عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

باورهای غلط در مورد استفاده از عطر و ادکلن

عطرها گاهی باعث گمراهی افراد می شوند. حتی نامشان هم گمراه کننده است. اغلب فکر می کنند که ادوکلن مخصوص آقایان و عطر مخصوص بانوان است. اما این اسامی تنها به میزان غلظت رایحه ی به کار رفته در عطرها اشاره می کنند؛ این مفهوم، کلی و جدا از جنسیت است. عطر توسکان لدر با ترکیبات منحصر به فرد و رایحه ای گرم و عجیب، یک تجربه ی لذت بخش از یک عطر خاص و منحصر به فرد برای مصرف کننده به ارمغان می آورد. این عطر به عنوان یکی از نمونه های برجسته عطرهای چرمی معرفی می شود که با کیفیت و شیکی بی نظیر، توانسته است جایگاه ویژه ای را در بازار عطرسازی کسب کند. بعضی ها رایحه این عطر را به صورتی شرح میدهند که انگار وارد یک ماشین لوکس با روکش های چرم شده اید!

آشنایی با اشتباهات رایج در مورد عطر ها

عطر هیچ گاه خراب نمی شود اما بوی آن، با گذشت زمان، دچار تغییر می شود. عطر هیچ گاه خراب نمی شود اما بوی آن، با گذشت زمان، دچار تغییر می شود گفتن اینکه بوی یک عطر در ترکیب با پوست بدن چگونه خواهد بود، تقریبا غیر ممکن است. بویی که از محفظه ی عطر تام فورد بر روی کاغذ یا لباس احساس می شود، از بویی که در تماس با پوست بدن و ترکیب شدن با مولکول های پوست، استشمام می شود، اندکی متفاوت خواهد بود.

عطر را فقط باید روی پوست تست کرد زیرا بوی آن در جاهای مختلف متفاوت است عطر را باید به محل های گرم تر بدن مانند گردن و قفسه سینه اسپری کرد. این کار باعث می شود بوی خوب، به طور مساوی روی بدن پخش شود. اما یک قانون کلی وجود دارد: در استفاده از عطر زیاده روی نکنید.

عطر را باید به محل های گرم تر بدن مانند گردن و قفسه سینه اسپری کرد ادوکلن با داشتن تنها 3 درصد رایحه ی خالص، کمترین رایحه را در خود جا می دهد. ادوتویلت 10 درصد رایحه ی خالص در خود دارد و این میزان برای ادوپرفیوم در حدود 15 تا 20 درصد است.

عطر و ادکلن به دلیل غلظت رایحه آن نام گذاری شده است عطر را پس از اسپری بر روی پوست، به حال خود رها کنید تا خودش جذب پوست شود.

عطر را پس از اسپری بر روی پوست، به حال خود رها کنید تا خودش جذب پوست شود یک عطر با ماندگاری بالاتر، بوی قوی تری هم خواهد داشت و میزان کمی از آن بر روی پوست کافی خواهد بود.

یک عطر با ماندگاری بالاتر، بوی قوی تری هم خواهد داشت دو عطر با بوی یکسان اما با غلظت رایحه ی متفاوت، ممکن است بوی متفاوتی از هم داشته باشند.

دو عطر با بوی یکسان اما با غلظت رایحه ی متفاوت، ممکن است بوی متفاوتی از هم داشته باشند اگر عطری ساختار غیر خطی داشته باشد، کیفیت آن بالاتر است.اگر عطری ساختار غیر خطی داشته باشد، کیفیت آن بالاتر است

 

نحوه ی صحیح نگهداری و استفاده از عطر

در این مقاله از راه های درست استفاده از عطر و نگهداری از آن به صورت کامل بررسی می شوند.

عطرها می توانند نقش مهمی در ظاهر و احساس ما داشته باشند. رایحه دل انگیز یک عطر می تواند اعتماد به نفس ما را افزایش دهد، خلق و خویمان را بهبود بخشد و خاطرات خوشی را در ذهنمان تداعی کند. با این حال، برای اینکه از عطر خود بیشترین استفاده را ببرید و ماندگاری آن را افزایش دهید، باید نکاتی را در مورد استفاده و نگهداری از آن رعایت کنید.

نحوه ی استفاده از عطر:

محل های مناسب برای اسپری کردن عطر

نقاط نبض بدن، مانند مچ دست، داخل آرنج، پشت گردن و پشت زانو، بهترین مکان ها برای اسپری کردن عطر هستند. این نقاط گرم تر از سایر نقاط بدن هستند و به انتشار رایحه عطر کمک می کنند. همچنین می توانید مقداری عطر را روی موهایتان اسپری کنید.

مقدار مناسب عطر

برای استفاده از عطر، نیازی به زیاده روی نیست. دو تا سه اسپری کافی است تا رایحه دل انگیز و ماندگاری داشته باشید.

زمان مناسب برای استفاده از عطر

می توانید بعد از حمام یا دوش گرفتن، قبل از بیرون رفتن از خانه و یا در طول روز برای تازه سازی عطر خود از آن استفاده کنید.

نحوه ی نگهداری از عطر

نحوه ی نگهداری از عطر:

محل نگهداری

عطر را باید در مکانی خنک، خشک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. حمام، با وجود رطوبت بالا، مکان مناسبی برای نگهداری عطر نیست.

دمای مناسب

گرمای زیاد می تواند باعث تجزیه شدن مولکول های عطر و تغییر بوی آن شود. بنابراین، عطر را در دمای اتاق (حدود 20 درجه سانتی گراد) نگهداری کنید.

درب بطری

بعد از استفاده از عطر، درب بطری را به طور کامل ببندید تا از تبخیر شدن عطر جلوگیری کنید.

ذخیره سازی عطر

اگر از عطر به طور مرتب استفاده نمی کنید، می توانید آن را در یخچال نگهداری کنید. فقط به یاد داشته باشید که قبل از استفاده، عطر را به دمای اتاق برگردانید.

بهترین مکان برای اسپری کردن عطر

نکات تکمیلی برای استفاده و نگهداری از عطر

– از عطر بر روی لباس هایتان اسپری نکنید: الکل موجود در عطر می تواند به الیاف لباس آسیب برساند و باعث ایجاد لکه شود.

– از عطر بر روی پوست تحریک شده استفاده نکنید: عطر می تواند پوست تحریک شده را بیشتر تحریک کند.

– به تاریخ انقضای عطر توجه کنید: عطرها نیز مانند سایر محصولات آرایشی، تاریخ انقضا دارند. بعد از تاریخ انقضا، عطر بوی خود را از دست می دهد و ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود.

– قبل از خرید عطر، آن را امتحان کنید: هرگز عطری را بدون امتحان کردن نخرید. عطر را روی پوست خود اسپری کنید و بگذارید تا خشک شود. سپس، بوی آن را در طول روز استشمام کنید تا ببینید که آیا دوستش دارید یا خیر.

– از عطرهای مختلف در موقعیت های مختلف استفاده کنید: برای مثال، می توانید از یک عطر خنک و ملایم برای استفاده روزمره و از یک عطر گرم و تند برای مهمانی های شبانه استفاده کنید.

– عطر را به طور مرتب تکان ندهید: تکان دادن بیش از حد عطر می تواند باعث شود که مولکول های آن تجزیه شده و بوی آن تغییر کند.

– از عطر در بطری های کوچک استفاده کنید: عطرها در بطری های کوچک به سرعت اکسید می شوند. بنابراین، بهتر است از بطری های کوچک عطر استفاده کنید و به محض تمام شدن آن، بطری جدیدی تهیه کنید.

باورهای غلط رایج در مورد عطر

در مورد عطر، باورهای غلط زیادی وجود دارد. در اینجا به برخی از رایج ترین آنها اشاره می کنیم:

عطرهای گران قیمت ماندگاری بیشتری دارند

این موضوع همیشه درست نیست. در واقع، برخی از عطرهای ارزان قیمت ماندگاری بیشتری نسبت به عطرهای گران قیمت دارند.

باید عطر را روی نقاط نبض بدن اسپری کرد

این موضوع تا حدی درست است. نقاط نبض بدن مکان های خوبی برای اسپری کردن عطر هستند، اما می توانید آن را در سایر نقاط بدن نیز اسپری کنید.

نباید عطر را روی لباس اسپری کرد

این موضوع نیز تا حدی درست است. اسپری کردن عطر بر روی لباس می تواند باعث ایجاد لکه شود، اما اگر به مقدار کم و با احتیاط انجام شود، مشکلی ندارد.

عطر باید در یخچال نگهداری شود

این موضوع فقط در مورد عطرهایی که به طور مرتب استفاده نمی شوند صدق می کند. برای اکثر عطرها، نگهداری در دمای اتاق کافی است. چه مقدار عطر باید استفاده کرد

 

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.
دکمه بازگشت به بالا