تولید تراشه های دو نانومتری TSMC به زودی آغاز می‎ شود

آنطور که پیداست، مراحل تولید تراشه های دو نانومتری TSMC به زودی آغاز خواهد شد. این پردازنده ها تا 30 درصد نسبت به دیگر پردازنده ها مصرف انرژی کمتری دارند.
براساس تازه ترین اخبار حوزه تکنولوژی، ظاهراً تولید تراشه های دو نانومتری TSMC قرار است به زودی آغاز شود. گفتنی ست که این تراشه های جدید تا 15 درصد نسبت به پردازنده های 3 نانومتری سریع تر بوده و تا 30 درصد نیز انرژی کمتری مصرف می کنند. با این وجود، تکنولوژی ساخت قطعات نیمه هادی روزبه روز بیشتر اوج گرفته و شرکت های تولیدکننده جدیدترین برنامه های خود را پیاده می کنند.
بیشتر بخوانید: همکاری مایکروسافت و AMD برای ساخت تراشه های هوش مصنوعی
تولید تراشه های دو نانومتری TSMC به زودی آغاز می‎ شود
TSMC درحال آماده شدن برای تولید آزمایشی تراشه های 2 نانومتری است که این امر یک گام بزرگ روبه جلو برای صنعت نیمه هادی محسوب می شود؛ زیرا تراشه هایی قدرتمندتر و کارآمدتر را در دسترس تولیدکنندگان قرار می دهد.
صنعت نیمه هادی و شرکت های آن به سرعت درحال پیشرفت است و تراشه ها قدرتمندتر، کوچک تر و کارآمدتر می شوند. به عنوان مثال، آیفون 14 پرو مکس از یک تراشه 4 نانومتری بهره می برد و درحالی که تراشه های 3 نانومتری هنوز عرضه نشده اند، TSMC به تازگی اعلام کرده که درحال آماده شدن برای تولید آزمایشی تراشه های 2 نانومتری است.

براساس گزارش های موجود، این شرکت 1000 نیروی تحقیق وتوسعه را برای کار در کارخانه جدید خود در تایوان اعزام کرده است. این کارخانه هنوز درحال ساخت است، اما به زودی به یک کارخانه تولید نیمه هادی پیشرفته تبدیل خواهد شد. TSMC قصد دارد تولید انبوه چیپ های 2 نانومتری خود را از سال 2025 در این کارخانه آغاز کند.
انتظار می رود فناوری 2 نانو متری TSMC از نظر سرعت و مصرف انرژی به طور قابل توجهی از تراشه های 3 نانومتری قبلی خود بهتر عمل کند. به طور خاص، تراشه های 2 نانومتری 10 تا 15 درصد سریع تر از همتایان 3 نانو متری خود خواهند بود، درحالی که از ولتاژ برق یکسانی استفاده می کنند.

علاوه براین، زمانی که با سرعت مشابهی کار می کنند، 25 تا 30 درصد انرژی کمتری نسبت به تراشه های 3 نانومتری مصرف خواهند کرد. با وجود این پیشرفت ها، انتظار می رود عملکرد دستگاه هایی که از این تراشه ها استفاده می کنند، افزایش پیدا کند و در عین مصرف کمتر انرژی، سرعت پردازش سریع تری داشته باشند.
TSMS برای بسیاری از غول های فناوری ازجمله اپل و انویدیا تراشه تولید می کند. بنابراین فناوری 2 نانومتری می تواند منجر به تولید گوشی ها، رایانه ها، کارت های گرافیک و کنسول های بازی قدرتمندتری شود. اندازه کوچک تر و مصرف انرژی کمتر این تراشه های 2 نانومتری نیز می تواند بر مشکل گرمای بیش ازحد دستگاه ها غلبه کند.
بیشتر بخوانید:

    گامی بزرگ در صنعت تراشه جهان ؛ همکاری اینتل و آرم برای تولید تراشه های 1.8 نانومتری موبایل!
    سرقت اطلاعات دستگاه های دیجیتال از طریق دما، توان و فرکانس پردازنده  ؛ انقلابی به نفع جرایم سایبری!

نظر شما درباره  تولید تراشه های دو نانومتری TSMC چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

دکمه بازگشت به بالا