سلامتی و پزشکی

برای کراتین مو کدام برند از اتو مو را بخریم؟

وقتی صحبت از خرید اتو مو برای موهای کراتینه شده می شود، بهتر است برند معتبری را انتخاب کنید که به کیفیت و عملکرد شناخته شده ای داشته باشد. برخی از برندهای معروف عبارتند از GHD، CHI، Babyliss و اتو مو لیز. تنظیمات حرارتی، صفحات سرامیکی و فناوری یونی از ویژگی های هستند که برای حفظ سلامت و یکپارچگی موهای کراتینه شده نقش مهمی دارند. توصیه می شود قبل از خرید کمی تحقیق کنید تا بتوانید بهترین اتو مو را برای نیازهای خاص خود انتخاب  کنید.

انواع اتو مو برای موهای کراتینه

سرمایه گذاری روی یک اتو مو با کیفیت بالا نه تنها به طولانی شدن اثرات کراتینه درمانی مو کمک می کند، بلکه از آن در برابر آسیب و شکستگی محافظت می کند. اتو برای صاف کردن کراتین مو معمولا به دو گروه تقسیم می شوند:

گرم

اتو مو گرم مانند اتو مو لیز برای کراتینه استفاده می شوند که براساس اصل اثر حرارتی کار می کند. پس از کراتینه، تحت تاثیر دمای بالا، ترکیب کراتینه اعمال شده، روی مو ثابت و باعث صاف شدن موها می شود.

سرد مادون قرمز

برای روش های ترمیمی از این نوع اتو بهره می برند. از نظر ظاهری، دستگاه مادون قرمز عملا با صاف کننده معمولی تفاوتی ندارد. تفاوت اصلی در اصل عملکرد است. پس از کراتینه، صفحه اول با انتشار اولتراسوند، ماده آرایشی را به ذرات ریز و بخارمانند تقسیم می کند. این به مواد کراتینه اجازه می دهد تا به عمق پوست نفوذ و موثرتر عمل کند.

البته صاف کردن موهای فر با چنین وسیله ای امکان پذیر نیست. بنابراین برای کراتینه باید از اتو گرم استفاده کرد.

انواع صفحات در اتو مو

اتو موی سرد دارای صفحات مادون قرمز و اولتراسونیک است. اما در مورد اتو گرم، گزینه های بیشتری به ویژه در برند اتو مو لیز وجود دارد. برای رسیدن به یک کراتینه باکیفیت، مهم است که اتو از مواد مناسب ساخته شده باشد.

آلومینیوم

از آلومینیوم در ساخت صفحات استفاده می شود. همچنین یک پوشش آنودایز به عنوان محافظ اضافی از اکسید به گار گرفته می شود. اما هنوز آلومینیوم در زیر وجود دارد. این نوع به دلیل گرمایش ناکافی برای صاف کردن کراتینه و خدمات مشابه مناسب نیست.

تفلون

تفلون از سوختن جلوگیری می کند و سر خوردن روی مو را راحت تر می کند. اما روکش تفلون تمایل به سایش دارد و بنابراین، عمر سرویس و سایر ویژگی ها اجازه استفاده مفید از آن را در حوزه حرفه ای نمی دهد.

تیتانیوم

این فلز سبک وزن با شاخص هدایت حرارتی بالا است. صفحات ساخته شده از آن دارای سطح بالایی از قابلیت اطمینان و عمر طولانی هستند. این ماده هیچ مشکلی با گرمایش ناهموار ندارد، ضدحساسیت است و در تماس با لوازم آرایشی، تیتانیوم وارد واکنش های شیمیایی ناخواسته نمی شود.

سرامیک

صفحه سرامیکی نیز در محیط حرفه ای مورد استقبال قرار می گیرد. مانند اتو مو لیز اکستریم با صفحه سرامیکی، برخلاف تیتانیوم، فرها را به آرامی صاف می کند. مناسب برای موهای دکلره شده، خشک، بلوند و ضعیف شده است. بهتر است با آنها در دمای 170-180 درجه با کمی کشش کار کنید تا موهای ضعیف تر آسیب نبینند.

تورمالین سرامیکی

یک ماده خوب و طبیعی با ویژگی های مناسب است. تورمالین سرامیکی به این دلیل قابل توجه است که عملکرد یونیزاسیون دارد، به آرامی عبور می کند، اثر ضدالکتریسیته ساکن دارد و جلوی برق انداختن موها را می گیرد.

انواع صفحات براساس عملکرد

صفحات از این جهت در دو دسته هستند:

  • ثابت، ایستا، بی حرکت: چندان گزینه مناسبی نیست. برای جلوگیری از موخوره و اعمال فشار روی کراتین مو نباید در استفاده از آن زیاده روی شود.
  • شناور سه بعدی: این یک صفحه پیشرفته است که قابلیت جابجایی به طرفین را دارد و به جلوگیری از شکستگی در هنگام کشیدن موها کمک می کند.

اندازه صفحه اتوهای کراتینه

ابعاد صفحات اتوهای کراتینه عبارتند از:

  • عریض. از 3 سانتی متر و بزرگتر متغیر است. برای صاف کردن موهای ضخیم و حجیم مناسب است. هرچه اندازه بزرگتر باشد، اتو سریع تر انجام می شود.
  • باریک. از 1.5 تا 3 سانتی متر. برای مشتریانی که موهایشان کوتاه است یا جاهایی که دسترسی به آن ها سخت است، مانند اطراف گوش و چتری.

خرید اتو مو کراتینه

پارامترها و ویژگی هایی که در هنگام خرید اتو مو شامل اتو مو لیز باید به آنها توجه کنید:

  • روش تنظیم حالت دما
  • قدرت (40 تا 50 وات)
  • ارگونومی و سهولت استفاده
  • قابلیت های اضافی.

بهترین اتو مو برای کراتینه چیست؟

اگر بودجه شما اجازه خرید چندین دستگاه را می دهد، بهتر است این کار را بکنید و چندین گزینه متفاوت را خریداری کنید. البته به جز اتو باید در خرید کراتین مو هم دقت کرد تا سلامت موها حفظ شود.

به هرحال، آرایشگران مبتدی نیز به سرعت متوجه می شوند که نمی توانند تنها با یک دستگاه کار کنند. زیرا باید نه تنها با طول های مختلف مو کار کنند، بلکه باید با موارد پیش بینی نشده دیگری نیز روبرو شوند. به طور کلی بهترین اتو مو کراتینه است که فرد بداند چگونه به درستی از آن استفاده کند. اگر از نظر مالی محدودیت دارید، نوع تیتانیومی بخرید؛ همه کاره تر است و اکثر مشکلات را حل می کند.

پیشنهاد ما اتو مو لیز اکستریم Lizze Extrem است که ویژگی های لازم را برای زیباتر کردن موهای شما دارد و موهای فر را به صورت موهای کاملا صاف، سالم و محافظت شده از تغییرات دما و هرگونه اثرات منفی دیگر به شما تحویل می دهد. گزینه ای که واقعا به آن نیاز دارید و از استفاده از آن لذت می برید، احتمالا همین دستگاه است.

خرید اتو مو لیز از سایت شاهانو

خرید برندی باکیفیت از اتو مو برای موهای کراتینه شده بسیار مهم است تا به موها آسیب وارد نشود و آن ها دچار شکستگی یا موخوره نشوند. بنابراین برندی با کیفیت بالا را انتخاب کنید که مو یا کراتینه شما را دچار مشکل نکند. تنظیمات حرارتی، صفحات سرامیکی و دیگر فناوری های اتو مو لیز به محافظت از مو کمک می کنند و در عین حال ظاهری صاف و براق را ارائه می دهند. توصیه می شود قبل از خرید، بررسی های لازم را انجام دهید تا اتو مو انتخاب شده با موهای کراتینه شده سازگار باشد.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا