راهنمای انتخاب ادکلن متناسب با شخصیت شما

افرادی که تمایل دارند یک ادکلن مناسب برای خود خریداری کنند به نکات و عوامل زیادی توجه دارند. از مهمترین این نکات می توان به برند سازنده عطر اشاره کرد. برخی از افراد نیز پیش از انتخاب این محصولات سلایق شخصی و عادات خود را در نظر گرفته و علاقه دارند ادکلن آن ها با شخصیت و نوع رفتار و کردارشان بیشترین تناسب و هماهنگی را داشته باشد. این افراد پیش از انتخاب و خرید ادکلن متناسب با شخصیت و مطابق با عادات خود باید چند نکته مهم را در نظر بگیرند تا به نتیجه مطلوب و مورد نظرشان دست پیدا کنند و از سوی دیگر از انتخاب و خرید محصولی که با حس و حال درونی و هیجانات آن ها مطابقت دارد لذت ببرند.

در این مقاله قصد داریم راهنمای انتخاب ادکلن متناسب با شخصیت شما را در اختیارتان قرار دهیم تا انتخاب و خرید مناسب تری را تجربه کنید. پس اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید با ما همراه باشید.

دسته بندی عطرها و ادکلن ها

در حال حاضر انواع متنوعی از عطرها و ادکلن ها در بازار وجود دارند. پس پیش از انتخاب ادکلن مناسب و متناسب با شخصیت خود باید در ابتدا با دسته بندی روایح این محصولات آشنایی کافی داشته باشید و بدانید که عطرها را می توان بر اساس نوع مصرف کننده و مطابق با یک طبقه بندی بسیار کلی به زنانه و مردانه تقسیم بندی کرد و یا این محصولات را بر اساس برند سازنده در انواع متنوعی جای داد. از جمله این محصولات می توان به ادکلن لالیک اشاره کرد که طرفداران و محبوبیت خاص خود را دارد.

از سوی دیگر این محصولات بر اساس نوع رایحه ای که دارند در طبقات مختلفی جای می گیرند. از جمله این روایح می توان به رایحه های گلی، میوه ای، کهربایی و… اشاره کرد که در بیشتر موارد در عطرهای زنانه مورد استفاده قرار می گیرند.

عطرها و ادکلن  مردانه نیز روایحی از قبیل گیاهی، چوبی، عنبری و… دارند. برخی از انواع این محصولات موجود در بازار از نوع اشتهاآور هستند و یا به آن ها عطرهای با رایحه ادویه ای، لیکور، آروماتیک و…. گفته می شود.

در هر صورت شما می توانید بر اساس ترکیبات اصلی به کار رفته در ساختار عطرها و ادکلن ها نوع آن ها و طبقه شان را بشناسید.

طبق یک دسته بندی دیگر می توان عطرها و ادکلن ها را به محصولات با رایحه تلخ، تند، ملایم، شیرین و گرم و…. دسته بندی کرد که هر کدام نشان دهنده یک تیپ شخصیتی خاص بوده و میزان انرژی فرد مصرف کننده، هیجانات درونی و احساسات، خلق و خو، میزان صمیمیت و سادگی، خونسردی و…. را مشخص می سازند. در ادامه این موضوع را دقیق تر بررسی خواهیم کرد.

انتخاب و خرید عطر و ادکلن با رایحه تلخ

بیشتر افرادی که می شناسیم و با آن ها ارتباط داریم، عطرهای با رایحه تلخ  را به دیگر انواع این محصولات ترجیح می دهند. این افراد از شخصیتی خاص و قدرتمند برخوردار شده و انسان هایی کاریزماتیک با قدرت جذابیت بالا هستند.

بیشتر افرادی که از عطرهای با رایحه تلخ استفاده می کنند قدرت بالایی در مواجهه با مشکلات و مسائل داشته و افرادی مصمم به نظر می رسند. این افراد پرتلاش و پرتکاپو بوده و پشتکار بالایی هم در حل و فصل مسائل دارند. مصرف کنندگان روایح تلخ عطرها و ادکلن ها را می توان افرادی با انگیزه بسیار بالا به شمار آورد.

با این حال این تیپ شخصیتی تمایل زیادی به حضور در جمع نداشته و ترجیح می دهند بیشتر اوقات خود را در تنهایی و خلوت پشت سر بگذارند.

انتخاب و خرید عطر و ادکلن با رایحه تند

خرید عطر و ادکلن مردانه و زنانه با رایحه تند نیز طرفداران و محبوبیت خاص خود را دارد و متناسب با علایق، عادات و شخصیت بسیاری از افراد است. به ویژه آن هایی که از هوش سرشاری برخوردار شده و همه چیز باید مطابق طبع و باب میل آن ها پیش برود.

افرادی که عطرها و ادکلن های با رایحه تلخ را به دیگر روایح ترجیح می دهند را نمی توان انسان هایی احساساتی و هیجانی به شمار آورد. از سوی دیگر این دسته از مصرف کنندگان صبر و حوصله فراوانی در انجام امور و فعالیت های خود دارند و به دلیل داشتن اعتماد به نفس بالا و هوش هیجانی فراوان قادر به تصمیم گیری های بسیار موثر و مناسب در زندگی خود هستند.

انتخاب و خرید عطر و ادکلن با رایحه ملایم

اگر تیپ شخصیتی شما مرموز بوده و اسرار آمیز به نظر می رسید بهتر است عطر و ادکلن با رایحه ملایم را برای خرید در نظر بگیرید. بیشتر افرادی که از این محصولات استفاده کرده و آن ها را به دیگر روایح ترجیح می دهند آنچنان اسرار آمیزند که خلق و خوی آن ها به راحتی قابل تشخیص نیست.

این افراد در هر موقعیت و شرایطی به شکلی خاص در اجتماع حاضر شده و شخصیت های متفاوتی در لحظات گوناگون دارند. با این حال میزان محبوبیت آن ها در میان دوستان خود بسیار بالاست. این افراد به سرعت عصبانی شده و می توانید پرخاش های زیادی را از آن ها مشاهده کنید. قدرت بالای فراموشکاری یکی دیگر از ویژگی های این تیپ شخصیتی است.

انتخاب و خرید عطر و ادکلن با رایحه شیرین و گرم

بسیاری از افراد گمان می کنند که عطرهای با رایحه شیرین و گرم محصولاتی هستند که به طور ویژه برای بانوان طراحی و تولید شده اند. در حالی که در حقیقت این طور نبوده و آقایان نیز می توانند متناسب با نوع شخصیت خود از این عطرها و ادکلن ها استفاده کنند.

بیشتر افرادی که ترجیح می دهند از رایحه شیرین و گرم عطرها لذت برده و این محصولات را برای مصارف خود انتخاب و خریداری کنند افرادی خون  گرم هستند و روحیه ای لطیف دارند. سادگی فراوان یکی دیگر از ویژگی های این تیپ شخصیتی است.

این افراد به دلیل شوخ طبعی فراوان و شاد و پر انرژی بودن در میان دوستان خود محبوب بوده و پرطرفدارند. ویژگی دیگر آن ها رویا پردازی است که باعث می شود روابط بسیار خوبی با اطرافیان و پیرامون خود برقرار نمایند.

عطرهای میوه ای، گلی، شرقی و…..

عطرهای میوه ای محصولاتی مناسب برای بیشتر بانوان به ویژه بانوان شاد و خودجوش هستند. این رایحه ها خود انواع و اقسام مختلفی داشته و در آن ها می توان نت های هلو، آلو، تمشک و…. را پیدا کرد. در حالی که عطرهای گلی، ملایم تر بوده و روایح اصلی تشکیل دهنده آن ها گل رز، گل صد تومانی، مگنولیا و…. است.

بیشتر بانوانی که به دنبال جذاب تر ساختن خود در لحظات خاص هستند عطرهای با رایحه شرقی را ترجیح می دهند. چراکه این عطرها از گرما و تندی بیشتری برخوردار شده اند.

عطرها و ادکلن مردانه گیاهی شامل روایحی از قبیل اسطوخودوس، رزماری، مریم گلی و….هستند و برای آقایانی که تیپ شخصیتی معمولی و مردانه دارند مناسب به نظر می رسند.

اگر از جمله آقایانی هستید که تمایل دارند مردانگی و قدرت بالای خود را به رخ بکشند بهتر است به انتخاب و خرید عطر با رایحه چوبی دست بزنید. رایحه هایی که عنصر اصلی و پایه ای تشکیل دهنده آن ها سدر، سرو، چوب صندل، نعنای هندی و…است.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا