دانش و فناوری

توانایی بالای ساعت هوشمند Cardiowatch در تشخیص ایست قلبی

شاید برایتان جالب باشد که ساعت هوشمند Cardiowatch می تواند به درستی ایست قلبی را تشخیص دهد. جالب است بدانید که این اسمارت واج، از نور کمک می گیرد. اما چطور ممکن است؟ در ادامه مطلب با ای جی مارکت همراه باشید.
دانشمندان مرکز پزشکی دانشگاه رادبود نایگمن، با استفاده از ساعت هوشمند Cardiowatch و بهره گیری از ویژگی های نور، توانستند حالت قطع جریان خون که به ایست قلبی منجر می شود را تشخیص دهند.
پزشکان برای بررسی و آزمایش قابلیت ذکر شده، 291 بیمار را مورد ارزیابی قرار داده و با این ساعت هوشمند توانستند به درستی ایست قلبی را تشخیص دهند. البته موفقیت اصلی شامل حال این اسمارت واچ می شود و دانشمندان فقط عملیات آزمایش را انجام داده اند. لازم به ذکر است که هدف این آزمایش، تولید نوعی ساعت هوشمند است که بتواند ایست قلبی را به صورت خودکار تشخیص دهد.
بیشتر بخوانید: ساعت هوشمند ماسیمو با قابلیت بررسی اکسیژن خون رونمایی شد
ساعت هوشمند Cardiowatch ، ایست قلبی را تشخیص داد
ساعت هوشمند کاردیوواچ (Cardiowatch) از شرکت Corsano Health از حسگرهای فوتوپلتیسموگرافی (PPG) استفاده می کند و با کمک نور کاهش جریان خون در کوچکترین رگ های خونی پوست را اندازه گیری می کند. این زمانی اتفاق می افتد که گردش خون به دلیل ایست قلبی متوقف شود. علاوه بر این، محققان نرم افزار خاصی را برای تشخیص زمان توقف گردش خون توسعه دادند.

در تحقیقات بیشتر، محققان ارزیابی خواهند کرد که آیا این روش در زندگی روزمره قابل اعتماد است یا خیر. در طول جراحی، بیماران بی حرکت دراز می کشند، اما در زندگی روزمره، افراد حرکت می کنند. برای این پروژه، محققان هنوز به دنبال داوطلبان سالم و سایر بیماران قلبی هستند که مایل به مشارکت هستند.
هدف مطالعه DETECT توسعه ساعت هوشمندی است که می تواند به طور خودکار ایست قلبی را تشخیص دهد و به سرویس خدمات اورژانسی هشدار دهد. 30 درصد از افرادی که دچار ایست قلبی می شوند تنها هستند. در چنین مواردی هیچ شاهدی برای ارائه یا درخواست کمک در دسترس نیست و شانس زنده ماندن بسیار کم است. در صورت هشدار کاذب برای ایست قلبی، افراد می توانند تماس با اورژانس را لغو کنند. محققان این دکمه لغو را در دوره آینده آزمایش خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

    نسخه ویژه ساعت هوشمند شیائومی S3 با رنگ خودروی شیائومی SU7 معرفی شد
    پیش بینی سکته قلبی توسط هوش مصنوعی ؛ حضور فعال AI در عرصه پزشکی
    مهندسان موفق به ابداع کاتتر رباتیکی شده اند که می تواند قلب را جراحی کند

نظر شما درباره امکان تشخیص ایست قلبی توسط ساعت هوشمند چیست؟ آیا استفاده از اسمارت واچ ها در علم پزشکی فراگیر می شود؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
  

دکمه بازگشت به بالا