سلامتی و پزشکی

زاویه دار کردن صورت با تزریق چربی

 

کاهش حجم صورت در بافت های استخوانی و نرم منجر به لاغری و افتادگی پوست صورت می شود که در نتیجه آن، چین بینی و شیار میانی گونه عمیق تر به نظر می رسد و ظاهری مسن تر و لاغر را نشان می دهد. پیوند چربی اتولوگ یک تکنیک پذیرفته شده برای تقویت بافت نرم است و برای کانتور صورت و بازسازی فرم بدن مورد استفاده قرار گرفته است. اما چگونه می توان زاویه سازی صورت با تزریق چربی را انجام داد؟

مروری بر روش های مختلف زاویه دار کردن صورت

زاویه دار کردن صورت به استفاده از تکنیک های مختلف برای تقویت یا تغییر شکل ویژگی های صورت اشاره دارد. چندین روش مختلف برای کانتورینگ صورت وجود دارد که برخی از آنها غیر تهاجمی و موقتی هستند، در حالی که برخی دیگر شامل جراحی هستند و نتایج دائمی تری ارائه می دهند. در اینجا مروری بر برخی از رایج ترین روش های کانتورینگ صورت است:

فیلرهای صورت

این روش شامل تزریق یک ماده پرکننده، مانند اسید هیالورونیک یا کلاژن، به صورت برای افزایش حجم یا کانتور کردن نواحی خاص است. نتایج معمولاً از چند ماه تا یک سال دوام دارند.

بوتاکس

این روش شامل تزریق سم بوتولینوم به صورت برای شل کردن ماهیچه های خاص است که می تواند به صاف کردن چین و چروک ها و خطوط ریز کمک کند. نتایج به طور معمول چندین ماه طول می کشد.

پیوند چربی

این روش شامل برداشتن چربی از یک قسمت از بدن، مانند ران یا شکم، و تزریق آن به صورت برای افزایش حجم یا کانتور کردن نواحی خاص است. نتایج معمولا طولانی مدت هستند.

پیوند چربی و کانتورینگ صورت شامل استفاده از چربی های خود فرد برای حجم دادن یا تغییر ساختار صورت است. این روش ها اغلب به عنوان مکمل برای روش های جوانسازی صورت استفاده می شوند.

مشاوره 24 ساعته تزریق چربی

91002555-021

09128060902

پیوند چربی صورت شامل برداشت چربی فرد از طریق تکنیک  های لیپوساکشن است که سلول های چربی، سلول های بنیادی و مواد مغذی خالص شده را با دقت به  عنوان میکرو چربی یا نانو چربی به نواحی و سطوح مختلف صورت تزریق می  شود. این روش به پر کردن حجم، تغییر ظریف ساختار و یا معکوس کردن پیری در صورت کمک می کند. نشان داده شده است که با استفاده مناسب، پیوند چربی باعث بهبود جای زخم و همچنین کیفیت پوست و رنگدانه می شود.

چه مناطقی برای پیوند چربی صورت مناسب است؟

نواحی از صورت که معمولاً چربی در آنها تزریق می شود شامل پیشانی، شقیقه ها، پلک های فوقانی و تحتانی (به پیوند چربی دور چشمی مراجعه کنید)، گونه، بینی، لب ها و چانه می باشد.

پیوند چربی صورت در مقابل پرکننده های صورت

این یک ماده حجم دهنده طبیعی و طولانی مدت است که متعلق به خودتان است، بنابراین در مقایسه با مواد پرکننده مصنوعی خطر رد شدن و خطر عفونت کمتری وجود ندارد. سلول های بنیادی و فاکتورهای رشد موجود در آسپیره اثرات مفیدی دارند که به سلول های چربی کمک می کند تا زنده بمانند و در عین حال بافت ها را بازسازی کرده و آسیب های پوستی را کاهش می دهند و ظاهر و اثرات پیری را معکوس می کنند.

در مقابل، پیوند چربی صورت راه حل دائمی تری برای کاهش حجم صورت ارائه می دهد. پیوند چربی از سلول های چربی خود بیمار که از قسمت دیگری از بدن برداشت می شود، برای بازگرداندن حجم و کانتور صورت استفاده می کند. این روش نه تنها نتیجه طولانی تری را ارائه می دهد، بلکه فواید بازسازی نیز دارد

پیوند چربی صورت با حداقل خطر عفونت همراه است، زیرا از بافت خود بیمار استفاده می کند. این روش همچنین کمتر باعث تورم مزمن یا واکنش های آلرژیک می شود زیرا مواد پیوند طبیعی و زیست سازگار هستند. علاوه بر این، خواص بازسازی کننده روش پیوند چربی می تواند منجر به بهبود بافت، رنگ و کیفیت پوست در طول زمان شود، زیرا سلول های چربی پیوند شده در بافت اطراف ادغام می شوند.

پیوند چربی صورت چگونه انجام می شود؟

بسته به حجم پیوند چربی مورد نیاز یا اینکه آیا سایر روش ها به طور همزمان انجام می شوند، این روش می تواند تحت بی  حسی موضعی (LA)، LA با آرام  بخشی یا بیهوشی عمومی انجام شود. عوارض پیوند چربی غیر معمول است، اما شامل موارد مربوط به لیپوساکشن و همچنین عفونت یا عدم تقارن در محل تزریق چربی می شود.

اگر به خوبی توسط پزشک متخصص تزریق شود، حدود 70 درصد از حجم چربی منتقل شده می تواند در نواحی تحت درمان باقی بماند که نتیجه نهایی 2 تا 3 ماه بعد از عمل مشاهده می شود. جراح شما ممکن است در جلسه اولیه کمی چربی بیشتری تزریق کند تا به شما در دستیابی به نتیجه طولانی مدت و اجتناب از نیاز به تکرار روش ها کمک کند. همه این موارد باید در مشاوره اولیه با جراح پلاستیک شما در میان گذاشته شود.

اهداف زاویه سازی صورت با تزریق چربی

افزایش تناسب صورت و دستیابی به کانتور طبیعی: کانتورینگ صورت که با نام زاویه دار کردن صورت نیز شناخته می شود، روشی است که شکل صورت را بازیابی می کند و نسبت های طبیعی صورت را ایجاد می کند. ماندگاری زاویه سازی صورت با تزریق چربی بالا تر خواهد بود! هدف آن بهبود ویژگی های صورت و جایگزینی کاهش حجم است که در نتیجه یک کانتور صاف و مشخص ایجاد می کند. این روش را می توان در چندین ناحیه صورت از جمله لب ها، خط فک، استخوان گونه، ابروها و پیشانی انجام داد. زاویه دار کردن صورت فقط برای کسانی نیست که علائم پیری را نشان می دهند. مراجعین با عدم تقارن صورت، گونه های صاف، لب های کوچک، خط فک فاقد تعریف، یا چانه عقب رفته، همگی می توانند از این روش سود ببرند.

مزایای زاویه دار کردن صورت با انتقال چربی

کانتور صورت با پیوند چربی طیف وسیعی از مزایای را ارائه می دهد که آن را به گزینه ای جذاب برای کسانی که به دنبال بهبود ویژگی های صورت خود هستند تبدیل می کند.

نتایج طبیعی: پیوند چربی از بافت خود بیمار استفاده می کند و در نتیجه بهبودی ایمن و طبیعی ایجاد می کند.

نتایج طولانی مدت: پیوند چربی می تواند نتایج طولانی تری را در مقایسه با پرکننده های سنتی ارائه دهد، به طوری که برخی از بیماران شاهد نتایج چندین ساله هستند.

سفارشی سازی: جراح می تواند پیوند چربی را به گونه ای تنظیم کند که نتایج مورد نظر بیمار را برآورده کند.

حداقل تهاجمی: این روش شامل برش های کوچک و بدون بیهوشی عمومی است که منجر به زمان بهبودی سریع تر در مقایسه با روش های جراحی تهاجمی تر می شود.

نشانی کلینیک ماه زر: تهران ، بلوار دریا ، بین خیابان شفق و مطهری ، ساختمان ساحل ، پلاک 104 ، طبقه دوم

 

تزریق چربی کلینیک دکتر لاغری

تزریق چربی، روش های زیبایی انتخابی محبوبی هستند که می توانند برای کمک به جوان سازی و ایجاد ظاهری جوان تر و شاداب تر ترکیب شوند. زاویه دار کردن صورت با پیوند چربی طیف وسیعی از مزایای را ارائه می دهد که آن را به گزینه ای جذاب برای کسانی که به دنبال بهبود ویژگی های صورت خود هستند تبدیل می کند. به طور کلی، کانتورینگ صورت با پیوند چربی نه تنها ویژگی های صورت را بهبود می بخشد، بلکه مزایای بازسازی کننده ای نیز به همراه دارد که می تواند سلامت و ظاهر پوست را بهبود بخشد.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا