دکتر فارغ پور؛ متخصص زنان، زایمان و نازایی

بسیاری از خانم ها به دلیل نداشتن اطلاعات کافی و عدم آگاهی تصور می کنند که فقط باید برای مراقبت های بارداری و درمان نازایی به دکتر زنان مراجعه کنند . واقعیت این است همهٔ خانم ها با هر سن و سالی، باید برای معاینات دوره ای زنان به دنبال یک پزشک زنان باتجربه و ماهر باشند ، زیرا علائم برخی از بیماری های زنان، فقط با پیشرفته شدن بیماری ظاهر می شوند . بنابراین اگر بیماری زنان به موقع تشخیص داده شوند، احتمال درمان بیشتر است. پزشکان زیادی در حوزهٔ زنان مشغول فعالیت هستند. اما یکی از بهترین پزشکان متخصص زنان، زایمان و نازایی تهران که سال هاست درزمینهٔ ارائه باکیفیت ترین خدمات پزشکی به زنان فعالیت گسترده ای دارد ، خانم دکتر فروزنده فارغ پور است. در این مقاله قصد داریم به طور جامع و کامل، به معرفی خدماتی بپردازیم که دکتر فارغ پور به عنوان بهترین دکتر زنان تهران در مطب سعادت آباد، یافت آباد و بیمارستان خصوصی آزادی ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر دربارهٔ این پزشک زنان حاذق و باتجربه، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

از مهم ترین ویژگی های دکتر فارغ پور، بهترین پزشک زنان در شهر بزرگ تهران، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحصیلات کافی، تخصص و رزومهٔ درخشان

یکی از ویژگی های مهم بهترین دکتر زنان تهران، خانم دکتر فارغ پور، این است که تحصیلات خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران به اتمام رسانده است و درزمینه ای که مشغول به فعالیت است، دانش و سواد بالایی دارد. دانش و آگاهی بالای دکتر فارغ پور سبب شده است که با آناتومی بدن زنان به خوبی آشنا باشد و به راحتی بتواند بیماری زنان را تشخیص دهد.

 • مهارت و تجربهٔ بالا:

یکی دیگر از ویژگی های دکتر فارغ پور، مهارت و تجربهٔ بالای اوست. این پزشک زنان باتجربه، سی سال است که خدمات پزشکی مخصوص زنان را با بالاترین کیفیت به آن ها ارائه می دهد. رزومهٔ کاری درخشان دکتر فارغ پور در کنار سی سال سابقهٔ کاری و شرکت در جدیدترین دوره های تخصصی و روز دنیا در حوزهٔ دکتر زنان، نشان از تجربه و مهارت بالای این پزشک دارد.

 • برخورداری از اخلاق حرفه ای و وجدان کاری:

اخلاق حرفه ای و وجدان کاری دکتر فارغ پور و شخصیت مهربان او نشان می دهد که علاقهٔ زیادی به برقراری ارتباط با بیماران و کمک کردن به آن ها دارد. او شنوندهٔ بسیار خوبی است و با ایجاد حس اعتماد در بیماران، به آن ها کمک می کند که با آرامش و خیال راحت، درمورد مشکلات اندام تناسلی خود با او صحبت کنند.

 • ارائه کامل ترین اطلاعات به بیماران:

دکتر فارغ پور، باتجربه ترین متخصص و جراح زنان، زایمان و نازایی، بعد از اتمام پروسهٔ زایمان، جراحی سزارین و سایر جراحی ها و خدمات درمانی، اطلاعات کاملی را به بیماران ارائه می دهد تا آن ها با عمل به توصیه های جراح زنان خود، بتوانند دوران نقاهت را بدون عوارض جانبی پشت سر بگذارند.

 • پذیرش بیماران در دو مطب متفاوت:

این پزشک زنان ماهر و باتجربه برای رفاه حال بیماران در مناطق مختلف تهران و دسترسی راحت آن ها، بیماران را در دو مطب متفاوت پذیرش می کند . مطب سعادت آباد فقط در روزهای فرد هفته یعنی یکشنبه ها و سه شنبه ها از ساعت 4 تا 7 بعدازظهر، آمادهٔ پذیرش بیماران است  و مطب یافت آباد / شهرک ولی عصر تهران برای پذیرش بیماران در روزهای زوج هفته از ساعت 3 تا 8 بعد از ظهر راه اندازی شده است . خوشبختانه هر دو مطب در موقعیت مکانی بسیار مناسبی قرار دارند.

دکتر فروزنده فارغ پور دارای یک بیمارستان خصوصی در خیابان آزادی، خیابان میمنت تهران است و زایمان طبیعی، سزارین و اعمال جراحی دیگر زنان را در این بیمارستان انجام می دهد. بیمارستان خصوصی آزادی یک بیمارستان بسیار تمیز و مجهز است و خدمات را توسط بهترین و باتجربه ترین پرسنل به بیماران ارائه می دهد. تخصص بالا و حرفه ای بودن کادر پزشکی و پرسنل و استفاده از به روزترین و پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی، از ویژگی های مهم بیمارستان آزادی محسوب می شود

دکتر فروزنده فارغ پور، بهترین متخصص و جراح زنان تهران، چه خدماتی را به بیماران ارائه می دهد؟

دکتر فارغ پور در مطب سعادت آباد، مطب یافت آباد / شهرک ولی عصر و بیمارستان خصوصی آزادی، خدمات پزشکی متنوعی را به بیماران ارائه می دهد. خدمات این پزشک زنان موفق و باتجربه عبارتند از:

 • انجام معاینات دوره ای زنان

یکی از مهم ترین خدمات پزشکی که توسط بهترین پزشک زنان تهران ارائه می شود، انجام معاینات دوره ای زنان است. هدف دکتر فارغ پور از انجام معاینات دوره ای، پیشگیری از ابتلا به انواع مختلف بیماری زنان مانند سرطان سینه و سرطان دهانهٔ رحم است. به همهٔ خانم ها توصیه می شود که بعد از رسیدن به سن بلوغ، مراجعه به دکتر زنان را شروع کنند، زیرا علائم بیماری زنان در اندام جنسی آن ها بروز پیدا می کند. عدم توجه به بیماری های زنان، خطر ابتلا به ناباوروی را نیز افزایش می دهد. انواع تست و معاینات دوره ای که توسط فروزان فارغ پور انجام می شود، عبارتند از: تست پاپ اسمیر برای نمونه برداری از دهانهٔ رحم و تشخیص ابتلا به بیماری زگیل تناسلی، سونوگرافی رحم و تخمدان ها برای بررسی تشخیص بیماری های واژن، رحم و تخمدان، غربالگری سرطان سینه برای تشخیص و جلوگیری از پیشروی سرطان در کل بدن، نمونه برداری از آندومتر یا کورتاژ برای تشخیص بیماری های سرطان دهانه رحم، فیبروم، پولیپ رحم و ضخیم شدن آندومتر.

 • مشاورهٔ قبل از بارداری

یکی دیگر از خدمات پزشکی خانم دکتر فارغ پور به عنوان بهترین دکتر زنان، مشاوره قبل از بارداری است. همهٔ خانم ها قبل از این که برای باردار شدن اقدام کنند، باید از یک پزشک متخصص زنان و زایمان، مشاورهٔ قبل از بارداری دریافت کنند . پزشک زنان با انجام معاینات بالینی و تجویز آزمایش های گوناگون، زنان را راهنمایی می کند و درمان های لازم را برای آن ها تجویز می کند تا با بدنی آماده و سالم، وارد دوران بارداری شوند. گاهی اوقات زنان نازا لازم است که جراحی شوند یا اگر کسی به بیماری های عفونی زنان مبتلاست، قبل از بارداری ابتدا باید بیماری خود را درمان کند. دکتر فارغ پور در همهٔ مواردی که به عنوان مشاوره قبل از بارداری ذکر کردیم، دارای تجربهٔ فراوان است و با ارائه مشاوره و استفاده از بهترین روش های درمانی، زنان را برای باردار شدن آماده می کند. درمان نازایی نیز یکی از خدمات مهم دکتر فارغ پور محسوب می شود.

 • مراقبت  های بارداری

مراقبت های بارداری یکی از خدمات مهم دکتر زنان و زایمان است، زیرا با سلامتی مادر و نوزاد رابطهٔ مستقیمی دارد. زنان باردار با کمک مراقبت های دوران بارداری تحت نظر دکتر فارغ پور، می توانند این دوران مهم را با موفقیت پشت سر بگذارند. اقداماتی که تحت عنوان مراقبت های بارداری در ماه اول بارداری توسط پزشک زنان انجام می شود، عبارتند از: تجویز آزمایش خون برای بررسی آهن خون و آزمایش ادرار برای بررسی قندخون، معاینهٔ لگن برای بررسی شکل و اندازهٔ رحم، سونوگرافی برای بررسی میزان رشد جنین و وضعیت قرارگیری آن در رحم، تست پاپ اسمیر برای بررسی وضعیت دهانهٔ رحم. ز

نان باردار بعد از اولین جلسه مراجعه به دکتر فارغ پور و انجام آزمایشات لازم، باید هر چهار هفته یک بار، برای مراقبت بارداری اقدام کنند. آن ها با ورود به ماه هفتم و هشتم، باید هر دو هفته یک بار و در ماه نهم، هفته ای یک بار به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند. بررسی تغییرات وزن مادر در دوران بارداری، واکسیناسیون دوران بارداری، تغذیهٔ مادر، ورزش و فعالیت های بدنی نیز جزو مراقبت های دوران بارداری محسوب می شوند .

 • انجام زایمان طبیعی و سزارین

اکثر پزشکان متخصص و جراح زنان و زایمان و نازایی، به مادران باردار توصیه می کنند که نوزاد خود را به صورت زایمان طبیعی به دنیا بیاورند. دکتر فارغ پور نیز به عنوان باتجربه ترین جراح زنان تهران، همین نظر را دارد و زایمان های طبیعی را در بیمارستان  خصوصی خود یعنی بیمارستان آزادی انجام می دهد. اگر مادر باردار قادر نباشد که به صورت طبیعی نوزاد خود را به دنیا بیاورد، طبق صلاح دید جراح زنان، از روش جراحی سزارین استفاده می کند .  در عمل جراحی سزارین جراح زنان بخشی از شکم و رحم را برش می دهد تا جنین را از داخل رحم بیرون بیاورد. اقداماتی که طی سزارین انجام می شود، شامل رگ گیری از طریق آنژیوکت برای تزریق کردن دارو در صورت نیاز و انجام معاینات، بی حس کردن کمر به پایین مادر از طریق بی حسی نخاعی یا اسپاینال، بی حسی اپیدورال برای بی حسی شکم مادر، بی هوشی عمومی در مواقع اورژانسی، برش عرضی یا طولی شکم با تشخیص دکتر زنان، خارج کردن نوزاد و جفت و بخیه زدن محل برش روی شکم است .

 • مشاورهٔ جلوگیری از بارداری و انجام اقدامات لازم

یکی دیگر از خدماتی که بهترین و مجرب ترین دکتر زنان تهران در مطب سعادت آباد و مطب یافت آباد / ولی عصر به مراجعان خود ارائه می دهد، مشاورهٔ جلوگیری از بارداری و انجام اقداماتی مانند گذاشتن دستگاه IUD در داخل رحم زنان برای جلوگیری از بارداری است. دستگاه IUD یک دستگاه به شکل T است که می تواند تا چند سال، مانع از باردار شدن زنان شود. در مشاورهٔ جلوگیری از بارداری زنان، با انواع مختلف روش ها مانند پیشگیری طبیعی، پیشگیری با کاندوم، پیشگیری با قرص، پیشگیری با تزریق دارو، پیشگیری از طریق قرص های ضدبارداری اورژانسی، پیشگیری از بارداری در دوران شیردهی و روش  دائمی جلوگیری از بارداری آشنا می شوند.

 • ارائه مشاورهٔ پیشگیری از بیماری های عفونی زنان

یکی از مهم ترین دلایل مراجعهٔ زنان به مطب سعادت آباد و مطب یافت آباد / ولی عصر دکتر فارغ پور، بهترین پزشک زنان در شهر تهران، ابتلا به بیماری های عفونی است. بیماری های عفونی زنان انواع مختلفی دارند و عبارتند از: عفونت واژن، عفونت دوران بارداری، عفونت  مقاربتی و عفونت لگنی. انواع عفونت های واژن شامل واژینوز باکتریال، تریکوموناس واژینوس، کاندیدیازیس یا عفونت قارچی هستند . عفونت های دوران بارداری نیز به خاطر افزایش میزان هورمون ها اتفاق می افتد و با علائمی مانند افزایش ترشحات بدون بو و سفید از واژن همراه است. در بیماری عفونت لگن، قسمت هایی مانند دهانهٔ رحم، رحم،  تخمدان ها و لوله های فالوپ دچار التهاب می شوند و با علائمی مانند مقاربت دردناک، خستگی، تب، خونریزی غیر عادی، درد در زیر شکم و ترشحات بدبوی از واژن بروز پیدا می کند. عفونت های مقاربتی شامل تبخال تناسلی، پاپیلوما یا HPV، سفلیس، سوزاک وکلامیدیا نیز همان طور که از نامشان مشخص است، در اثر برقراری رابطهٔ جنسی با یک فرد مبتلا به این بیماری ها ایجاد می شود . خانم دکتر فارغ پور پزشک زنان باسابقهٔ تهران، در زمان ارائه مشاورهٔ پیشگیری از بیماری های عفونی زنان، تمام توصیه های لازم را به مراجعان خود ارائه می دهد تا با رعایت نکاتی که در جلسهٔ مشاوره ذکر شده، از ابتلا به بیماری های عفونی در امان بمانند.

 • درمان بی نظمی های قاعدگی و اختلالات هورمونی

یکی از مشکلات شایعی که درصد زیادی از دختران و زنان جامعه با آن دست وپنجه نرم می کنند ، بی نظمی های قاعدگی و اختلالات هورمونی است. عوامل متعددی در بروز این مشکل نقش دارند که مهم ترین عوامل عبارتند از: استرس و سبک زندگی، ابتلا به بیماری هایی مانند فیبروم یا پولیپ رحم، التهاب لگن، سندروم تخمدان پلی کیستیک، کیست تخمدان، چاقی، نارسایی زودرس تخمدان، ابتلا به سرطان رحم، مصرف برخی از داروها، نزدیک شدن به دوران قاعدگی، عوارض مربوط به بارداری و سقط جنین، اختلال در غدهٔ تیروئید و غیره. دکتر زنان با بررسی لازم و از طریق روش هایی مانند آزمایش خون،  سونوگرافی لگن، رحم و تخمدان ها، لاپاراسکوپی و غیره می تواند به علت اصلی بی نظمی قاعدگی و اختلالات هورمونی پی ببرد و با استفاده از روش هایی مانند هورمون درمانی، مراحل درمان بیماران را آغاز کند .

 • انجام جراحی هیسترکتومی و جراحی افتادگی رحم در بیمارستان آزادی

یکی دیگر از خدماتی که هر جراح زنانی ازجمله دکتر فروزنده فارغ پور به بیماران خود ارائه می دهد، انجام جراحی هیسترکتومی یا برداشتن رحم و جراحی سیستوسل رکتوسل یا افتادگی رحم است. هر دو نوع جراحی با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی در بیمارستان خصوصی آزادی انجام می شود .  در جراحی هیسترکتومی، طبق طلاح دید دکتر زنان، رحم از بدن زن خارج می شود .  در جراحی افتادگی رحم نیز رحمی که در اثر زایمان سخت دچار افتادگی شده، دوباره در داخل واژن قرار داده می شود. دکتر فارغ پور بارها این دو عمل جراحی را در بیمارستان خصوصی خود انجام داده و نتیجهٔ همهٔ عمل ها موفقیت آمیز بوده است.

جمع بندی

در این مقاله ابتدا راجع به ویژگی های بهترین دکتر زنان تهران یعنی دکتر فروزنده فارغ پور صحبت کردیم و سپس به معرفی خدماتی پرداختیم که این جراح زنان باتجربه با سی سال سابقه کار درخشان در مطب سعادت آباد، مطب یافت آباد / ولی عصر و بیمارستان خصوصی آزادی ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت آنلاین دکتر فارغ پور، بهترین متخصص، زنان، زایمان و نازایی تهران، به سایت نوبت دهی این پزشک مراجعه کنید  .

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا