عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

روش های سرمایه گذاری در دومینیکا

زندگی در دومینیکا و شرایط سرمایه گذاری در دومینیکا

برای شروع مطالب در خصوص سرمایه گذاری در دومینیکا بهتر است کمی در خصوص این کشور بدانیم. این کشور در دریای کارائیب با جمعیتی کمتر از 100.000 نفر واقع شده است. شهر روسو پایتخت این کشور کوچک است که بندر اصلی این کشور نیز به حساب می آید. مردم این کشور به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند و اقتصاد آن وابسته به گردشگری، کشاورزی و البته مالیات است. دومینیکا از این نظر برای سرمایه گذاران جذابیت دارد که این کشور شرایط خاصی برای سرمایه گذاران در نظر گرفته است که افراد بتوانند تابعیت این کشور را بدست آورند و تابعیت چندگانه داشته باشند.

در واقع سرمایه گذاران کشورهایی که ارزش پاسپورت آنها پایین تر از دومینیکا است می توانند از این موقعیت استفاده نموده و پاسپورت معتبرتری بدست آورند. البته برای سرمایه گذاری روش های مختلفی در این کشور وجود دارد که در ادامه به بررسی دقیق تر هر یک از آنها می پردازیم.

 شاخص و استانداردهای اقتصادی تأثیرگذار بر سرمایه گذاری در دومینیکا

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا. متقاضیان سرمایه گذاری در دومینیکا قبل از هر گونه اقدام برای سرمایه گذاری در این کشور باید برخی فاکتورها، شاخص ها و استانداردهای اقتصادی تاثیرگذار در این کشور را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند. شخص باید ابتدا از حفظ سرمایه های اولیه خود اطمینان حاصل نماید و بعد به فکر سود بردن از سرمایه گذاری خود باشد. برای این منظور باید قوانین این کشور را با کمک وکیل مجرب بررسی نماید و استانداردهایی همچون نرخ مصادره اموال، شاخص کیفیت نظارتی، کنترل فساد اداری و … را بررسی کند.

در بررسی این مبحث می توانیم به مستنداتی که از آمار های بین المللی بدست آمده است رجوع نموده و از برخی از نمودارهای حاصل از این داده ها استفاده کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم. نرخ مصادره اموال در چند سال گذشته در دومینیکا نرخ 2 از 7 را داشته است که تقریباً نرخ پایینی است و خطر زیادی را از باب مصادره اموال برای سرمایه گذار به همراه ندارد. اما در بررسی قانون دو شاخص کنترل کیفیت نظارتی و کنترل فساد اداری را داریم که از منفی تا مثبت 2.5 امتیازبندی می شود و هر دوی این موارد کمی بالاتر از صفر می باشند یعنی کنترل کیفیت نظارتی مثبت 0.1 و کنترل فساد اداری مثبت 0.53 می باشد. اگر چه این عدد با وضعیت ایده آلی که در بسیاری از کشورها به خصوص کشورهایی مانند اتریش، پرتغال، فرانسه، اسپانیا، کانادا و … فاصله دارد اما به طور کلی عدد نامطمئنی نیز به شمار نمی روند. در زیر نمودار مربوط به این شاخص ها را مشاهده می نمایید.

به نقل از en.wikipedia.org  پس از بررسی موضوع استانداردهای سرمایه گذاری باید شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در دومینیکا را مورد تحلیل قرار دهیم. در این مبحث نیز موضوعات متعددی وجود دارد که متقاضی باید بسته به نوع سرمایه گذاری که می خواهد انجام دهد باید آن را بررسی نماید. از جمله مهم ترین این موارد می توانیم به تولید ناخالص داخلی و تورم اشاره داشته باشیم که معیارهای مهمی برای اقتصاد یک کشور و سطح قیمت ها در کشور دارد. با توجه به اینکه کشور دومینیکا از صنایع و به طور کلی اقتصاد خیلی قوی برخوردار نیست GDP این کشور در سالیان گذشته تقریباً نرخ یکنواختی داشته و همواره در حدود 12.000 دلار به ازای هر نفر بوده است که نسبت به بسیاری از کشورها نرخ کمی به شمار می رود. البته نرخ تورم در این کشور نیز همواره نرخ پایینی است و گاهاً حتی این نرخ درصدی منفی بوده است که روند آن را نیز می توانید در نمودار زیر مشاهده نمایید.

 سرمایه گذاری در دومینیکا از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی از روش هایی است که بسیاری از سرمایه دارانی که به دنبال دریافت اقامت یا پاسپورت کشورهای دیگر هستند از آن استقبال می کنند. کشور دومینیکا نیز با توجه به شرایط اقتصادی که دارد این امکان را فراهم آورده است که افرادی که قصد سرمایه گذاری در دومینیکا و را دارند بتوانند تابعیت این کشور را نیز بدست آورند. به طور کلی شرایط سختی برای این امر وجود ندارد و شخص با خرید ملک به ارزش حداقل 200.000 دلار می تواند برای خود و خانواده اش پاسپورت دومینیکا دریافت نماید و در واقع این روش یکی از معدود روش های اقامت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری به شمار می رود. البته هزینه های دریافت پاسپورت بسته به تعداد اعضای خانواده متغیر بوده و از این مبلغ جدا است. متقاضی تا 3 سال نباید ملک خریداری شده را به فروش برساند و جالب است بدانید که در صورت فروش ملک پس از 5 سال، خریدار بعدی نیز می تواند از آثار اقامتی بهره مند گردد.

 سرمایه گذاری در دومینیکا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی دیگر از روش هایی است که افراد زیادی تمایل دارند تا به وسیله آن در کشورهای مختلف اقامت بدست آورند. این امکان در برخی کشورها همچون کانادا، برزیل، اتریش، پرتغال، سوئد و … وجود دارد اما آیا امکان دریافت اقامت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت نیز فراهم است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این امر امکان پذیر نمی باشد و صرف ثبت شرکت منجر به دریافت اقامت برای متقاضی و خانواده وی نمی شود. این مقاله توسط تیم تحقیقاتی موسسه ملک پور تهیه و تنظیم شده است و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیر قانونی و غیر شرعی می باشد. با توجه به مطالب ذکر شده می توانیم نتیجه بگیریم که این کشور مقصد مناسبی برای ثبت شرکت نیست و گزینه های بهتری برای ثبت شرکت و یا حتی سرمایه گذاری های دیگر می تواند مد نظر متقاضیان سرمایه گذاری در دومینیکا قرار بگیرد.

در صورتی که قصد مهاجرت دارید و تمایل دارید تا قبل از هر گونه اقدامی ابتدا تمام روش های مهاجرتی را آموزش ببینید پیشنهاد می کنیم تا محصول مسیر سبز مهاجرت را تهیه نموده و از آن استفاده نمایید.

سرمایه گذاری در دومینیکا از طریق استارت آپ و کارآفرینی

کارآفرینان در سراسر دنیا مورد استقبال دولت قرار می گیرند زیرا ضمن وارد کردن سرمایه به کشورشان، مشاغل جدیدی ایجاد می نمایند که بسیار مطلوب است. از این روش کشور دومینیکا نیز به افرادی که قصد کارآفرینی در این کشور را دارند اقامت و بعد از مدتی تابعیت اعطا می کند. به طور کلی 3 حالت برای کارآفرینان وجود دارد که بتوانند از آن طریق اقدام به کارآفرینی نموده و اقامت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری را بدست آورند.

افرادی که یکی از این 3 روش را انتخاب کنند از ابتدا اقامت موقت دریافت می کنند که در هر سال باید 3 ماه را در خاک این کشور سپری نمایند و پس از 2 سال و با رعایت حداقل شرایط می توانند برای پاسپورت دومینیکا اقدام داشته باشند.

مزایای سرمایه گذاری در دومینیکا

تمام کسانی که می خواهند مسیری را برای سرمایه گذاری یا سایر فعالیت های خود انتخاب نمایند ابتدا مزایا و اهداف خود را مشخص می کنند تا ببینند آیا مسیر انتخابی اهداف آنها را پوشش می دهد یا خیر. در امر سرمایه گذاری در دومینیکا نیز این موضوع نقش مهمی دارد و متقاضی باید ابتدا از مزایای کار متوجه شده و سپس با خیال راحت در مسیر مهاجرتی خود قدم بردارد. از این رو ما سعی نمودیم تا برخی از مزایای سرمایه گذاری در دومینیکا را برای شما به صورت تیتروار عنوان نماییم.

اخذ اقامت و تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

ما و شما می دانیم که در واقع هدف اصلی متقاضیات سرمایه گذاری در دومینیکا در واقع دریافت اقامت و در نهایت پاسپورت دومینیکا است. با توجه به تمام مطالبی که ذکر شد می بینیم که این کشور شرایط راحتی را برای متقاضیان سرمایه گذاری در دومینیکا قرار داده است تا با انتقال سرمایه بتوانند اقامت و تابعیت کسب کنند. برخی از موارد مانند خرید ملک از همان ابتدای کار شخص می تواند پاسپورت دریافت نماید و در برخی دیگر از روش ها مانند کارآفرینی شخص اقامت کوتاه مدت دریافت می نماید و بعد از 2 سال پاسپورت دومینیکا را اخذ می نماید. البته متقاضیان باید شرایط خاصی داشته باشند تا در مشکلی در پروسه دریافت پاسپورت دومینیکا ایجاد نشود که از جمله مهم ترین آنها می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم.

حداقل سن متقاضی اصلی باید 21 سال باشد.

متقاضیان باید فاقد سوابق کیفری باشند.

البته روش دیگری نیز برای دریافت پاسپورت دومینیکا وجود دارد که متقاضی می تواند با پرداخت مبلغی این پاسپورت را برای خود و اعضای خانواده خود خریداری نماید. این مبالغ بسته به تعداد اعضای خانواده با هم متفاوت می باشد و حداقل از 175.000 دلار آغاز می گردد و با افزایش تعداد اعضای خانواده این مبلغ افزایش پیدا می کند.

منبع : passports.io

دکمه بازگشت به بالا