انتقاد عجیب زاکربرگ از هدست اپل

رونمایی از هدست اپل اظهارات مختلفی در پی داشت و طی یکی از آن ها شاهد انتقاد عجیب زاکربرگ از هدست اپل بودیم که اعلام کرد این هدست قابلیتی جادویی ندارد.
مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، طی جلسه ای در جمع کارکنان شرکت خود برای نخستین مرتبه واکنشی به رونمایی هدست واقعیت ترکیبی اپل داشت. انتقاد عجیب زاکربرگ از هدست اپل در این نشست به گونه ای بود که اعلام کرد ویژن پرو هیچ «راهکار جادویی» که متا در فکر آن نبوده، ندارد. وی همچنین به قیمت بالای این ابزار جدید اپل اشاره داشت و بیان کرد که هزینه  این هدست «هفت برابر بیشتر از» هدست کوئست 3 متا است.
طبق اعلام مک رومرز، هدست ویژن پرو اپل اوایل سال 2024 با قیمت 3499 دلار به بازار عرضه خواهد شد؛ این در حالی است که متا کوئست 3 و متا کوئست پرو به ترتیب 499 دلار و 999 دلار ارزش خواهد داشت.
بیشتر بخوانید: تایپ کردن با هدست اپل ویژن پرو چگونه است؟ [+فیلم]
انتقاد عجیب زاکربرگ از هدست اپل
زاکربرگ در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: «رونمایی ویژن پرو به  وضوح در ارزش ها و چشم اندازی که شرکت های ما به این حوزه وارد می کنند را  نشان داده است.» مدیرعامل متا همچنین اعلام کرد هدف اصلی این شرکت ارائه  محصولاتی قابل دسترس و مقرون به صرفه برای کلیه مردم بوده است.

البته مارک زاکربرگ به طور مشخص به کیفیت و وضوح بالای نمایشگر ویژن پرو اشاره داشته و آن را مزیتی قابل توجه به حساب می آورد، بااین حال اعلام کرد که این نمایشگر و فناوری های به کار گرفته شده در ویژن پرو باز هم علت موجهی برای قیمت بالای محصول نیست. زاکربرگ همچنین در ادامه به باتری خارجی ویژن پرو اشاره داشته که با کابل به دستگاه اتصال پیدا می کند.
مقایسه پروژه متاورس و هدست واقعیت ترکیبی اپل
به ادعای زاکربرگ متا هدفی «اساسا اجتماعی» از توسعه  متاورس در سر دارد، بااین حال به نظر ویژن پرو در پی جداسازی کاربران از دنیای واقعی است. وی در ادامه افزود: «رویکرد اپل ممکن است چشم انداز آینده  صنعت رایانش باشد بااین حال آن رویکردی نیست که من بخواهم.»
بیشتر بخوانید:

    سیستم عامل VisionOS ویژه هدست ویژن پرو اپل معرفی شد
    قابلیت Name Drop برای تبادل شماره تلفن در iOS 17 معرفی شد
    برندگان جوایز طراحی اپل 2023 معرفی شدند

دیدگاه شما در خصوص انتقاد عجیب زاکربرگ از هدست اپل چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا