دانش و فناوریکسب و کار های برتر ایجی مارکت

دلایل خاموش شدن گوشی سامسونگ

خرابی باطری یکی از علت های خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ

آموزشگاه تعمیرات تلفن همراه: یکی از عوامل اصلی که می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی گوشی های سامسونگ و نیز دیگر گوشی ها شود، خراب شدن باتری گوشی است، برای این که تشخیص دهید علت خاموش شدن گوشی ایراد در باطری است، روش هایی وجود دارد، مثلا مواقعی که گوشی تلفن همراه خاموش می شود و هیچ گونه صدا و هشداری نداشته باشد ممکن است باطری مشکل داشته باشد و با تعویض باتری مشکل مرتفع شو،  همچنین مواقعی که گوشی فقط در حالت اتصال به شارژر روشن می ماند و به محض جدا کردن سوکت شارژر خاموش می شود نیز نشان دهنده این است که گوشی مشکلی ندارد و ایراد از باطری گوشی است که نمی تواند انرژی الکتریکی را در خود ذخیره کند، در این حالت نیز باید باطری را تعویض نمایید.

یکی دیگر از نشانه های خرابی باتری، که منجر به خاموش شدن گوشی می شود متورم شدن باطری یا به اصطلاح باد کردن آن است که این مورد بیشتر برای باطری های لیتیوم یونی مشاهده می شود. در صورتی که ایراد از باطری گوشی باشد با تعویض باطری می توانید دوباره از گوشی استفاده نمایید، فقط دقت کنید که از باطری تقلبی و غیر اصل استفاده نکنید که ضررهای جبران ناپذیری به گوشی تلفن همراه شما وارد می شود.

نرم افزار های ویروسی و مخرب یکی دیگر از علتهای خاموش شدن گوشی سامسونگ

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است باعث خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ شود، برنامه ها و نرم افزار های مخرب و ویروسی می باشد که این مورد در همه مدل های گوشی آیفون، نوکیا، سامسونگ و غیره به وجود می آید، در حالتی که احساس می کنید گوشی تلفن همراه شما برنامه های مخربی دارد یا آنتی ویروس هایی که بر روی دستگاه نصب کرده اید، هشدار در مورد برنامه ای می دهند، سریعا برنامه مشکوک را حذف کرده و دستگاه خود را ایمن کنید.

اگر در طول روز گوشی شما به طور خودکار چندین مرتبه خاموش و روشن می شود، یکی از اقداماتی که می توانید انجام دهید این است که گوشی تلفن خود را در حالت Safe mode قرار دهید، اگر بعد از این که تیک مربوط به حالت Safe mode را در تنظیمات گوشی فعال کردید و برنامه های مشکوک از قبل نصب شده را هم حذف کردید، مشاهده کردید که گوشی دیگر خاموش نمی شود می توانید اطمینان حاصل کنید که مشکل خاموش شدن گوشی تلفن همراه شما، مربوط به نرم افزار ها و بد افزارهای گوشی بوده است.

افزایش دمای گوشی سامسونگ

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی گوشی های سامسونگ داغ شدن بیش از حد گوشی به علت استفاده طولانی و مداوم از آن می‎باشد، داغ شدن گوشی یکی از عوامل مهم است که حتی ممکن است گوشی صد درصد شارژ داشته باشد اما خاموش شود، بعضی از گوشی ها طوری طراحی شد ه اند که هنگامی که گوشی داغ می شود به علت این که به سایر قسمت ها آسیبی وارد نشود، گوشی به طور خودکار خاموش می شود، در هنگام خاموش شدن به علت داغ شدن بیش از حد، باید چند ساعت به گوشی استراحت دهید تا دمای آن پایین بیاید و سپس آن را روشن نمایید.

برای این که از داغ شدن گوشی در حین استفاده و به طبع خاموش شدن ناگهانی آن جلوگیری کنید باید یک قاب یا گارد مناسب برای گوشی تهیه کنید، بعضی از قاب هایی که برای گوشی طراحی شده اند استاندارد نیستند و باعث افزایش دمای باطری و خود گوشی می شوند، پس  هنگام خرید قاب گوشی دقت کنید که قاب متناسب و مناسب با  مدل گوشی خود تهیه کنید. اگر قاب یا گارد مورد استفاده برای محافظت از تلفن همراه خیلی محکم باشد ممکن است بر عملکرد گوشی شما تاثیر منفی بگذارد، در برخی موارد کاور ها خاص هستند و ممکن است به دکمه پاور فشار بیاورند و پی در پی باعث خاموش شدن گوشی شوند، همچنین هنگام خرید گارد دقت کنید که گارد دوربین سنسور نور یا سنسور مجاورت در بالای گوشی را پوشش ندهد که با مشکل مواجه می شوید.

مشکلات سخت افزاری

از دیگر عوامل خاموش شدن گوشی می توان به مشکلات سخت افزاری مثل ضربه خوردن به گوشی، خیس شدن گوشی، خراب شدن تاچ و ال سی دی گوشی و نیز آسیب دیدن هارد گوشی اشاره کرد. در چنین مواردی نیاز به است و حتما باید توسط یک تعمیرکار متخصص این کار انجام شود، برای مثال هنگام خراب شدن هارد، گوشی خاموش می شود و هنگام روشن کردن آن فقط نماد مدل گوشی بر روی صفحه می آید ولی گوشی روشن نمی شود که همان طور که اشاره کردیم در این مورد حتما باید به تعمیر کار مراجعه کنید. یکی از مشکلاتی هم که بعد از تعمیر نیز ممکن است به وجود بیاید خاموش شدن گوشی یا کارنکردن بعضی از قسمت ها آن مثل دوربین و غیره است که این مورد ناشی از درست نبستن قطعات گوشی می شود.

سایر علت های خاموش شدن گوشی سامسونگ

گاهی اوقات خاموش شدن گوشی ممکن است یک مشکل بسیار ساده و پیش پا افتاده داشته باشد، یکی از عواملی که می تواند باعث خاموش شدن گوشی شود، خراب شدن شارژر گوشی می باشد که در این حالت می تواند آداپتور شارژر و یا کابل آن دچار آسیب، شده باشد. برای امتحان کردن این مورد میتوانید به راحتی با متصل کردن گوشی خود به یک شارژر دیگر از عدم سالم بودن شارژر خود اطلاع پیدا کنید. گاهی خاموش شدن گوشی مربوط به مشکلات صفحه نمایش می باشد در این راستا می توانید دکمه پاور را برای چند ثانیه نگه دارید تا گوشی روشن شود اگر هنگام روشن شدن لرزش یا صدایی را شنیدید می توانید بفهمید که صفحه نمایش گوشی ایراد دارد و در این حالت نیز برای رفع مشکل باید به تعمیرگاه مراجعه کنید.

اقدامات موثر هنگام خاموش شدن گوشی سامسونگ

هنگامی که گوشی ناگهان خاموش می شود، قبل از این که به تعمیر کار مراجعه کنید، ابتدا باتری را چک کنید که شل نشده باشد و یا متورم و بادکرده نباشد، سپس وسایل جانبی مثل شارژر و غیره را بررسی کنید، همچنین مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری را نیز به دقت بررسی کنید و در آخرین مرحله هم اقدام به ریست کردن گوشی کنید، بسیاری از مشکلات گوشی های اندرویدی با ریست کردن رفع می شود. تنظیم مجدد گوشی و بازگشت به تنظیمات کارخانه یا به اصطلاح عامیانه فلش زدن گوشی آخرین راه حل برای رفع مشکل خاموش شدن گوشی است، اما بیشتر مواقع این راه حل جواب می دهد و حداقل برای مدت کوتاهی گوشی را روشن می کند، نکته ای که قبل از بازگشت به تنظیمات کارخانه باید در نظر داشته باشید این است که حتما از داده ها و اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید چرا که هنگام بازگشت به تنظیمات کارخانه تلفن همراه شما تمام اطلاعات گوشی را پاک خواهد کرد و مثل روز اولی که خریده اید می شود و ممکن است بسیاری از اطلاعات لازم و ضروری را از دست بدهید.

روش انجام Reset factory

به آیکون مربوط به تنظیمات وارد شوید گزینه Back up and reset را در بین گزینه ها پیدا کرده و انتخاب کنید و سپس روی تنظیم مجدد دستگاه ضربه بزنید، پس از اتمام فرآیند دستگاه به طور خودکار مجددا راه اندازی می شود و باید دوباره آن را تنظیم نمایید، قبل از انجام تنظیمات کارخانه علاوه بر این که از داده ها حتما باید نسخه پشتیبان بگیرید باید اطمینان حاصل کنید که قبل از تنظیم مجدد تلفن همراه شما حداقل 35 درصد شارژ باطری داشته باشد یا به یک شارژر وصل شده و در حال شارژ باشد، همچنین مطمئن شوید که نام و رمز عبور حساب کاربری گوگل خود را می دانید زیرا پس از تنظیم مجدد کارخانه به قفل تلفن همراه خود نیاز دارید، در گوشی های با اندروید 5 و بالاتر ممکن است لازم باشد بعد از تنظیم مجدد کارخانه با همان حساب گوگل قبلی که در تلفن شما بوده است وارد سیستم خود شوید، اگر رمز گوگل خود را فراموش کرده اید، می توانید با استفاده از مرورگر وب رایانه خود رمز را بازیابی کنید.

برای انجام تعمیرات تلفن همراه خود با مرکز تماس بگیرید. مهم ترین خدمات مرکز تعمیرات تخصصی موبایل عبارت اند از : ،  و همچنین . شما برای ثبت درخواست تعمیرات موبایل خود می توانید بر روی لینک آن ها کلیک کنید و فرم مربوطه را پر کنید و منتظر تماس از سوی کارشناسان مجموعه باشید.

دکمه بازگشت به بالا