خنک کننده محفظه بخار موجود در وان پلاس Ace 3 Pro، پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 3 موجود در این گوشی را به خوبی پشتیبانی می کند

آیفون 15 پرو مکس فاقد هرگونه سیستم خنک کننده اختصاصی است و جای تعجب نیست که پردازنده A17 پرو 3 نانومتری آن به سرعت به محدودیت حرارتی خود در هنگام اجرای برنامه های سنگین مانند بازی ها می رسد. اما بر خلاف اپل، وان پلاس با گوشی تازه معرفی شده Ace 3 Pro به سیستم خنک کننده گوشی خود توجه ویژه ای نشان داده است. طبق نتایج آزمایشی که به تازگی منتشر شده، قابلیت دفع حرارت گوشی جدید وان پلاس تا 85 درصد بیشتر از پرچمدار اپل است.

خنک کننده محفظه بخار موجود در وان پلاس Ace 3 Pro، پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 3 موجود در این گوشی را به خوبی پشتیبانی می کند

بلافاصله پس از عرضه وان پلاس Ace 3 Pro، شخصی با نام کاربری Geekerwan مجموعه ای از تست های مرتبط با عملکرد را روی این گوشی اجرا کرد. ویدیوی ارسال شده توسط این شخص نشان می دهد که به لطف محفظه بخار پیشرفته، دستگاه دارای ظرفیت اتلاف حرارتی 7.8 وات است که آن را به طور قابل توجهی بالاتر از رقبا، به ویژه آیفون 15 پرو مکس قرار می دهد. بین پنج گوشی ای که در تست آزموده شدند پرچمدار اپل با 4.2 وات دفع حرارت، ضعیف ترین عملکرد را بین رقبا داشت.

در رتبه دوم، وان پلاس Ace 3V قرار دارد که دارای ظرفیت خنک کننده 7.6 وات است. البته از آنجایی که این گوشی از پردازنده میان رده اسنپدارگون 7+ نسل 3 بهره می برد شاید این سیستم خنک کننده آنقدرها هم ضروری نباشد. هوآوی Pura 70 Ultra با 7.2 وات در رتبه سوم قرار دارد که با توجه به پردازنده غیر بهینه Kirin 9010، استفاده از یک خنک کننده قوی کاملاً ضروری است.

این ارقام همچنین نشان می دهند که اگر اپل از یک محفظه بخار«vapor chamber» در گوشی خود استفاده می کرد، نتایج آیفون 15 پرو مکس چقدر می توانست متفاوت باشد. خوشبختانه، شایعه شده است که این غول فناوری از یک «سیستم حرارتی گرافنی» برای آیفون 16 استفاده خواهد کرد تا دمای پردازنده را پایین نگه دارد. در هر صورت باید منتظر ماند و دید که آیا اپل می تواند با معرفی سری آیفون 16 توانایی گوشی هایش را در زمینه خنک نگه داشتن پردازنده بهبود ببخشد یا نه.

نظر شما درباره خنک کننده وان پلاس Ace 3 Pro چیست؟

بفرست برای دوستات

دکمه بازگشت به بالا