بیش از 10 میلیون نفر به ایکس اضافه شدند؛ گام بزرگ برای بازگشت به اوج

طبق اخبار جدید مشخص شد که بیش از 10 میلیون نفر به ایکس اضافه شده اند. ظاهراً این آمار فقط به ماه دسامبر تعلق دارد و هردو کاربران عادی و پولی را شامل می شود.
لیندا یاکارینو، مدیرعامل شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که بیش از 10 میلیون نفر به ایکس در ماه مارس اضافه شدند. این در صورتی است که در ماه های گذشته شاهد مهاجرت بسیاری از کاربران و تبلیغ کنندگان از این شبکه اجتماعی بوده ایم و نمی توان آمار جدید را نکته ای مثبت دانست. از این رو شاید با سیاست های ایلان ماسک و یاکارینو اوضاع به روال سابق نزدیک تر شود.
بیشتر بخوانید: مدیران عامل متا، ایکس، تیک تاک، اسنپ و دیسکورد در مورد امنیت آنلاین کودکان در مقابل مجلس سنا شهادت خواهند داد
بیش از 10 میلیون نفر به ایکس اضافه شدند
لیندا یاکارینو، مدیرعامل ایکس در زمانی که این شبکه اجتماعی با بحران از دست دادن تبلیغ کنندگان مواجه است، خبر از اضافه شدن 10 میلیون کاربر جدید به ایکس فقط در ماه دسامبر داد. البته وی مشخص نکرد که چه تعداد از این 10 میلیون نفر، کاربر عادی و چه تعداد کاربران اشتراکی هستند.
پیش تر ایلان ماسک، مالک ایکس به حمایت از یهودی ستیزی پرداخته بود. همین امر موجب تا شرکت های بزرگی همچون اپل، IBM، دیسنی و لاینز گیت اینترتیمنت این شرکت را ترک کرده و تبیلغات خود را به رقبای آن بسپارند.
ماسک پس از تأیید پستی که یهودیان را به نفرت پراکنی علیه سفیدپوشان و حمایت از مهاجرت انبوهی از اقلیت ها متهم می کرد، مورد تیغ تیز انتقادها قرار گرفت.

اما ایکس اتهامات خود مبنی بر یهودی ستیزی را رد کرد و ماه گذشته بر علیه یک گروه فعال لیبرال به نام «مدیا مترز» بر سر گزارشی که مدعی شده بود تیلیغات برندهای بزرگی مانند اپل همراه با محتوایی منتشر است که «ادولف هیتلرو حزب نازی او را تبلیغ می کند» شکایت کرد.
گروه مترز نیز این شکایت را بی ارزش و با هدف ساکت کردن منتقدان ایکس توصیف کرد.
ایلان ماسک ماه گذشته نیز بازهم خبرساز شد و شرکت هایی که از پلتفرم ایکس کوچ می کنند را متهم کرد از او اخاذی می کنند و به تبلیغات کنندگان گفت: «بروید به جهنم.»
براساس گزارش تاینز، اسناد داخلی فاش شده ایکس نشان می دهد که این سبکه اجتماعی ممکن است تا آخر سال به دلیل مهاجرت تبلیغ کنندگان و کاهش شدید تبلیغات، درآمد 75 میلیون دلاری تبلیغات را از دست دهد.
بیشتر بخوانید:

    شهردار پاریس شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) را به فاضلاب جهانی تشبیه کرد
    شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک به دنبال جذب سرمایه 1 میلیارد دلاری است
    بنیانگذار دیپ مایند به ایلان ماسک گفته بود که هوش مصنوعی می تواند برنامه زندگی در مریخ را نابود کند

نظر شما درخصوص افزایش تعداد کاربران ایکس چیست؟ آیا شبکه اجتماعی ایلاتن ماسک دوباره می تواند به اوج بازگردد؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا