حذف حساب های غیرفعال گوگل از 10 آذرماه

حذف حساب های غیرفعال گوگل از 10 آذر ماه آغاز خواهد شد. غول جست وجوی جهان قصد دارد حساب هایی را که از 2 سال پیش تاکنون غیرفعال بوده، از رده خارج کند.
روند حذف حساب های غیرفعال گوگل از 10 آذر 1402 (1 دسامبر 2023) آغاز خواهد شد. گوگل به تازگی اعلام کرده است که در تاریخ ذکر شده، حساب هایی را که بیش از دوسال غیرفعال بوده را حذف خواهد کرد. ظاهراً سیاست های جدید غول آمریکایی صنعت تکنولوژی در بحث امنیت منجر به این تصمیم شده، چراکه همواره حساب های غیرفعال بیش از دیگر حساب ها در معرض حملات سایبری و فیشینگ قرار می گیرند.
بیشتر بخوانید: یک روز کاری در گوگل چگونه است؟ [+فیلم]
حذف حساب های غیرفعال گوگل از 10 آذرماه
گوگل با تأکید بر گفته های قبلی اش به برخی از کاربران هشدار داده است که حذف حساب های غیرفعال را از 1 دسامبر 2023 (10 آذر 1402) به بعد شروع می کند.
گوگل در ایمیلی که برای کاربران جیمیل و سایر سرویس هایش ارسال کرده، گفته که هر حسابی که در دو سال اخیر فعالیت خاصی نداشته یا صاحبش در آن لاگین نکرده، ممکن است حذف شود. این ایمیل در حالی ارسال می شود که سیاست گوگل در قبال حساب های غیرفعال حدوداً سه ماه پیش تغییر کرد.

حسابی که طبق شرایط گوگل «غیرفعال» محسوب شود، پس از حذف شدن، تمامی دسترسی ها و محتواهایش را از دست می دهد. بنابراین اگر حساب تان را در دو سال اخیر استفاده نکرده اید، باید با جیمیل، داکس، درایو، میت، یوتیوب، گوگل فوتوز و حتی سرویس تقویم گوگل خداحافظی کنید.
بر اساس بیانیه  مطبوعاتی گوگل، حساب های غیرفعال در برخی شرایط خاص از خطر حذف شدن می گریزند. صرفاً در شرایطی حساب شما حذف می شود که در دو سال اخیر هیچ استفاده ای از آن نکرده باشید. حتی اگر حساب شما غیرفعال باشد، گوگل 8 ماه زودتر چندین بار به ایمیل ریکاوری شما پیام می فرستد و اگر هیچ جوابی ندهید، فرآیند حذف را شروع می کند.
برای جلوگیری از حذف حساب  قدیمی، یا باید در آن لاگین کنید یا سراغ استفاده از یکی از سرویس های گوگل بروید. برای نمونه می توانید در جیمیل برای بقیه ایمیل ارسال کنید، وارد حساب گوگل درایو شوید، ویدیوی یوتیوب تماشا کنید، تصویری در گوگل فوتوز به اشتراک بگذارید، اپلیکیشن در گوگل پلی دانلود کنید، در موتور گوگل جست و جو انجام دهید یا ازطریق حساب گوگل وارد اپلیکیشن یا سرویسی متفرقه شوید.

گوگل می گوید: «حساب هایی که کانال یوتیوب دارند و ویدیو منتشر کرده اند یا برای بقیه کامنت گذاشته اند، حذف نمی شوند.» این گفته برای حساب هایی که در گوگل پلی شارژ دلاری دارند نیز صدق می کند. همچنین حسابی که ازطریق آن، اپلیکیشن در گوگل پلی منتشر شده باشد نیز حذف نمی شود.
سیاست های جدید گوگل صرفاً برای حساب های شخصی اعمال می شود. حساب های مورداستفاده  سازمان ها و دانشگاه ها حذف نخواهند شد.
گوگل به مسائل امنیتی به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل قانون جدیدش اشاره کرده است. این شرکت همواره تلاش می کند از پیام های اسپم، فیشینگ و سرقت حساب ها جلوگیری کند. حساب های قدیمی و غیرفعال، بیشتر از بقیه  حساب ها در خطر هستند.
بیشتر بخوانید:

    هک حساب گوگل در توییتر؛ حمله ی کلاهبرداران ارزهای رمزنگاری
    محدودسازی دسترسی کارمندان گوگل به اینترنت ؛ غول جستجوی اینترنت کارمندانش را محدود می کند!
    دریافتی کارمندان گوگل چقدر است؟

نظر شما درباره حذف حساب های غیرفعال گوگل چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
 

دکمه بازگشت به بالا