جنس بدنه سری آیفون 15 پرو

برخی گزارش ها حاکی از تصمیم اپل برای استفاده از تیتانیوم گرید 5، فلز مورد استفاده در صنعت فضایی، در بدنه گوشی های سری آیفون 15 خود است.
اپل در گوشی های سری آیفون 15 خود قابلیت های طراحی جدیدی همچون داینامیک آیلند را دوباره اعمال خواهد کرد و همچنین مدل های پرو را هم تجهیز به چیپست ارتقاءیافته و دوربین های پیشرفته تر خواهد کرد. در این میان، بدنه آن هم با تغییراتی روبرو خواهد بود. همچنین در بدنه سری پرو آیفون 15 اپل قصد بهره گیری از تیتانیوم گرید 5 به عنوان یک آلیاژ سبک تر و مقاوم تر نسبت به فولاد ضد زنگ را خواهد داشت.
البته با عنایت به رویه اپل در بهره گیری از فناوری های ممتاز و دست اول خود صرفاً در نسخه پرو، نباید تا هنگام عرضه آیفون 16 شاهد راه یابی تیتانیوم گرید 5 به مدل های استاندارد آیفون باشیم. باتوجه به ویژگی های تیتانیوم گرید 5 استفاده از آن در گوشی آیفون، این محصول را به مقاوم ترین گجت نسبت به سقوط تبدیل خواهد کرد.
بیشتر بخوانید: باتری سری آیفون 15 با فناوری باتری خودروهای برقی ساخته می شود!
جنس بدنه سری آیفون 15 پرو
به گزارش وبسایت WCCFTECH، به ادعای افشاگری در توییتر، اپل به جای فولاد ضد زنگ از تیتانیوم گرید 5 جهت ساخت گوشی های سری آیفون 15 پرو بهره برداری خواهد کرد. این فلز مزایای مختلفی نسبت به فولاد ضد زنگ داشته که از جمله آن ها باید به دوام بیشتر و وزن کمتر اشاره داشت.

آلیاژ تیتانیوم گرید 5 در مقابل خوردگی هم مقاومت فراوانی از خود نشان می دهد و به نظر بدنه گوشی آیفون 15 پرو پس از دیگر قطعات آن رو به زوال خواهد رفت. همچنین آلیاژ مذکور به علت سبکی و مقاومت بالا، از آلیاژهای اصلی مورد استفاده در صنایع هوافضا محسوب می شود. این ماده مسلماً به کاهش وزن مدل های پرو آیفون که به هیچ عنوان سبک نبودند، کمک خواهد کرد.
ذکر این نکته حائز اهمیت است که قیمت بالا و همچنین امکان ایجاد کمبود در زنجیره تامین آلیاژ تیتانیوم گرید 5، احتمالاً برای محصولات سری آیفون 15 مشکلاتی را فراهم سازد. گزارش ها همچنین پیش بینی کرده اند که در آیفون 15 پرو افزایش قیمت بین 100 تا 200 دلاری نسبت به سال پیش خواهیم داشت.
بیشتر بخوانید: 

    تماشا کنید: تصاویر آیفون 15 پرو و قاب آن فاش شد! [+عکس]
    قیمت آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس فاش شد؛ گرانترین آیفون های تاریخ! [+جزئیات]
    آیفون 15 پرو با رنگ جذاب زرشکی به بازار می آید

دیدگاه شما در خصوص استفاده از فولاد مورد استفاده سفینه های فضایی در بدنه گوشی های سری آیفون 15 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
.
منبع: شهرسخت افزار
  

دکمه بازگشت به بالا