دانش و فناوری

زرادخانه های نامرئی چین نگرانی هایی را ایجاد کرده است

نتایج یک مطالعه جدید خبر از ایجاد زرادخانه های نامرئی چین می دهند. چین این زرادخانه ها را با هدف ساخت سلاح های بیولوژیکی پیشرفته ایجاد خواهد کرد.
گزارشی جدید تحت عنوان «در سایه های علم» اخیراً فاش کرده است که زرادخانه های نامرئی چین با هدف تولید سلاح های پیشرفته بیولوژیکی، بیوشیمیایی و نوروبیولوژیکی احداث شده اند. این موضوع نگرانی هایی را برای دیگر کشورها مانند آمریکا ایجاد کرده است و گفته شده که چین با استفاده از این زرادخانه ها و تزریق هوش مصنوعی به آنها قادر است سلاح های نانو خودکار پیشرفته ای خلق کند.
بیشتر بخوانید: چین از قدرتمندترین تفنگ الکترومغناطیسی جهان رونمایی کرد [+ویدیو]
زرادخانه های نامرئی چین نگرانی هایی را ایجاد کرده است
نتایج یک مطالعه هشدار می دهد که ارتش چین در حال ساخت سلاح های بیولوژیک پیچیده و ابزارهای الکترونیک در مقیاس کوچک است که با فناوری نانو ساخته شده اند و می توانند در جنگ های پنهانی استفاده شوند. سه تحلیلگر اطلاعاتی در گزارشی تاکید کردند: «زرادخانه های نامرئی چین، طیفی از تسلیحات پیشرفته را دربرمی گیرند که به طور مشخص بر ارائه طیف وسیعی از گزینه های جنگ نامتقارن به حزب کمونیست چین، از جمله تحویل سلاح های بیولوژیکی، بیوشیمیایی و نوروبیولوژیکی به گروه های هدف متمرکز شده اند.»

براساس این گزارش با عنوان «در سایه های علم: کشف زرادخانه های نامرئی چین از نانوسلاح ها»، ارتش آزادی بخش خلق چین با استفاده از مواد میکروسکوپی بسیار پیشرفته که اثرات سلاح های بیولوژیکی را تقویت می کند، در حال توسعه سلاح های نانو است.
این گزارش به تازگی به صورت عمومی منتشر شده است و هشدار می دهد که پیشرفت های چین در حوزه بیوتکنولوژی، نگرانی های جدیدی را درباره کاربردهای دوگانه نظامی-غیرنظامی برای تولید پاتوژن هایی با مهندسی ژنتیک برای جنگ های بیولوژیک، از جمله تولید سلاح های زیستی که به سختی می شود رد آنها را زد، به وجود آورده است.
دیگر سلاح های نانوتکنولوژی در حال توسعه عبارتند از: تجهیزات الکترونیکی مینیاتوری و حسگرها در دستگاه های نانو برای سرقت داده ها و ایجاد اختلال در زیرساخت های حیاتی بدون شناسایی شدن.
در این گزارش آمده است که حملات زیرساختی با استفاده از نانوروبات ها «می تواند منجر به خاموشی، قطع ارتباط یا اختلالات مالی شود که تهدیدی جدی برای امنیت و ثبات ملی است.» در این مطالعه آمده است:
«علاوه بر این، با ادغام هوش مصنوعی در دستگاه های نانو، ارتش چین می تواند سلاح های نانو خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد کند که قادر به تصمیم گیری در زمان واقعی و اجرای حملات سایبری پیچیده و غیرقابل پیش بینی است.»
بیشتر بخوانید:

    سفارش 30 هزار پهپاد ایرانی توسط چین قطعی شد
    سلاح لیزری جدید چینی ها به طور نامحدود شلیک می کند
    ممنوعیت صادرات گالیوم و ژرمانیوم توسط چین اجرایی شد؛ پاسخ قاطع چین به تحریم های آمریکا!

دیدگاه شما در خصوص زرادخانه های نامرئی چین چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا