در گزارش جدید اشاره ای نشده است که اپل چگونه با جنبه های منفی یک گوشی بسیار نازک تر مقابله خواهد کرد.احتمالا اپل در سری آیفون 17 از یکسری فناوری های جدید برای کاهش ضخامت محصول  استفاده خواهد کرد

اپل با رونمایی از مدل های 11 و 13 اینچی M4 iPad Pro، مهارت های مهندسی خود را رخ تمام دنیا کشید. این دو تبلت دارای ضخامت به ترییب 5.3 میلی متر و 5.1 میلی متر هستند که آنها را به نازک ترین محصولات تاریخ این شرکت تبدیل می کند. با این حال، اپل به نظر می رسد اپل قصد ندارد پروژه «نازک سازی» خود را اینجا متوقف کند، زیرا عرضه جدیدترین آیپد پرو تنها شروع راهبرد جدید این شرکت برای معرفی دستگاه هایی با طراحی شیک تر است. طبق آخرین گزارش ها، آیفون 17 نیز قرار است درست مانند برادارن بزرگ تر خود ضخامت بسیار کمی داشته باشد.

در گزارش جدید اشاره ای نشده است که اپل چگونه با جنبه های منفی یک گوشی بسیار نازک تر مقابله خواهد کرد.

به گزارش wccftech اخیرا ما شاهد استفاده از اپل از فناوری هایی مانند مادربرد ساندویچی، باتری L شکل و چندین تدبیر دیگر برای صرفه جویی در استفاده از فضای آیفون ها بوده ایم. در آیفون 16 نیز، به نظر می رسد که کل سری دارای سلول های L شکل خواهند بود و گفته می شود حتی مدل پایه نیز طراحی مشابهی دارد. به نظر می رسد که این تغییرات بخشی از یک برنامه دراز مدت تر می باشند. طبق گفته تحلیل گر و افشاگر محبوب محصولات اپل، مارک گرمن، اپل برنامه های بلندپروازانه ای برای آینده دارد.

او اشاره می کند که آیفون 17 از شاسی نازک تری برخوردار خواهد بود و غول دنیای فناوری قصد دارد مدل های آینده مک بوک پرو و اپل واچ را نیز شیک تر و نازک تر کند. متاسفانه، گرمن مشکلات استفاده از یک شاسی نازک تر را توضیح نداده است، اما ما شاهد یکسری جنبه های منفی در مورد نازکی iPad Pro M4 بوده ایم. با وجود استفاده از یکه ستون محافظ در مرکز برای بهبود دوام، آیپد پرو 13 اینچی با نیروی نسبتاً کمی از وسط می شکند، نسخه 11 اینچی نیز به همین مشکل دچار است، هرچند که به لطف اندازه کوچک تر، کمی بهتر عمل می کند.

طراحی نازک و خیره کننده آیپد پرو 13 اینچی M4

احتمالا اپل در سری آیفون 17 از یکسری فناوری های جدید برای کاهش ضخامت محصول  استفاده خواهد کرد

از آنجایی که آیفون 17 یک دستگاه نازک تر خواهد بود، اگر اپل مراقب نباشد همان مشکلات مقاومت در این محصول نیز ظاهر می شود. همچنین باید اشاره کنیم که شاسی نازک تر می تواند منجر به ظرفیت باتری کمتری شود و تعبیه سیستم خنک کننده مناسب را نیز سخت تر می کند. خوشبختانه گفته می شود که اپل برای هر دو مشکل راه حلی دارد و آن استفاده از سلولی با چگالی انرژی بالاتر در آیفون 16 پرو مکس است. علاوه بر این، اپل در حال بررسی «سیستم حرارتی گرافنی» برای نسخه های آینده آیفون است تا مشکلات گرمای بیش از حد را برطرف کند.

با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که اپل همه این تغییرات را اعمال کند و هدف اصلی شرکت ممکن است فقط معرفی محصولات نازک تری باشد که از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر هستند اما در عمل دچار مشکلاتی هستند. پس با این اوصاف بهتر است به صحبت های گرمن کمی با دیده شک نگاه کنیم. با وجود اینکه گرمن، افشاگری بسیار قابل اعتماد و خوش سابقه است، اما هنوز تا معرفی سری آیفون 17 زمان زیادی باقی مانده و ممکن است تصمیمات درباره این گوشی ها تغییر کند.

نظر شما چیست؟ آیا ممکن است با این تصمیم اپل، خاطرات آیفون 6 برای کاربران زنده شود؟

بفرست برای دوستات

دکمه بازگشت به بالا