کسب و کار های برتر ایجی مارکتعمومی

دکوراسیون داخلی ویلاهای شیک

برای طراحی ویلای کوچک چه کنیم

ممکن است افرادی به ویلاهای بزرگ علاقه نداشته باشند و یا فضای در دسترس کمتری داشته باشند . به همین علت می توانند از ویلاهای کوچک استفاده کنید . طراحی ویلاهای کوچک باید به صورتی باشد که نمای داخلی شلوغ دیده نشود . برای دکوراسیون ویلای کوچک باید اصولی را در نظر بگیرید ما در ادامه آن ها را به شما خواهیم گفت ؛

 1. از پنجره های بزرگ و سراسری استفاده کنید .
 2. رنگ های تیره در طراحی و استفاده نکنید زیرا باید کوچک نشان داده شدن نمای ویلا می شود .
 3. از سقف مناسب برای ویلای خود استفاده کنید .
 4. نورگیری از اصلی ترین بخش ویلا می باشد ؛ ویلای کوچک باید نورگیر باشد و آفتاب به درون فضای داخلی آن نفوذ کند .
 5. درختان مرتفع بکارید تا ویلا بزرگتر نشان داده شود

در شرکت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی سبک یونانی به شدت از سایه های آبی و فیروزه ای در  طراحی داخلی ویلا ایرانی خود استفاده می کند. قسمت جنوبی قبرس نیز دارای همان طراحی داخلی منحصر به فرد خود می باشد و اگر مایل به خرید خانه در یونان هستید و میخواهید طراحی داخلی آن را از ابتدا مطابق با سلیقه خود و به سبک و یونانی انجام دهید، می توانید کاشی های موزاییک و کفپوش را برای طراحی منزل خود استفاده کنید. این ها با مبلمان آهنی و فرش های رنگ روشن با طرح های پیچیده متعادل می شوند. می توانید سبک یونانی که سبکی مدیترانه ای است را برای دکوراسیون داخلی ویلای خود اجرا کنید.

 اصول طراحی ویلا

 • به دنبال زیبا سازی محوطه ویلای خود باشید و هرگز محوطه سازی ویلا را فراموش نکنید  .
 • قبل از ساخت نمای ویلا با تمامی نماهای آشنا شوید و تحقیقات لازم را انجام دهید تا بعد گذشت چندین ماه یا چندین سال پشیمان نشوید  .
 • نورپردازی از اصلی ترین بخش برای جلوه ویلا محسوب می شود  .
 • باربیکیو یا استخر را فراموش نکنید
 • از رنگ های مناسب برای طراحی ویلا استفاده کنید .
 • از گل و گیاهان زینتی در محوطه خارجی ویلا استفاده کنید  .
 • موقعیت پنجره را در نظر بگیرید ( رو به منظره زیبایی قرار داشته باشد )
 • از طراحان با تجربه برای طراحی و ساخت ویلا استفاده کنید  .
 • از بهترین و با کیفیت ترین مصالح استفاده کنید  .

فراموش نکنیم هدف از خرید ویلا رسیدن به محیطی آرام است، فضایی که شلوغی های شهر را از یادمان می برد این امر محقق نخواهد شد مگر با انتخاب ویلایی که تمام این موارد در طراحی فضای داخلی آن رعایت شده باشد.

ویلاهای دوبلکس دو مزیت مهم دارند. اول اینکه امکان مشاهده فضای بیرونی از ارتفاع زیاد را به شما می دهند. دوم اینکه زیر بنای ساختمان شما را دو برابر می نمایند. استفاده از پله های بسیار شیک مارپیچ یا ساده در داخل ساختمان نیز می تواند به زیبایی دکوراسیون داخلی ویلا بی افزاید.

 در ویلاهای بزرگ امکان ساخت استخر سر پوشیده محیا است. استفاده از آب تمیز استخر، شنا در روزهای بسیار گرم و سرد خطه شمال و زیبا نمودن دکوراسیون ویلای در شما از مزایای استخر روپوشیده در ویلا است. اما اگر در فضای بیرونی ساختمان شما استخر ساخته شده است نگران نباشید. می توانید سقف متحرک استفاده کرده و در آب و هوای خوب در استخر روباز شنا کرده و در صورت بد بودن آب و هوا سقف استخر خود را بسته و در فضای سرپوشیده شنا کنید.

 1. استفاده از طراحی سنتی ایرانی

 طراحی داخلی ساختمان مسکونی که به صورت سنتی طراحی شده است می تواند شما را در محیطی شیک و ایرانی مهمان کند. استفاده از المان های سنتی ایرانی مانند پنجره های منقش، آینه کاری، مبلمان با پارچه های سنتی و … همگی زیبایی ویلای شما را چندین برابر نموده و دکوراسیون داخلی ویلای شما را خاص می نماید.

در دکوراسیون داخلی مدرن ما از رنگ های مات استفاده می شود. دکوراسیون به سبک مدرن نیز طرداران خاص خود را دارد. استفاده از مبلمان با رنگ های مات، تجهیزات مدرن مانند لوستر های ال ای دی و … برجسته ترین نشانه های ویلاهای مدرن هستند. این مدل ویلا نیز طرفداران خاص خود را دارد و به نظر عده ی زیادی از ایرانیان زیبا به نظر می رسد.

شاید دکوراسیون رومی در ایران جای نداشته باشد اما افراد زیادی به این دکوراسیون علاقه نشان می دهند. آنها علاقه دارند که ویلای آنها ستون های بزرگی داشته باشد. اگر شما هم به این دکوراسیون و طراحی داخلی علاقه دارید بهتر است مقداری درباره المان های معماری یونانی مطالعه کنید.

 1. استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی

شمال ایران به دلیل آب و هوای خاصی که دارد دارای بافت گیاهی بسیار غنی می باشد. به بیان ساده شما هر چه در این مناطق بکارید رشد می کند. از این رو تعداد زیادی از افرادی که در شمال ویلا دارند از کیاهان برای تزئین و زیبا نمودن دکوراسیون داخلی ویلا استفاده می کنند. سلیقه این افراد را باید تحسین کرد؛ چرا که گل و گیاه نه تنها انسان را شاد می کند. بلکه منظره اطراف را زیباتر از قبل خواهد کرد.

 1. استفاده از چوب در دکوراسیون

استفاده از پارکت ها، پنجره ها، دیوارها و … چوبی از دیگر نماد های ویلا در شمال است. خانه های قدیمی در شمال کشور همه به کمک چوب ساخته می شد و برای گرمایش نیز از چوب استفاده می  کردند. از این رو استفاده از چوب دکوراسیون ویلا در شمال را جذاب و خیره کننده می کند.

 هستند افرادی که تمایل دارند ویلای شمال خود را رنگارنگ دیزاین نمایند. استفاده از کوسن های رنگی، استفاده از کاغذ دیواری هایی با رنگ های شاد، استفاده از گلدان های رنگارنگ همه این ها به شما کمک می کند ویلایی سرزنده داشته باشید که روحیه شما را تغییر دهد.

نورپردازی شیک بیشترین تاثیر را در زیبا نمودن ویلا و دکوراسیون داخلی آن دارد. سعی کنید از لوسترهای شیک و شکیل استفاده کنید. حیاط ویلا را به کمک ال ای دی ها نور پردازی نمایید تا هم فضای رویایی ایجاد شود و هم در هزینه برق ویلا صرفه جویی شود.

 1. به زیبایی حیاط ویلا اهمیت دهید

از آنجایی که در شمال کشور گیاهان به راحتی رشد می کنند حیاط ویلا در کمترین زمان پر می شود از گیاهان. اما این زیبایی دکوراسیون ویلا در شمال را تضمین نمی کند. سعی کنید مسیر رفت و آمد را از دیگر قسمت ها جدا کنید. از گیاهان و گل های خاص برای تزئین ویلا کمک بگیرید. نور پردازی را فراموش نکنید.

دکمه بازگشت به بالا