دومین کارخانه تولید تراشه سامسونگ به زودی در ایالات متحده ساخته خواهد شد

دومین کارخانه تولید تراشه سامسونگ به زودی در کنار کارخانه مادر ساخته خواهد شد. این شرکت در اواخر سال جاری کار خود در کارخانه های مذکور را آغاز خواهد کرد.
سامسونگ الکترونیکس سرمایه گذاری خود در ایالات متحده برای ساخت و بسته بندی تراشه های نیمه هادی پیشرفته را دو برابر می کند. طبق گزارشی که در وال استریت ژورنال منتشر شده، سامسونگ قصد دارد که مبلغ سرمایه گذاری خود را به 44 میلیارد دلار افزایش دهد. یعنی مبلغی حدودا دو برابر سرمایه گذاری 22 میلیارد دلاری پیشین!

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  غیر رسمی: سامسونگ از TPU گوگل در تراشه های هوش مصنوعی خود استفاده خواهد کرد
  دسترسی به تراشه های هوش مصنوعی آمریکایی برای چین محدودتر می شود
  تراشه هوش مصنوعی سامسونگ با نام Mach-1 در سال 2025 معرفی خواهد شد
  سامسونگ برای تولید تراشه در ایالات متحده، 6 میلیارد دلار کمک مالی دریافت می کند

دومین کارخانه تولید تراشه سامسونگ
غول فناوری کره جنوبی، سامسونگ، به زودی یک کارخانه دیگر برای تولید تراشه های نیمه هادی و تحقیق و توسعه تراشه در تگزاس ایالات متحده آمریکا خواهد ساخت. ساخت اولین کارخانه تولید تراشه این شرکت در سال 2021 آغاز شد و اکنون در تیلور تگزاس واقع شده است. این کارخانه هنوز فعالیت خود را آغاز نکرده، اما انتظار می رود که فرآیند تولید تراشه های پیشرفته این کارخانه در اواخر سال جاری شروع شود. کارخانه جدید تراشه این شرکت نیز در نزدیکی کارخانه کنونی ساخته خواهد شد.

در این میان، دولت ایالات متحده نیز قصد دارد که 6 میلیارد دلار را به عنوان بخشی از حق ایالات متحده در تولید تراشه ها، در اختیار سامسونگ الکترونیکس قرار دهد. این مبلغ بالاتر از چیزی است که دولت فدرال به عنوان مشوق های مالیاتی به شرکت سامسونگ پیشنهاد داده است. این شرکت هنوز درباره نوع تراشه ها و فرآیند به کار گرفته شده در تولید آنها سخنی نگفته است و همه چیز فعلا در هاله ای از ابهام قرار دارد.
ایالات متحده پس از تنش های شدیدی که با چین داشته، صادرات تراشه های نیمه هادی پیشرفته و فناوری های طراحی و ساخت تراشه را به شرکت های چینی مانند هواوی ممنوع کرده است. در عوض، تلاش می کند تا وابستگی خود به تامین کنندگان تراشه  مستقر در چین را کاهش داده و شرکت های فناوری را به ساخت کارخانه های اختصاصی خود در ایالات متحده ترغیب  کند.
بیشتر بخوانید:

  سامسونگ با شکست اپل، پیشروترین فروشنده گوشی هوشمند در جهان شد
  سامسونگ به کمک گلکسی AI مچ اپل را خواباند
  مقایسه عکاسی گوشی های سامسونگ و شیائومی ؛ برتری با کدام است؟
  طراحی عینک هوشمند سامسونگ لو رفت؛ ساده اما کاربردی
  سامسونگ برای 10 سال متوالی بزرگترین برند ساندبار جهان بوده است

نظر شما کاربران ای جی مارکت درباره دومین کارخانه تولید تراشه سامسونگ چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ای جی مارکت به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
منبع: sammobile

دکمه بازگشت به بالا