دانش و فناوریکسب و کار های برتر ایجی مارکت

کتاب صوتی یا گویا چیست؟ | معرفی بهترین کتاب‌های صوتی رایگان

معرفی کتاب صوتی + دانلود بهترین کتاب‌های صوتی

سال‌ها پیش کتاب صوتی پدیده‌ای نامانوس بود اما امروزه دیگر توانسته است جایگاه خود را در بازار کتاب پیدا کند و طرفداران خاص خود را دارد. دیگر خرید کتاب صوتی چیز عجیبی نیست و پیدا کردن کتاب صوتی عاشقانه، کتاب صوتی مذهبی، کتاب صوتی تاریخی، رمان صوتی و… کار آسانی به شمار می‌آید. استقبال از آن‌ها به حدی افزایش یافته است که هم‌اکنون می‌توانید هزاران کتاب از اپلیکیشن کتاب صوتی اسپین دانلود کنید.

کتاب صوتی چیست؟

کتاب صوتی که با نام کتاب گویا هم از آن یاد می‌شود در حقیقت متن کتابی‌ست که به وسیله‌ی یک یا چند فرد خوانده و اجرا می‌شود و در اختیارتان قرار می‌گیرد تا به صورت شنیداری به محتوای اثر پی ببرید. ایده‌ی اولیه‌ی کتاب صوتی برای کمک به نابینایان بود اما پس از مدتی کوتاه مورد استقبال عموم مردم قرار ‌گرفت و با رواج نوار کاست‌ها نیز موج جدیدی از کتاب‌های صوتی بازار کتاب را قبضه کرد. امروزه در ایران نیز به دلیل افزایش قیمت کاغذ و گرانی کتاب‌های چاپی روز به روز به خیل طرفداران کتاب‌های صوتی اضافه می‌شود.

همه‌ی کتاب‌های صوتی در استودیوهای حرفه‌ای و با بهترین امکانات تولید نمی‌شوند؛ گاهی اوقات یک نفر ممکن است در خانه‌ی خود این کار را انجام دهد و بدون هیچ چشم‌داشت مالی در سایت‌های مختلف بارگذاری کند و شما با یک جست‌وجوی ساده می‌توانید کتاب‌های صوتی رایگان بسیاری را پیدا نمایید.

کتاب صوتی برای چه کسانی مناسب است؟

مخاطبان اولیه کتاب های صوتی نابینایان بودند. اما در حال حاضر مخاطبان خرید کتاب صوتی از نابینایان فراتر رفته و خیلی‌ها هنگام انجام کارهایی که نیاز به تمرکز کم‌تری دارد، به کتاب صوتی گوش می‌دهند. اگر درگیر کاری هستید که نیازی به تمرکز ندارد و یا چشم‌های‌تان در طول روز به قدری خسته می‌شود که نمی‌توانید کتاب بخوانید، مطمئن باشید شنیدن کتاب صوتی برای شما بهترین گزینه محسوب می‌شود؛ چرا که می‌توانید چشمان خسته‌ی خود را ببنید و خود را به آوای کلمات بسپارید و به سادگی وارد دنیای جادویی کتاب‌ها بشوید.

کتاب‌های صوتی با چه موضوعاتی پرطرفدار هستند؟

رمان صوتی عاشقانه، رمان صوتی ترسناک، کتاب صوتی تاریخی، کتاب صوتی بیوگرافی، کتاب صوتی روانشناسی و… بسیار پرطرفدار هستند و به سازندگان کتاب‌های صوتی امکان بیشتری برای جذب مخاطب می‌دهد. در این میان آثار آموزشی، تصویری، مرجع و… چندان گزینه‌های مناسبی برای صوتی شدن محسوب نمی‌شوند.

حجم کتاب‌های صوتی معمولا چقدر است؟

بسته به مدت زمان کتاب، حجم تغییر می‌کند. اما شما می‌توانید قبل از خرید و دانلود، در اپلیکیشن طاقچه حجم فایل کتاب های صوتی را ببینید. همچنین فصل‌های مختلف کتاب به صورت جداگانه قابل دانلود هستند. برای همین می‌توانید به مرور کتاب صوتی‌تان را دانلود کنید.

معرفی اپلیکیشن کتاب صوتی

نگران هزینه‌ی کتاب‌های صوتی نباشید سایت اسپین کتاب‌های صوتی ارزان بسیار زیادی دارد و گزینه‌ی مناسبی برای دانلود کتاب صوتی رایگان نیز محسوب می‌شود. پس بیشتر از این معطل نکنید و با یک جست‌وجوی ساده برای دانلود کتاب صوتی رایگان با لینک مستقیم اقدام نمایید.

بهترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های صوتی اسپین کدام‌ها هستند؟

قبل از پاسخ دادن به این سوال شما باید بدانید که به دنبال چه کتابی هستید؛ در جست‌وجوی یک رمان صوتی عاشقانه هستید، شاید هم می‌خواهید در این روزها وقت خود را به شنیدن یک کتاب صوتی مذهبی بگذرانید.اگر هم این روزها ناراحت هستید می‌توانید با دانلود رایگان کتاب صوتی طنز به زندگی خود شادی تزریق کنید. ممکن است قصد داشته باشید مسیر زندگی خود را تغییر دهید، با این اوصاف گوش سپردن به کتاب‌های صوتی موفقیت می‌تواند اقدام مطلوبی باشد.

اکنون که می‌دانید چه سلیقه‌ای دارید به برخی از بهترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های صوتی موجود در اسپین نیز نگاهی بیندازید، شاید با همین‌ موارد بتوانید به چیزی که می‌خواهید برسید:

کتاب صوتی اثر مرکب

کتاب صوتی غول درون

کتاب صوتی ملت عشق

کتاب صوتی چشم‌هایش

کتاب صوتی سمفونی مردگان

کتاب صوتی دنیای سوفی

بهترین کتاب‌های صوتی رایگان در اسپین:

بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از مردم عادت ندارند در طول روز کتاب بخوانند اما از زمانی که کتاب‌های صوتی از راه رسیده‌اند وضعیت تغییر یافته است. به عبارت دیگر می‌توان چنین برداشت کرد که کتاب صوتی باعث آشتی مردم با فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی شده است. به همین روی اسپین نیز برای شما شرایطی را فراهم می‌کند تا بتوانید از شنیدن کتاب‌های صوتی لذت ببرید و کتاب‌های صوتی رایگان بسیاری را در اختیارتان قرار می‌دهد. در ادامه با تعدادی از پرطرفدارترین کتاب‌های صوتی رایگان آشنا می‌شوید:

کتاب صوتی نامه‌ای به آیدا

کتاب صوتی خسرو و شیرین

کتاب صوتی آخرین روز یک محکوم به اعدام

کتاب صوتی زندگی

کتاب صوتی سه روایت از زندگی

گویندگان کتاب صوتی چه کسانی هستند؟

شاید در وهله‌ی نخست تصور کنید کتاب صوتی با صدای دوبلورها تولید می‌شود اما چنین الزامی وجود ندارد و معیار انتخاب راوی بر اساس نوع کتاب و صلاح دید ناشر صوتی تغییر می‌کند. گاهی ممکن است خود نویسنده کتاب، گویندگی آن اثر را بر عهده بگیرد. در مجموع راوی باید صدای مناسب و فن بیان قوی داشته باشد تا بتواند شما را به عنوان شنونده به محتوای اثر جذب کند. به همین دلیل ممکن است در کنار گویندگان حرفه‌ای از بازیگران سینما و تئاتر نیز استفاده شود. در ادامه با تعدادی از کتاب‌های صوتی که بازیگران گویندگی کرده‌اند آشنا می‌شوید:

کتاب صوتی هیچ دوستی به جز کوهستان

کتاب صوتی مغازه خودکشی

کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد

کتاب صوتی ناطور دشت

کتاب صوتی مرگ و مرگ کینکاس

چگونه کتاب صوتی خوب پیدا کنیم؟

از آنجایی که میزان تقاضا برای خرید کتاب صوتی افزایش یافته به تبع آن تلاش برای تولید و نشر چنین آثاری نیز رشد کرده است و در چنین شرایطی چندان عجیب نیست که با آثار بی‌کیفیت نیز آشنا شوید. خوشبختانه اسپین به عنوان یک اپلیکیشن کتاب صوتی بخشی را به عنوان نمونه در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید از خرید خود اطمینان پیدا کنید. پس به نمونه‌ی موجود در سایت اسپین به دقت گوش دهید و به صدای گوینده، فن بیان او، موسیقی، محتوا و ضرباهنگ کتاب توجه داشته باشید تا بتوانید بیشترین استفاده را از خرید خود کنید.

سایت و اپلیکیشن اسپین به عنوان کامل‌ترین مرجع معرفی، بررسی و دانلود کتاب‌های صوتی امکان دانلود صدها کتاب صوتی رایگان و خرید هزاران کتاب صوتی را فراهم کرده است.

پیشنهادهایی برای شنیدن

اگر دوست دارید کتابخانه صوتی خودتان را بزرگ‌تر کنید و کتاب‌های بیشتری بشنوید، پیشنهادهایی برای شما داریم.

مغازه خودکشی

کتاب صوتی مغازه خودکشی نوشته ژان تولی از برترین آثار فانتزی سیاهی است که در دو دهه گذشته در جهان چاپ شده است. در همه‌جای کتاب حضور مرگ حس می‌شود و درمقابل تلاش برای دادن امید به زندگی، نبردی نمادین به‌وجود آمده است که درنهایت خواننده را میخ‌کوب می‌کند.

داستان کتاب صوتی مغازه خودکشی از آنجایی شروع می‌شود که در سرزمینی دور، انسان‌ها قسمت زیادی از منابع طبیعی را نابود کرده‌اند. هوا آلوده است و گلی نمی‌روید. خوشحال بودن و خندیدن بسیار عجیب است و مردم تقریبا هیچ دلیل موجه‌ای برای زنده ماندن و زندگی کردن ندارد. در این شهر خودکشی کردن بسیار رایج است و مردم برای تمام کردن زندگی تلخشان به مغازه خودکشی می‌آیند تا روشی برای خودکشی خودشان انتخاب کنند. در این مغازه تمام ابزار خودکشی وجود دارد. از انواع سلاح‌های کمری مناسب برای انتحار تا ویروس‌های کشنده. این مغازه با شعار «آیا در زندگی شکست خورده‌اید؟ لااقل در مرگ‌تان موفق باشید.» به آدم‌ها کمک می‌کند تا از این زندگی کسل‌کننده راحت شوند و به این کار افتخار می‌کنند.

سمفونی مردگان

کتاب صوتی سمفونی مردگان نه تنها معروف‌ترین اثر عباس معروفی که یکی از شناخته‌شده‌ترین آثار ادبیات معاصر فارسی‌زبان در بیرون از ایران است. داستان زندگی اعضای خانواده‌ی اورخانی و رقابت آیدین و اورهان، دو برادر است که شخصیت‌های بسیار متفاوتی دارند.

این رمان حکایت بدبختی انسان‌هایی است که مرگی را به‌طور مداوم تحمل می‌کنند و در جنون ادامه می یابند، در توصیف رمان سمفونی مردگان مطالب زیادی نوشته شده و نوشته خواهد شد.

کیمیاگر

کتاب صوتی کیمیاگر نوشته‌ی نویسنده معاصر و مشهور برزیلی، پائولو کوئلیو است. داستان کیمیاگر درباره‌ی یافتن گنجی است که در درون انسان‌های جای دارد. این اثر در لیست پرفروش‌های قرن بیستم نیز قرار دارد. به بیش از ۷۰ زبان ترجمه شده و در بیش از ۱۵۰ کشور خواننده دارد.

برخی از منتقدین این اثر پائولو کوئلیو را ملهم از مثنوی معنوی مولوی دانسته‌اند چرا که کیمیاگر، انسان اجتماعی را برای گریز از زخم‌‌ها و دردهای گریزناپذیر جهان مدرن به دنیای درون فرا می‌‌خواند و در استعاره‌‌ای شبیه مثنوی مولانا سفر به درون و رسیدن به روشنایی را پیش‌روی خواننده قرار می‌‌دهد.

نسخه صوتی کتاب کیمیاگر را با ترجمه‌ی آرش حجازی و صدای گرم و زیبای محسن نامجو می‌شنوید.

یک عاشقانه آرام

کتاب صوتی یک عاشقانه آرام اثر نویسنده محبوب معاصر، نادر ابراهیمی، درباره زندگی یک زوج است. مردِ داستان با نوشتن نامه‌های عاشقانه به همسرش سعی می‌کند تا زندگی‌شان دچار روزمرگی نشود. این کتاب در ۴۰ سال اخیر جزء کتاب‌های پرمخاطب نادر ابراهیمی بوده است.

شنیدن یک عاشقانه آرام با صدای پیام دهکردی و آهنگسازی کریستف رضایی لذت دیگری دارد.

اثر مرکب

کتاب صوتی اثر مرکب نوشته‌ی دارن هاردی می‌تواند به شما در ساختن سرنوشت خودتان کمک کند. اگر می‌خواهید مسیر موفقیت‌تان راحت‌تر و آسان‌تر طی کنید بهتر است کتابی که در حال حاضر در گروه پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌تایمز و آمازون قرار دارد را حتما مطالعه کنید.

گوش دادن به کتاب صوتی اثر مرکب می‌تواند ما را از سردرگمی‌ها رها کند و در این صورت ما می‌توانیم بر روی اصول مهم‌تر موفقیت تمرکز کنیم. این کتاب به ما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به پیشرفت‌های بزرگ، حتما لازم نیست اطلاعات جدیدی به‌دست آوریم، بلکه بهتر است برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم تا در رسیدن به هدف‌هایمان به ما کمک کند. دارن هاردی در این کتاب با آموزش 6 اصل مفید و ثمربخش، مسیر ناهموار موفقیت را برایمان آسان‌تر می‌کند.

کتابخانه نیمه شب

کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب نوشته مت هیگ است، این کتاب با ترجمه امین حسینیون و صدای نگین خواجه‌نصیر منتشر شده است. این کتاب به شما می‌گوید اگر زندگی دیگری داشتید چه اتفاقی می‌افتاد. خط اصلی داستان با کنجکاوی نورا شروع می‌شود. نورا زندگی خوشایندی ندارد. او مسیر شغلی‌اش را اشتباه رفته است، روابطش شکست خورده و رویاهای کودکی‌اش از بین رفته است. او می‌خواهد بداند زندگی‌اش چطور خواهد شد. اما اوضاع تغییر می‌کند.

دروغگویی روی مبل

یکی از کتاب‌هایی که باید در کتابخانه صوتی تمام علاقه‌مندان به دنیای روانشناسی جا بگیرد، کتاب دروغگویی روی مبل است. اروین یالم در دروغگویی روی مبل به رابطه میان پزشک و بیمار می‌پردازد و داستان سه پزشک با تیپ‌های شخصیتی متفاوت را بیان می‌کند.

کتاب با داستان روان‌درمانگری به نام دکتر تراتر آغاز می‌شود. یکی از بیمارانش زنی است که چهل سال از او جوان‌تر است و تراتر با او رابطه‌‌ای بیش از رابطه‌ی پزشک و بیمار برقرار می‌کند. کمیته اخلاقی متوجه مسئله می‌شود و پزشکی به نام ارنست لش را مسئول پیگیری قضیه می‌کند اما بعد از مدتی خود این پزشک با توطئه همسر یکی از بیماران خود روبرو می‌شود، زنی که می‌خواهد با اغوا کردن ارنست او را به دردسر بیندازد، داستان آخر درباره پزشک پول‌پرستی به نام مارشال است که از قضا بیماری ثروتمند به مطبش می‌آید. مارشال تلاش می‌کند با ترفندهای مختلف، بیمار را مشتری دائمی خود نگه دارد.

از قیطریه تا اورنج کانتی

کتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی نوشته حمیدرضا صدر است که با صدای رضا کیانیان و فاطمه معتمدآریا منتشر شده است. این کتاب آخرین کتاب حمیدرضا صدر پیش از مرگش است که درباره خودش روایت می‌کند. این کتاب صوتی مانند فیلمی ما را به دیدار تجربه‌ها و گذشته حمیدرضا صدر می‌برد.

کی و کجا نباید از کتاب صوتی استفاده کنیم؟

کتاب‌های صوتی معمولا زمان بیشتری را در مقایسه با کتاب کاغذی از شما خواهند گرفت. علاوه بر این بهتر است برای مطالعه کتاب‌هایی که جزئیات مهم زیادی دارند، از کتا‌ب‌های کاغذی استفاده کنید. همچنین اگر خیلی انگیزه و میل کتاب خواندن ندارید، بهتر است که برای رفع تکلیف سعی نکنید که از کتاب صوتی استفاده کنید. گوش دادن به این کتاب‌ها زمانی با ارزش است که شما با تمرکز کافی این کار را انجام دهید.

اشتباه دیگر برخی افراد این است که هنگام انجام کارهایی مانند تمیز کردن خانه یا رسیدگی به کارهای دیگر کتاب صوتی گوش می‌کنند. این کار که همان چند وظیفگی یا مالتی تسکینگ نام دارد، از مهمترین عوامل و دلایل حواس پرتی به شمار می‌رود. کتاب خواندن بدون تمرکز هم که… خودتان بهتر می‌دانید!

دکمه بازگشت به بالا