محیط های شهری ساخته شده اند؛ اما این بدان معنی نیست که در حومه شهر یا خارج از کشور نمی توان از این سبک طراحی استفاده کرد. هر جایی از کره زمین که باشید، می توانید این سبک را در فضای موردنظرتان پیاده کرده و دکوراسیون خاص و منحصربه فرد داشته باشید.

نور طبیعی

هیچ چیز جای نور طبیعی را نمی گیرد. در طراحی صنعتی سعی کنید بیشترین استفاده را از نور طبیعی ببرید. در بالا هم به این موضوع اشاره کردیم که پنجره های فولادی با شیشه های بزرگ جزو اساسی ترین ویژگی های سبک طراحی صنعتی است. به کمک این مدل پنجره ها هم خانه خود را به سبک صنعتی دکوراسیون کنید و هم نور طبیعی را در آغوش بکشید.

جهت مطالعه : herworld.com

پس از تعبیه پنجره های فولادی بزرگ، می توانید از لامپ های تکی برای افزایش روشنایی بهره ببرید. فکر لوسترهای مجلل را از فکرتان بیرون کنید. لامپ های تکی یا گروهی که از سقف آویزان هستند یا به دیوار نصب شده اند، بهترین نوع روشنایی مصنوعی در طراحی صنعتی هستند.

ایده های متنوع برای طراحی سبک صنعتی

حالا که با سبک طراحی صنعتی و ویژگی های آن آشنا شدید، لازم است تا چند مدل طراحی دکوراسیون به این سبک را هم به شما نشان دهیم تا بتوانید ایده بگیرید و خانه ای مطابق با سلیقه و خواست خود طراحی کنید. در زیر 4 ایده طراحی به سبک صنعتی را به شما ارائه داده ایم:

این تصویر، خانه ای با سبک دکوراسیون صنعتی را به نمایش گذاشته است. همان طور که مشاهده می کنید، تمامی ویژگی هایی که در بالا مطرح شد همگی در این تصویر به چشم می خورند. چوب و فلز از متریال های غالب در این خانه است. روشنایی نیز از پنجره های فولادی بزرگ تامین شده و به کمک چراغ های آویز نور بهتری به اتاق اضافه شده است. اغلب از رنگ های خنثی استفاده شده اما در قسمت هایی از خانه مثل دیوار آجری رنگ های گرم تر مثل قهوه ای و آجری هم به چشم می خورد.

مبلمان در نهایت سادگی تهیه شده و سبک مدرنی دارند؛ اما در کنار آن یک صندوقچه قدیمی قرار گرفته تا ادغام مدرنیته و سنتی را به نمایش گذارد.

مفهوم فضای باز در این دکوراسیون کاملاً نمایش داده شده است. هیچ دیواری بین فضاهای مختلف به چشم نمی خورد؛ بلکه با مبلمان و ستون سعی در جداسازی فضاها کرده اند.

به سقف بتنی، لوله های موجود روی آن و چراغ های آویز توجه کنید. با این که بسیاری از افراد این موارد را ناخوشایند می دانند؛ اما در این مدل از همین موارد استفاده شده تا سبک خاص و زیبایی در فضا ایجاد شود. مبلمان هم همگی سبک مدرنی دارند و در ترکیب با چوب هارمونی جذابی خلق کرده اند. دیوار آجری با پنجره های بزرگ نیز توانسته این فضا را بیشتر به سبک صنعتی نزدیک تر کند.

این دکوارسیون هم یکی از جالب ترین مدل های سبک طراحی صنعتی است. دیوارهای رنگ و رو رفته جلوه بسیار ویژه ای به خانه بخشیده است. پنجره های سرتاسری و المان های چوبی و فلزی توانسته اند یک فضای کاملاً صنعتی به وجود آورند. اغلب ویژگی هایی که در بالا ذکر شدند در این مدل دکوراسیون وجود دارند. رنگ بندی ها خنثی بوده و مبلمان هم در نهایت سادگی انتخاب شده اند. در این مدل اتاق ها به کمک ستون از هم جدا شده اند و بر روی ستون ها هم المان های روشنایی به چشم می خورد.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم تا ریز و درشت سبک دکوراسیون صنعتی را برای شما توضیح داده و ویژگی های این سبک را ارائه دهیم. سبک صنعتی جزو سبک های بسیار خاص و ویژه است که هیچ شباهتی به سبک های دیگر ندارد. طراحی صنعتی دو سبک مدرن و قدیمی را ادغام کرده و با الهام از کارخانه های قدیمی و متروکه سبک منحصربه فردی را به وجود آورده است.

شما هم می توانید با توجه به ویژگی هایی که مطرح شد، خانه  دوست داشتنی تان را با این سبک دکوراسیون کنید. اگر قصد خرید مبلمان برای سبک دکورسیون صنعتی را دارید، پیشنهاد می کنم حتما سری به فروشگاه آنلاین چی بچین بزنید. حالا شما برای ما بنویسید که نظرتان راجع به سبک طراحی صنعتی چیست؟ به نظر شما این سبک مناسب چه فضاهایی است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

طراحی داخلی صنعتی

انتخاب منبع روشنایی در دکوراسیون داخلی صنعتی از چالش های این سبک است. در سبک صنعتی بیشتر از آباژور با پایه ی بلند و آویز های روشنایی بلند که از سقف آویزان میشوند و از جنس فلز هستند استفاده میشود. آباژور و روشنایی های قدیمی هم مناسب برای دکوراسیون سبک صنعتی هستند.

و اکسسوار های صنعتی بسیار ساده خواهد بود. این روش، یکپارچگی سبک را در هر نقطه ای از خانه تضمین خواهد کرد.

دکمه بازگشت به بالا