عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

هنگام خرابی خودرو چه باید کرد؟

تصور کنید، زمانی که در سفر هستید، ناگهان در میان مسیر با خرابی خودرو مواجه شوید؛ احتمالا بسیاری از رانندگان، حداقل یک بار با این مشکل مواجه شده اند. خرابی خودرو، خصوصاً در مواقع اضطراری، شرایط سختی را برای بسیاری از ما ایجاد می کند؛ با این حال، دو نوع برخورد با این شرایط وجود دارد. برخی از افراد ممکن است کنترل خود را از دست داده و مشکلات جدی برای خود و ماشین ایجاد کنند؛ عده ای هم ممکن است با رعایت نکات حرفه ای، جان خود و ایمنی خودرو را حفظ نمایند. در این مقاله، قصد داریم به این سؤال بپردازیم که پس از خرابی خودرو، باید چه اقداماتی انجام داد تا جلوی هزینه های بیشتر را بگیریم؟

خونسردی خود را حفظ کنید

اولین قدم در مواجه با خرابی خودرو، حفظ آرامش و خونسردی کامل است؛ سعی کنید در اولین فرصت ماشین را به سمت یک نقطه امن هدایت کنید. به یاد داشته باشید قبل از اینکه ماشین را کنترل کنید، باید ذهن خود را کنترل نمایید. از دست دادن کنترل روانی، ممکن است باعث چرخش خودرو و خروج ناگهانی از جاده شود؛ این اتفاق نیز می تواند خطرات جدی برای شما داشته باشد. در این شرایط، به خودتان اعتماد داشته باشید.

به آرامی شانه راست جاده توقف کنید

حرکت به سمت راست جاده، دومین قدمی است که شما باید بردارید. ممکن است خودرو نتواند با سرعت زیاد حرکت کند یا سرعت زیاد باعث خرابی بیشتر شود؛ در این صورت، خیلی آرام به سمت راست جاده حرکت کرده و در یک موقعیت مناسب پارک نمایید. کاپوت را بالا دهید و به دیگران نشان دهید که ماشین شما خراب است.

کنار ماشین خود بمانید

در هر شرایطی، نباید از ماشین خود فاصله زیادی داشته باشید. سعی کنید در نزدیکی خودرو بمانید و با نشان دادن علامت به دیگر رانندگان، جلوی بروز تصادفات جاده ای را بگیرید. این کار همچنین جلوی سرقت از خودرو شما را نیز می گیرد.

مثلث خطر را نصب کنید

نصب علائم و مثلث خطر هنگام خرابی خودرو یکی از مهمترین اقدامات ایمنی است که باید در جاده انجام دهید. این کار به شما کمک می کند تا خودروی خود را از برخورد با سایر رانندگان محافظت کنید و همچنین به آنها اطلاع دهید که شما نیاز به کمک دارید. برای نصب علائم و مثلث خطر، باید ابتدا خودرو را در یک مکان مناسب و امن متوقف کرده و چراغ خطر را روشن کنید. سپس باید از خودرو خارج شوید و با دقت به سمت عقب بروید. مثلث خطر را در فاصله حداقل 100 متر تا 150 متر از خودرو قرار دهید و مطمئن شوید که به خوبی دیده می شود. در صورت داشتن علائم دیگری مانند چراغ قوه یا پوشش رنگی، آنها را نیز در کنار مثلث قرار دهید. سعی کنید در حالت ایستاده در پشت علائم بمانید و از رفتن به جاده خودداری کنید.

با امداد خودرو تماس بگیرید

ممکن است بسیاری از ما بعضی از نکات تعمیر خودرو با به خوبی بلد باشیم. به همین دلیل، تعداد زیادی از دلایل خرابی خودرو، به راحتی قابل حل و برطرف شدن هستند. با این حال، در بسیاری از موارد مانند تصادفات جاده ای شدید یا خرابی های شدید خودرو، فقط باید به سراغ یک تعمیرکار حرفه ای بروید. اما در وسط جاده، پیدا کردن یک تعمیرکار کار سختی خواهد بود. در این شرایط، بهترین کار، تماس با امداد خودرو است.

در صورت تماس با امداد خودرو، کارشناسان مجرب در اولین و سریع ترین زمان به محل خودرو اعزام خواهند شد. مکانیک سیار، کلیه اقدامات لازم برای تعمیر خودرو شما را انجام می دهد و اگر نیاز باشد، خودرو به نزدیک ترین تعمیرگاه منتقل خواهد شد. برای مثال، اگر ساکن مشهد یا استان خراسان رضوی هستید، می توانید با گرفتن شماره مکانیکی سیار مشهد، درخواست تعمیرکار خودرو نمایید. پس از آن، بلافاصله کارشناس مربوطه به محل اعزام خواهد شد.

چه خدماتی از امداد خودرو دریافت می کنید؟

در صورت تماس با امداد خودرو، چه خدماتی دریافت خواهید کرد؟ این سؤالی است که بسیاری از ما ممکن است در ذهن داشته باشیم. خوب است بدانید که کارشناسان امداد خودرو با کمک تجهیزات پیشرفته، کلیه تعمیرات لازم را برای خودرو شما انجام می دهند. در ادامه، با بعضی از این خدمات آشنا خواهید شد.

تعمیرات در محل

خوب است بدانید که در صورت تماس با امداد خودرو، از خدماتی مانند پنچرگیری، تعویض لاستیک، تعویض روغن، تعمیر قفل و سوییچ، تعویض تسمه تایم و تسمه دینام و … بهره مند خواهید شد. قبل از آن، کارشناس مربوطه، تمام دلایل و روش های تعمیر خودرو شما را به بهترین وجه، بررسی کرده و هزینه آن را محاسبه می کند.

باتری به باتری

باتری به باتری کردن یکی از خدمات امداد خودرو هنگام خرابی خودرو است. این خدمت به شما امکان می دهد که با استفاده از باتری یک خودرو دیگر، خودروی خود را راه اندازی کنید. برای انجام این کار، شما نیاز به یک سیم پرقدرت دارید که دو طرف آن را به قطب های مثبت و منفی باتری های دو خودرو وصل کنید. سپس، باید موتور خودروی کمک کننده را روشن کنید و چند دقیقه صبر کنید تا باتری خودروی شما شارژ شود. در نهایت، می توانید موتور خودروی خود را روشن کرده و سیم ها را جدا کنید. در صورت تماس با امداد خودرو، تمام این اقدامات برای باتری به باتری کردن خودرو توسط تعمیرکار سیار انجام خواهد شد.

بنزین رسانی

شاید برایتان جالب باشد که بخش قابل توجهی از تماس های دریافتی امداد خودروها، مربوط به تمام شدن بنزین است. هرچند پمپ بنزین های زیادی در طول مسیر وجود دارد؛ اما ممکن است به دلایل زیادی در برخی نقاط دور افتاده، بنزین تمام کنید. در این صورت، اصلاً جای نگرانی نیست. شما می توانید با ارتباط گرفتن با امداد خودرو، درخواست بنزین رسانی کنید. در این صورت، خودرو مکانیک سیار همراه با سوخت به محل اعزام می شود.

حمل خودرو تا تعمیرگاه

یکی دیگر از خدمات مهم امداد خودروها، حمل خودرو تا نزدیک ترین تعمیرگاه است. در این شرایط، خودرو شما با کمک یدک کش یا خودروبر، حمل شده و به محل تعمیرگاه منتقل می شود.

خرابی خودرو؛ چگونه هزینه های تعمیر را کاهش دهیم؟

از جمله مهم ترین اقداماتی که می توان برای کاهش هزینه تعمیر خودرو انجام داد، عدم تعمیرات غیرحرفه ای است. متأسفانه برخی با دست کاری خودرو، باعث بروز مشکلات جدی تر می شوند. پیشنهاد می کنیم در صورت خرابی خوردو، بلافاصله با یک تعمیرکار حرفه ای امداد خودرو تماس بگیرید. در این شرایط، مطمئن خواهید بود که از خدمات تعمیر خودرو به شکل مقرون به صرفه و مطمئن بهره مند می شوید.

دکمه بازگشت به بالا