اهمیت مشاوره قبل از ازدواج و کمکی که به زوجین می کند

  مشاوره قبل از ازدواج

ازدواج ممکن است یکی از مهم ترین تصمیماتی باشد که یک فرد در زندگی می گیرد. اما آیا تا به حال به مسائل زناشویی فکر کرده اید که ممکن است افراد از آن آگاه نباشند؟ زن و مرد نیازهای عاطفی، ذهنی و جسمی متفاوتی دارند. امروزه ازدواج درباره دو نفر است که می مانند و در زندگی تیمی با مشکل مواجه می شوند. این جایی است که ارزش نهفته است مشاوره قبل از ازدواج آشکار می شود.

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج این نوعی درمان است که برای آماده شدن برای ازدواج با زوجین انجام می شود. این توصیه نقش مهمی در این آماده سازی دارد. هدف این برنامه کمک به زوج‌ها برای داشتن یک رابطه قوی و سالم است و در نتیجه به آنها شانس بیشتری برای لذت بردن از یک ازدواج عادلانه و رضایت‌بخش می‌دهد. در این مقاله در مورد اینکه واقعاً مشاوره قبل از ازدواج چیست و همچنین مفید بودن آن صحبت خواهیم کرد.

مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

مشاوره قبل از ازدواج را می توان به عنوان درمانی تعریف کرد که زوج را برای ازدواج ذهنی آماده می کند. این به شما کمک می کند تا ببینید که آیا می توانید ازدواج خود را حفظ کنید و یک رابطه سالم تا آخر عمر داشته باشید. این رابطه را بهبود می بخشد و به شناخت بهتر یکدیگر کمک می کند.

مشاوره قبل از ازدواج نوعی مشاوره برای زوجین است که می تواند به شما و همسرتان در آمادگی برای ازدواج کمک کند.

مشاوره ازدواج قبل از ازدواج برای کمک به شما و شریک زندگیتان در مورد بسیاری از موضوعات مهم، از پول گرفته تا کودکان، طراحی شده است تا در یک صفحه باشید. همچنین می تواند به شناسایی مناطق درگیری کمک کند و شما و دوستانتان را با ابزارهایی برای هدایت موثر آنها مجهز کند. هدف از مشاوره قبل از ازدواج این است که به شما کمک کند پایه محکمی برای ازدواج ایجاد کنید.

چرا مشاوره در مورد ازدواج داده می شود

مشاوره قبل از ازدواج برای کمک به زوج ها برای تقویت روابط قبل از ازدواج ارائه می شود. از طریق این مشاوره، زوج ها تشویق می شوند تا در مورد موضوعات مختلفی از جمله:

 • عشق، محبت و رابطه جنسی
 • مهارت های ارتباطی
 • امور مالی و مدیریت مالی
 • انتظارات، باورها و ارزش ها
 • کودکان و فرزندپروری
 • حل و فصل و حل تعارض
 • مبارزه با خشم و احساسات
 • نقشه ازدواج

دریافت مشاوره قبل از ازدواج یک راه عالی برای شرکا برای افزایش مهارت های ارتباطی و ایجاد توقع از یکدیگر است. همچنین راه خوبی برای توسعه مهارت های حل تعارض است.

مهم است که این واقعیت را فراموش نکنید که وقتی هر دو ایده ها، ارزش ها یا داستان های خود را وارد یک رابطه شخصی می کنند، همیشه با شریک زندگی آنها سازگار نیست. اغلب افراد متاهل بر این باورند که نیازهای عاطفی، مالی، اجتماعی و جنسی آنها برآورده می شود و آنچه را که انتظار داشتند، نمی گیرند.

هنگامی که زوج ها در مورد تفاوت های خود و انتظارات قبل از ازدواج صحبت می کنند، می توانند راه هایی برای درک و حمایت از یکدیگر پس از ازدواج پیدا کنند. بسیار مهم است که ابتدا اقدام کنید زیرا خطر طلاق اغلب بالاتر است.

مزایای مشاوره قبل از ازدواج

مزایای مشاوره قبل از ازدواج

برخی از مزایای دریافت مشاوره قبل از ازدواج:

 • ایده های جدید بگیرید: بیایید به واقعیت ها نگاه کنیم. وقتی دو نفر عاشق می‌شوند، معمولاً آنچه را که هنگام ازدواج با آنها روبرو می‌شوند نادیده می‌گیرند. مشاوره قبل از ازدواج می تواند این مسائل را روشن کند و به زوج ها کمک کند قبل از هراس آنها را حل کنند.
 • راهنمایی حرفه ای بگیریدداشتن یک درمانگر ازدواج و خانواده دارای مجوز از دیدگاه عاقلانه و آموزش دیده ای سود می برد که به شما دیدگاهی بی طرفانه در مورد رابطه خود و نحوه حمایت از آن می دهد.
 • تقویت مهارت های ارتباطی: روابط خوب بخش مهمی از یک رابطه سالم است. بدون ارتباط، هیچ چیزی برای حفظ ارتباط و کمک به عملکرد ذهن وجود ندارد. مشاوره یک راه عالی برای کمک به زوج ها برای بهبود مهارت های ارتباطی است.
 • امید واقعیانتظارات در ازدواج می تواند از رابطه جنسی گرفته تا کارهای خانه متغیر باشد. صحبت در مورد آنچه از درک و احترام و توانایی انتظار می رود نگرشی است که منجر به همکاری و تصمیم گیری می شود. کینه و رنج را از خود دور کنید و خانه ای آرام بسازید.
 • مشاوره برنامه ریزی مالی دریافت کنید: مشکلات مالی یکی از دلایل تلخی ازدواج است. بسیاری از زوج های جوان نمی دانند که برای مدیریت پول به عنوان یک زوج چه چیزی لازم است. مشاوره معنای پول هر یک از طرفین را بررسی می کند و به زوج مهارت های مالی می آموزد حتی اگر هنوز در زندگی واقعی مشکلی نداشته باشند.
 • انگیزه های واقعی همه را درک کنیدشناسایی «دکمه‌هایی» که شما و دوستانتان به آن‌ها حساس هستید، گام بزرگی در جلوگیری و غلبه بر کمپین‌های شخصی است. از طریق مشاوره قبل از ازدواج، زوج ها می توانند عوامل استرس زا واقعی یکدیگر را شناسایی کنند و یاد بگیرند که چگونه از یکدیگر حمایت کنند.
 • پتانسیل درگیری را درک کنیدهیچ دو نفر دقیقاً تصور یکسانی درباره زندگی به طور کلی ندارند. مهم است که قبل از وقوع این تعارض مشخص شود. این را می توان از طریق مشاوره برای اطمینان از یک رابطه پایدار انجام داد.
 • تکنیک های مدیریت استرس را یاد بگیریدموقعیت های تعارض یکی از سخت ترین چیزهایی است که در ازدواج با آن روبرو خواهید شد. به دلیل ماهیت مخرب گسترش روابط، توسعه ابزارها و استراتژی هایی برای محدود کردن و معکوس کردن این روند مهم است. به همین دلیل است که زمانی که یک موقعیت ممکن است فوران کند و احساسات منفی تشدید شود، کاهش نیاز است.
 • ایجاد دیدگاه مشترکاگر می خواهید ازدواج موفقی داشته باشید، باید دیدگاه مشترکی از هر دو طرف داشته باشید که توسط دوستانتان بیان شده است. چشم انداز یک راه مطمئن برای ایجاد رابطه شما با همه تا مقصد است. همچنین رهنمودهایی برای زوج‌ها ارائه می‌کند تا به آنها کمک کند تا تعیین کنند که آیا رابطه خود را پشت سر می‌گذارند تا بتوانند تنظیمات لازم را انجام دهند.

اکثر زوج ها درگیر وقت گذاشتن برای آماده شدن برای بهترین عروسی هستند، بنابراین در حل مسائلی که بعداً مبنای ازدواج آنها قرار می گیرد، ناکام می مانند. با این حال، برای بسیاری از زوج‌ها، مشاوره قبل از ازدواج تجربه‌ای مثبت، تقویت‌کننده و پیوند دهنده است که تعهد آنها را به ازدواج افزایش می‌دهد.

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج

 • مشاوره قبل از ازدواج به بهبود روابط بین زوجین کمک می کند و اهداف قابل دستیابی را برای ازدواج تعیین می کند. همچنین به رشد مهارت های درگیری کمک می کند. با کمک مشاوره قبل از ازدواج، نگرش مثبت بین زوجین شکل می گیرد.
 • اولین قدم در مشاوره قبل از ازدواج، آماده سازی زوجین برای درک اهمیت ازدواج است. چنین توصیه هایی به آنها کمک می کند نگرش خود را توسعه دهند و با همکاران خود در موقعیت خود کنار بیایند.
 • وقتی عروس و داماد از نظر ذهنی برای ازدواج آماده هستند، قدم بعدی این است که انتخاب کنید چه کسی عروس خواهد بود. توافق بین شرکا یک ارزیابی است تا ارزیابی توانایی های فردی. این کار دشواری است زیرا امروزه هر یک از همکاران سعی می کنند ویژگی های بد خود را پنهان کنند و بهترین ها را در مقابل خود قرار دهند.
 • در طول بحث، سوالات مختلفی از طرفین مطرح می شود تا به صورت کتبی پاسخ داده شود تا برداشت آنها از یکدیگر و رابطه آنها با زوج ارزیابی شود. در این جلسه موضوعات مختلفی از جمله برابری جنسیتی، آزادی و باز بودن در جامعه، به رسمیت شناختن نقش برابر زنان به عنوان نان آور خانواده، سبک زندگی سخت، دنیای پر رقابت و استرس و فشار زندگی روزمره مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
 • همچنین رد برخی بیماری ها قبل از ازدواج از جمله تالاسمی، هموفیلی، کمبود سلول های بنیادی و انواع خاصی از هپاتیت، اچ آی وی/ایدز و سایر بیماری ها بسیار مهم است.

در نهایت، مشاوره قبل از ازدواج به درک یکدیگر به عنوان یک زوج و آنچه که از ازدواج انتظار دارند کمک می کند.

اخرین حرف

مشاوره قبل از ازدواج این یک بستر خنثی را برای شما و دوستانتان فراهم می کند تا در مورد جنبه های مهم ازدواج خود گفتگو کرده و برای آن آماده شوید. یک مشاور می تواند شما را در این بحث ها راهنمایی کند تا به شما کمک کند. علاوه بر این، مشاوره ازدواج قبل از ازدواج ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند به شما و شریک زندگیتان کمک کند تا بهتر ارتباط برقرار کنید و تعارضات را به روشی سازنده حل کنید. رومانوف گفت: «یکی از مؤثرترین جنبه‌های مشاوره قبل از ازدواج، توانایی بهبود مهارت‌های ارتباطی با توسعه استراتژی‌ها، ابزارهای آموزشی و حل تعارضات مکرر است.

اگر قصد دریافت مشاوره ازدواج قبل از ازدواج را دارید ما به شما مشاور کلینیک پیروزی را پیشنهاد می کنیم. متخصص کلینیک پیروزی (https://clinicpiroozi.comدر تمامی روزهای هفته به صورت تلفنی، حضوری و آنلاین آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا