بازاریابی

What Is Digital Marketing and Why Do You Need It?

نسخه کوتاه.

دیجیتال مارکتینگ یک حوزه تخصصی از بازاریابی است که از تکنیک های طراحی شده برای افزایش دسترسی یا فروش با استفاده از فناوری دیجیتال استفاده می کند. یا به سادگی: راهی برای افزایش فروش یا رسانه از طریق رایانه، تبلت و تلفن همراه.

نسخه طولانی.

شما یک فروشگاه یا یک محصول دارید. این می تواند یک کتاب یا یک برنامه تلفن همراه باشد. شما می خواهید فروش خود را افزایش دهید.

یا شاید در حال انجام یک رویداد سیاسی یا کمپین هستید. شاید شما یک برند دارید. یا فقط یک ایده دارید یا در حال تبلیغ یک رویداد هستید. شما می خواهید افراد زیادی در مورد آن بدانند.

این دقیقاً همان کاری است که دیجیتال مارکتینگ برای شما انجام می دهد. این شامل تکنیک‌های بسیاری است که ممکن است برخی از آنها را قبلاً استفاده کرده باشید، اما حتی نمی‌دانید که در زیر چتر بازاریابی دیجیتال قرار دارند. هدف، همانطور که در بالا ذکر شد، افزایش پوشش/دسترسی و فروش است. در اینجا برخی از تکنیک هایی که بازاریابان دیجیتال برای دستیابی به اهداف شما استفاده می کنند آورده شده است:

 • بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

 • بهینه سازی موتور جستجو (SEM) و تبلیغات پولی

 • بازاریابی محتوا

 • بازاریابی تاثیرگذار

 • اتوماسیون محتوا

 • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

 • بازاریابی مستقیم از طریق ایمیل (خبرنامه)

 • نمایش تبلیغات

 • کتاب های الکترونیکی، دیسک های نوری و بازی ها، برنامه های کاربردی موبایل

 • بازاریابی پیامکی و MMS

 • تماس های تلفنی و توقف تماس ها

بیایید با جزئیات بیشتری در مورد برخی از مهمترین جنبه های بازاریابی دیجیتال صحبت کنیم.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

بیایید با آن روبرو شویم: همه از موتورهای جستجو برای یافتن چیزهای آنلاین استفاده می کنند. بنابراین این یک موضوع بزرگ و بسیار مهم است. چرا؟ مهم نیست که شما یک وب سایت یا صفحه عالی دارید اگر مردم آن را نبینند! و در حالی که راه های دیگری برای جذب ترافیک به وب سایت شما وجود دارد، رتبه بالا در موتورهای جستجو مطمئن ترین منبع ترافیکی است که در دراز مدت به دست خواهید آورد. بهینه سازی موتور جستجو ضروری است!

دو نوع سئو وجود دارد:

 • در سئوی صفحه، مواردی را که وب سایت شما باید از نظر کد و محتوا پیاده سازی کند، نشان می دهد (مگر اینکه وارد جزئیات شوید، حقایق را شامل کنید: تگ عنوان، متا تگ ها، URL و ساختار ناوبری، ویژگی های تصویر، نقشه سایت، تگ عنوان، چگالی کلمه کلیدی، زمان بارگذاری صفحه و غیره).

 • سئوی خارج از صفحه به هر کاری که می توانید خارج از وب سایت خود انجام دهید (لینک سازی، کمپین های وبلاگ نویسی، رسانه های اجتماعی و غیره) اشاره دارد.

سئو یک تلاش طولانی مدت است، کاری نیست که یک بار انجام دهید و می توانید آن را فراموش کنید – فرمول های رتبه بندی موتورهای جستجو اغلب به روز می شوند و برای جلوتر ماندن از رقبا نیاز به نظارت و تنظیم مداوم دارند. این همچنین یک تلاش طولانی مدت است، برخی تغییرات یک هفته قبل از بازیابی نتایج طول می کشد.

اما باز هم، اجازه دهید با آن روبرو شویم: همه سئو (به روشی) انجام می دهند. سئو دیگر کافی نیست – برای جلوتر ماندن از رقبا، برای رسیدن به یک هدف تعیین شده، سئو دیگر کافی نیست.

بهینه سازی موتور جستجو (SEM) و تبلیغات پولی

SEM در مورد افزایش دید در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) است – کارهایی را انجام دهید تا پیوندهای خود را بیشتر از بقیه قابل مشاهده کنید (افزایش احتمال کلیک افراد روی آنها). فقط برای روشن بودن، پلت فرم گسترده تر SEM شامل SEO نیز می شود (با این حال، اینکه وب سایت شما از طریق SEO به رتبه اول در صفحات نتایج موتور جستجو برسد، شرایط لازم را برآورده می کند “از بقیه قابل مشاهده تر خواهد بود”) – اما برای درک بهتر من می خواهم در مورد آنها جداگانه صحبت کنم.

بنابراین چگونه می توان دید لینک ها را در صفحات نتایج موتورهای جستجو افزایش داد؟ با پردرآمدترین تبلیغات: همه موتورهای جستجوی اصلی (مانند Google AdWords یا Bing Ads) خدمات تبلیغاتی ارائه می دهند. متأسفانه، خرید تبلیغات در موتورهای جستجو (یا حداقل انجام آن به خوبی) آسان نیست. این نیاز به تحقیقات، نظارت و بهبود زیادی دارد.

اولین تصمیم مهمی که باید بگیرید این است که در چه موتور جستجویی تبلیغ خواهید کرد؟ این اولین نتیجه جستجویی است که باید انجام دهید: مخاطب هدف – جمعیت، سن، جنسیت، موقعیت جغرافیایی. در اینجا برخی از مواردی وجود دارد که نشان می دهد محتمل ترین موتور جستجویی که باید در آن تبلیغ کنید (همچنین به شما می گوید که SEO موتور جستجو را باید انجام دهید). سپس تحقیق کلمات کلیدی (تصمیم گیری در مورد چه کلمات کلیدی برای تبلیغ) وجود دارد که شامل تحقیقات رقابتی می شود. اگر انتخاب شما از واضح ترین کلمات کلیدی دارای یک تبلیغ رقابتی قوی است، ممکن است گزینه خوبی برای سرمایه گذاری روی کلمات “دم بلند” دیگر که کمتر واضح هستند، باشد. پس از تحقیقات بیشتر (آیا مخاطبان هدف شما به مقالات یا تصاویر بهتر پاسخ می دهند؟ چند روز است که در اینترنت هستند؟ و غیره) می توانید یک کمپین ایجاد کنید و شروع به نظارت بر موفقیت جستجو و غیره کنید. نگاه کمپین دائما در حال تغییر است. بنابراین نظارت و ویرایش منظم بخش مهمی از تبلیغات موتورهای جستجو است، در غیر این صورت هزینه های شما از کنترل خارج می شود و شانس شما کاهش می یابد.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

داشتن وب سایت/صفحه شما در نتایج جستجو عالی است! شما گروهی از مردم را به آنچه ارائه می دهید علاقه مند می کنید. اما شما همیشه می توانید بیشتر استفاده کنید! افراد بیشتری که شما را می بینند، بازدیدکنندگان بیشتری از صفحه شما، تبدیل بیشتر، فروش بیشتر. و اگر همه از موتورهای جستجو برای یافتن چیزی که به دنبال آن هستند استفاده می کنند، در مورد افرادی که هنوز نمی دانند به دنبال چیزی هستند چطور؟ در رسانه های اجتماعی درگیر شوید: بهترین راه برای قرار گرفتن در مقابل افراد بیشتر. اما رسانه‌های اجتماعی فقط تبلیغات شما نیستند، بلکه بیشتر از آن هستند: ایجاد مخاطب، تغییر خواسته‌ها، کسب نتایج، پشتیبانی مشتری، رقابت و خیلی چیزهای دیگر. رسانه های اجتماعی یک فرصت عالی با گزینه ها و امکانات مختلف است. متأسفانه این نیز دشوار است. فیس بوک، توییتر، توییچ، اینستاگرام، پینترست، یوتیوب، تامبلر، تنها تعدادی از پورتال های محبوبی هستند که مردم هر روز از آن ها استفاده می کنند، که هر کدام مجموعه ای از ویژگی ها و الزامات خاص خود را دارند. برخی بر متن، برخی بر روی تصاویر و برخی روی فیلم تمرکز می کنند. به چه پورتالی نزدیک خواهید شد، چه چیزی را نصب خواهید کرد، هر چند وقت یکبار، چه زمانی؟

ایجاد حضور در رسانه های اجتماعی مستلزم درک کاملی از آنچه ارائه می کنید، تحقیقات زیاد و آزمون و خطای زیادی دارد. این یک ماراتن است نه دوی سرعت: دنبال‌کنندگان بسازید و آنها را حفظ کنید، آنها را تغییر دهید و گسترش دهید، روندها را تغییر دهید… و سپس تبلیغات پولی در پورتال‌ها وجود دارد، کاری که نمی‌توانید بدون اطلاع از خوب بودن مخاطبانتان با موفقیت انجام دهید. . بنابراین زمان، حوصله و تحقیق زیادی می طلبد.

اما وقتی این کار (به درستی) انجام شد، می توانید انتظار داشته باشید که دیگران به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند شوند.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی روشی موثر برای دستیابی به کاربران شما و حفظ علاقه، علاقه مندی و همیشه بازگشت آنهاست.

متأسفانه، بسیاری از مدیران کسب و کار از ارزش زیادی که «نویسندگان» برای وب سایت خود به ارمغان می آورند آگاه نیستند. فروش روزنامه اغلب نادیده گرفته می شود زیرا هنگام اجرای یک وب سایت زنده، تعداد کمی از کاربران به آن دسترسی دارند (بنابراین نیازی به ارسال خبرنامه روزانه/هفتگی نیست). و با افزایش تعداد کاربران، جنبه مطبوعاتی اغلب بسیار ساده است … فراموش می شود.

مطمئن شوید که این اشتباه را انجام ندهید! از همین الان شروع به جمع آوری مشتریان کنید و تا چند ماه دیگر یک ملک تجاری ارزشمند خواهید داشت که می توانید از آن استفاده کنید.

اما مهمتر از آن: دقیقاً “روزنامه” چیست و چگونه می توانید از آن استفاده کنید؟ بله … این یک راه آسان برای رسیدن به اهداف خود با ارسال ایمیل است.

با این حال، همه چیز به این سادگی نیست. برخی از قوانین حاکم بر این عمل وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید. نتیجه نهایی: هرگز نباید ایمیل های ناخواسته ارسال کنید. این بدان معناست که هر کاربر باید قبلاً با دریافت این خبرنامه خاص از شما موافقت کرده باشد (معمولاً از طریق ویژگی “اشتراک” در وب سایت/صفحه شما).

دو راه برای برخورد با روزنامه ها وجود دارد.

می تواند همه چیز را به تنهایی مدیریت کند. این به معنای جمع آوری داده ها از وب سایت شما و اطلاع دادن به کاربران، ایجاد لیست ایمیل و ارسال ایمیل های فردی از ارائه دهنده ایمیل خود است. مهم نیست که پایگاه مشتری کوچکی دارید (

اما با افزایش تعداد مشتریان، مدیریت امور به تنهایی برای شما دشوارتر خواهد بود. اینجاست که استفاده از یک سرویس اختصاصی روزنامه نگاری آنلاین مطرح می شود. این ارائه دهندگان همه چیز را برای شما مدیریت می کنند (البته به جز نوشتن محتوای مجلات) تا بتوانید روی آنچه مهم است (ارائه محتوای با کیفیت بالا به مشتریان خود) تمرکز کنید.

بسیاری از این خدمات وجود دارد، اکثر آنها یک نسخه / آزمایشی رایگان به شما ارائه می دهند که می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید تا زمانی که تصمیم به اشتراک پولی بگیرید.

بهترین شیوه های روزنامه:

 • محتوای آن پادشاه است. مانند بقیه وب سایت شما، مهم ترین چیز این است که به خوانندگان خود محتوای خوب و با کیفیت ارائه دهید. در غیر این صورت، ایمیل شما را نادیده می گیرند و پس از مدتی در خبرنامه شما مشترک نمی شوند.

 • فراموش نکنید که یک لینک به وب سایت خود اضافه کنید. واضح به نظر می رسد، اینطور نیست؟ شگفت زده خواهید شد…

 • تصمیم بگیرید که هدف هر لیست ایمیل چیست: اطلاع رسانی به مشتریان، پرسیدن سؤال، انجام نظرسنجی یا معمولاً بازگرداندن ترافیک به وب سایت شما. بهتر است بیش از یک لیست ایمیل داشته باشید تا علایق مشتریان خود را اشتباه نگیرید (مگر اینکه انجام شده باشد).

 • اگر هدف مجله هدایت ترافیک به وب‌سایت شما است، مطمئن شوید که خواننده را «پر» کرده‌اید تا روی پیوند کلیک کند و در مورد آن موضوع خاص در وب‌سایتتان بیشتر بخوانید.

 • همیشه یک لینک بدون امضا در ایمیل خود قرار دهید!

 • خوانندگان خود را با ایمیل زیاد پر نکنید.

 • یک برنامه ایمیل تهیه کنید و به آن پایبند باشید (روزانه، هفتگی و غیره). همیشه خوب است که خوانندگان شما منتظر رسیدن شماره بعدی باشند.

 • اطمینان حاصل کنید که ایمیل را زمانی ارسال می کنید که کاربر واقعاً آن را می خواند! مهم نیست که محتوای زیادی را ایمیل کنید، برای یک بزرگسال ارسال می شود و شما آن را ساعت 4 صبح ارسال می کنید.

 • فرم ثبت نام خود را در وب سایت خود کوتاه و “دوستانه” نگه دارید: اطلاعات بیشتری از آنچه نیاز دارید نخواهید (معمولا یک آدرس ایمیل کافی است).

 • اطمینان حاصل کنید که ایمیل شما به درستی در دستگاه های تلفن همراه نمایش داده می شود. بسیاری از کاربران (حتی نیمی از آنها در برخی از نقاط جهان) ایمیل های تلفن یا تبلت خود را می خوانند.

تقویت وب سایت خود برای تعامل و تبدیل با کاربران نهایی

این یک موضوع بزرگ است که اغلب نادیده گرفته می شود. در مقاله بعدی به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

اکنون، اگر می‌خواهید در مورد آنچه تاکنون در مورد آن صحبت کرده‌ایم بیشتر بخوانید، در این مقاله به جزئیات بیشتری می‌پردازم: بهینه‌سازی و بازاریابی وب‌سایت خود – راهنمای نهایی برای مبتدیان.

لذت بردن!

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا