ایلان ماسک: نسل جدید خودرو تسلا رودستر پرواز می کند!

ایلان ماسک در اکانت شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس یک ادعای عجیب داشته است. او می گوید که نسل جدید خودرو تسلا رودستر قادر به پرواز خواهد بود.
ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا، به تازگی پستی را در شبکه اجتماعی X (توئیتر سابق) منتشر کرده و در آن مدعی شده که تسلا رودستر جدید دارای قابلیت پرواز خواهد بود. اگر این ادعا درست باشد، رودستر مطمئنا موفقیت قابل توجهی در بازار خواهد داشت. ایلان ماسک جزئیات بیشتری را برای حمایت از ادعای خود به اشتراک نگذاشته، اما این موضوع توجه ناظران صنعت و کاربران را به خود جلب کرده است.

ادامه مطلب در ادامه

  ایلان ماسک در حال برنامه ریزی یک ابر رایانه xAI است تا نسخه بهتری از Grok را تامین کند
  ظهور هوش مصنوعی جدید ایلان ماسک ؛ مقایسه Grok-1.5 Vision با GPT-4V
  سقوط ایلان ماسک به جایگاه چهارم لیست ثروتمندترین افراد جهان [+ رده بندی جدید]
  اعلان جنگ ایلان ماسک به اپل و OpenAI با یک توییت جنجالی

نسل جدید خودرو تسلا رودستر
همان طور که می دانید ایلان ماسک در زمینه طرح ادعاهای بی پایه و اساس و بی نتیجه ید طولانی دارد. با این حال، این احتمال وجود دارد که تسلا رودمستر آینده بسیار سریع باشد و منظور ایلان ماسک از اینکه رودمستر قادر به پرواز است، همین سرعت بالای آن باشد.
Tesla Roadster
اولین خودرو تسلا رودستر هفت سال پیش در جریان رویداد Semi and Roadster تسلا معرفی شد و از آن زمان انتظار بی پایان کاربران برای عرضه نسل بعدی این خودرو ادامه داشته است. رودستر را می توان برترین خودروی برند تسلا دانست که از سال 2020 در لیست تولیدی قرار گرفته و هنوز منتشر نشده است. قرار بود که این خودرو جانشین رودستر 2008 باشد که بر اساس پلتفرم Elise ساخته شده بود. با این حال، رودستر را می توان نقطه ورود تسلا به بازار خودروهای الکتریکی در نظر گرفت.
خودرو رودستر تسلا در ابتدا به خاطر شتاب بالای خود (شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت در 1.9 ثانیه) بسیار مورد توجه بود. این شتاب در آن زمان بی نظیر محسوب می شد اما در حال حاضر، چندان عدد خاصی نیست؛ چرا که چندین خودروی تسلا و لوسید وجود دارد که عملکرد سرعت بهتری نسبت به 0 تا 62 مایل در ساعت در کمتر از 2 ثانیه دارند. علاوه بر این، ابرخودروهای هم رده رودستر می توانند تنها در 1.7 ثانیه به چنین عملکرد و شتابی دست یابند.
در سال 2021، ایلان ماسک ادعا کرد که تسلا رودستر می تواند در 1.1 ثانیه به سرعت 0 تا 62 مایل در ساعت برسد. او می گفت که بسته اسپیس ایکس که شامل حداکثر 10 پیشران موشک کوچک می شود در اطراف خودرو چیده شده و به عملکرد سرعتی آن کمک خواهد کرد. او از این ویژگی در سال 2018 پرده برداشت و آن اولین باری بود که ماسک ادعا کرد رودستر قادر به پرواز خواهد بود.
اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، انتظار می رود که رودستر امسال معرفی شده و در سال 2025 وارد مرحله تولید انبوه شود. قیمت اولیه خودرو تسلا رودستر 200000 دلار بود اما قیمت فعلی آن هنوز توسط تسلا اعلام نشده است.

  ایلان ماسک به زودی اولین تاکسی رباتیک تسلا را معرفی می کند
  تسلا 4000 خودرو سایبرتراک را به دلیل مشکل پدال گاز فراخوان کرد
  ربات انسان نمای تسلا کارهای واقعی تری انجام می دهد [+ لینک ویدئو]
  سیستم پیشرفته رانندگی کاملاً خودران تسلا مجوز گرفت
  کارخانه فریمونت تسلا دوباره دچار آتش سوزی شد

نظر شما کاربران ای جی مارکت درباره نسل جدید خودرو تسلا رودستر چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ای جی مارکت به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
منبع: gizmochina
 

دکمه بازگشت به بالا