اپل پردازنده سیگنال تصویر (ISP) داخلی خودش را برای گوشی  های آیفون می سازد

توسعه پردازنده سیگنال تصویر (ISP) داخلی آیفون  یکی از جدیدترین تغییراتی است که شرکت اپل در این محصولات اعمال می کند. ظاهرا شرکت اپل به منظور بهبود قابلیت دوربین آیفون ها این تغییر را انجام می دهد.
یکی از مشاوران چینی این شرکت در آخرین صحبت های خود به ارزیابی طراحی Image signal processor (ISP) توسط طراحان اپل اشاره کرد.
انتظار می رود این تراشه سفارشی که توسط TSMC ساخته می شود در نیمه دوم سال 2026 وارد تولید انبوه شود.

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  تصویر آیفون 16 پرو با بریدگی پانچ هول منتشر شد؛ خداحافظی با جزیره پویا؟!
  بهترین دوربین سلفی جهان در این گوشی به کار رفته است!
  لیست قیمت گوشی های آیفون امروز 21 آبان 1402

توسعه پردازنده سیگنال تصویر (ISP) داخلی آیفون
برای کاربرانی که با این تکنولوژی آشنا نیستند باید بگوییم که Image signal processor (ISP) در عکاسی با گوشی های هوشمند نقش بسیار مهمی دارد. این تراشه داده های تصویر خام دوربین ها را پردازش می کند و با انجام اقداماتی آنها را به تصاویری با کیفیت تبدیل می کند.

این اقدامات شامل پردازش HDR، تنظیم نوردهی، وضوح تصویر، از بین بردن پیکسل ها، کاهش نویز، تصحیح رنگ سفید، اصلاح انحراف لنز و بعضی موارد دیگر می شود.
در حال حاضر شرکت اپل از پردازنده سیگنال تصویر (ISP) سونی استفاده می کند. با این حال توسعه پردازنده سیگنال تصویر (ISP) داخلی آیفون  کنترل بر فرآیند تبدیل و پردازش تصویر را بیشتر خواهد کرد.
این اطلاعات هنوز به صورت رسمی توسط شرکت اپل تایید نشده اند و باید در سال های آینده منتظر رونمایی از این تکنولوژی در محصولات اپل بمانیم.
بیشتر بخوانید:

  علت افزایش قیمت آیفون 15 پرومکس نسبت به نسل قبل مشخص شد
  تکنولوژی جدید عمر باتری آیفون های بعدی اپل را افزایش می دهد
  آیفون SE 4 ثابت می کند یک دوربین آیفون بهتر از چهار دوربین اندروید است

 

دکمه بازگشت به بالا