عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

مسافرت با اتوبوس به استانبول

راهنمای سفر با اتوبوس (زمینی) به استانبول

یکی از گزینه های سفر به استانبول سفر زمینی و سفر با اتوبوس است. در سفر زمینی گرچه مدت طولانی ای باید در مسیر باشید اما در هزینه های شما صرفه جویی خواهد شد. در این مطلب در مورد هزینه خرید بلیط اتوبوس، معایب و مزایای سفر با اتوبوس به استانبول خواهیم گفت و در مورد چگونگی سفر و تهیه بلیط شما را راهنمایی خواهیم کرد. همچنین جهت خرید بلیط هواپیما از قاصدک 24 و خرید بلیط ارزان هواپیما می توانید به سایت قاصدک 24 مراجعه نمایید.

 از چه ترمینالی با اتوبوس به استانبول برویم؟

پایانه های بیهقی (آرژانتین) و آزادی (پایانه غرب) به مقصد استانبول حرکت دارند. هنگام تهیه بلیط، هر کدام از این پایانه ها که برای شما دسترسی راحت تری دارند را انتخاب کنید. اتوبوس های تهران به استانبول تمیز، مرتب و با امکانات مناسب (VIP) هستند. یکی از گزینه های شما برای سفر به استانبول سفر زمینی و سفر با اتوبوس است.یکی از گزینه های شما برای سفر به استانبول سفر زمینی و سفر با اتوبوس است.

ساعت حرکت اتوبوس تهران به استانبول

اغلب ساعت حرکت اتوبوس تهران به استانبول از ساعت 9 الی 12 ظهر است. البته در زمان های شلوغ ممکن است حرکت های بیشتری به مقصد استانبول تدارک دیده شود. هم چنین امکان دارد ساعت حرکت اتوبوس های استانبول 30 تا 45 دقیقه تاخیر داشته باشد. برای اطلاع دقیق از ساعات حرکت اتوبوس های استانبول به صورت حضوری به پایانه مراجعه کنید یا از سایت های واسطه که به صورت آنلاین بلیط می فروشند اطلاع کسب کنید.

قیمت بلیط اتوبوس تهران به استانبول چقدر است؟

برای بلیط اتوبوس تهران به استانبول نمی توان قیمت ثابتی مشخص کرد. بهای بلیط تهران به استانبول بسته به اینکه چه زمانی قصد سفر داشته باشید متغیر است. در زمان های شلوغ استانبول مسلما این قیمت افزایش پیدا می کند.

از چه مرزی باید بگذریم؟

اتوبوس های ایران از مرز بازرگان وارد ترکیه می شوند. در مرز بازرگان یا مرز رازی مدارک و وسایل مسافران به صورت انفرادی توسط ماموران گمرک کنترل می شود. در مرز امکان دارد معطل شوید به خصوص اگر در زمان های شلوغ به استانبول سفر می کنید.

سفر زمینی به استانبول چقدر طول می کشد؟

سفر زمینی به استانبول طولانی است. چیزی حدود 34 تا 36 ساعت طول می کشد تا به استانبول برسید. البته همان طور که گفتیم در زمان های شلوغ سفر به استانبول ممکن است در مرز بیشتر معطل شوید و سفر شما طولانی تر شود. اتوبوس های استانبول راحت و با امکانات کافی هستند؛ اما مدت طولانی ای که قرار است در اتوبوس باشید ممکن است شما را اذیت کند و این از معایب سفر زمینی به استانبول محسوب می شود. اتوبوس های تهران به استانبول تمیز، مرتب و با امکانات مناسب (VIP) هستند.اتوبوس های تهران به استانبول تمیز، مرتب و با امکانات مناسب (VIP) هستند.

چگونه بلیط برگشت (استانبول به تهران) را تهیه کنیم؟

قبل از اینکه به استانبول بروید، باید برای بلیت برگشت به تهران چاره ای بیندیشید. چراکه تهیه بلیط استانبول به تهران کمی دشوار است. شما به راحتی و به صورت آنلاین و تلفنی نمی توانید بلیط برگشت تهیه کنید. اگر قبل سفر بلیت برگشت را تهیه نکنید باید با رسیدن به استانبول از یکی از تعاونی ها بلیت تهران را بخرید؛ البته ممکن است اتوبوس های برگشت پر باشند و برگشتان به تعویق بیفتد؛ اما مطمئن ترین راه سپردن این کار به کارگزاران تور ترکیه است. قبل از سفر و در تهران پول بلیط را پرداخت می کنید و با رسیدن شما به استانبول بلیط تان صادر می شود.

قیمت بلیط استانبول به تهران چقدر است؟

بلیط استانبول به تهران قیمت ثابتی ندارد؛ از آنجا که قیمت این بلیط به لیر حساب می شود با توجه به نوسانات نرخ ارز ممکن است تغییر کند. هم چنین به نسبت ایام شلوغ و خلوت استانبول قیمت بلیط متفاوت است. این در سال 98 در ایام عادی بین 150 تا 200 لیر و در ایام شلوغ بین 350 تا 400 لیر تغییر می کند.

ساعت و محل حرکت اتوبوس های استانبول به تهران

اتوبوس های استانبول به تهران از ساعت های 10 الی 12 از منطقه آکسارای حرکت می کنند؛ مانند رفت زمان برگشت نیز حدود 36 ساعت طول می کشد و در مرز بازرگان مدارک تان کنترل خواهد شد.

هزینه  های سفر زمینی به ترکیه

اگرچه سفر زمینی با اتوبوس به ترکیه بسیار طولانی است اما بخاطر هزینه های پایینی که دارد، برای کسانی که می خواهند سفری کم خرج را تجربه کنند بسیار کاربردی است. روش های مختلفی برای سفر زمینی به ترکیه وجود دارد که ما در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

·        سفر زمینی با اتوبوس به ترکیه

سفر با اتوبوس از تهران تا شهرهای استانبول، آنکارا و وان (شهر مرزی) امکان پذیر است. پس این نکته که شما با کدام شرکت مسافربری به مسافرت بپردازید هزینه ها را نیز متغیر می کند. اما به طور کلی می توان گفت هزینه بلیط اتوبوس از تهران تا استانبول به طور متوسط بین 800 هزارتومان تا 1 میلیون تومان است.

مسیر تهران تا استانبول تقریبا 24 ساعت طول می کشد و شما از شهرهای زیبایی در ایران از جمله مرز بازرگان و سپس از شهرهای مرزی ترکیه مانند وان عبور خواهید کرد. اگر حوصله سفر طولانی را داشته باشید یکی از بهترین روش های سفر به ترکیه استفاده از اتوبوس است.

·        سفر زمینی با اتوبوس و بعد قطار به ترکیه

یکی دیگر از روش های سفر به ترکیه استفاده از اتوبوس برای رسیدن به شهر وان است، پس از رسیدن به شهر وان می توانید از ون های مخصوص که عازم آنکارا هستند استفاده کنید. هزینه این ون ها مناسب بوده و با قیمت مناسبی شما را به آنکارا می رسانند. از آنکارا تا استانبول نیز می توانید از قطار استفاده کنید که بسیار ارزان و باکیفیت است.

·        سفر زمینی به ترکیه با استفاده از ماشین شخصی

این روش، گران قیمت ترین روش سفر زمینی به ترکیه است. در این روش شما ابتدا باید گواهینامه بین المللی خود را دریافت کنید و بعد برای عوارض اقدام کرده و در نهایت راهی سفر شوید. در کشور ترکیه هم باید بارها در جاده های مختلف عوارض بین راهی بپردازید. همه این ها علاوه بر هزینه ای است که برای بنزین باید انجام دهید. هزینه ای که بسیار زیاد خواهد بود چرا که در کشور ترکیه قیمت هر لیتر بنزین نزدیک به دو دلار یعنی تقریبا 50 هزارتومان است. بنابراین این روش را برای سفر به ترکیه به شما پیشنهاد نمی کنیم.

مسیر تهران استانبول، طولانی اما بسیار زیبا

فاصله شهر تهران تا شهر استانبول 2500 کیلومتر است! اما این مسیر چه داخل ایران و چه بعد از خروج از کشور، یک مسیر بسیار زیبا با مناظر بسیار بکر است. از تهران تا مرز بازرگان نزدیک به 900 کیلومتر و مابقی راه نیز در درون مرزهای کشور ترکیه است. شهرهایی که باید از آن عبور کنید تا به شهر زیبای استانبول برسید به ترتیب عبارت است از : دغوبایزید، آغری، ارزروم، ارزنجان، آماسیا، بولو و ایزمیت و در نهایت به شهر استانبول خواهید رسید. اگر قصد سفر زمینی با اتوبوس به ترکیه را دارید مطمئن باشید که از این سفر و از این جاده طولانی اما بسیار زیبا لذت خواهید برد.

معرفی شهر استانبول

شهر استانبول همانطور که گفته شد یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است. این شهر که امروزه 15 میلیون جمعیت دارد یکی از پر تراکم ترین شهرهای خاورمیانه نیز به حساب می آید. شهری که در آن انواع فرهنگ ها و آداب رسوم برقرار است و در آن مردمانی با نظرات، سنت ها و اعتقادات بسیار متفاوت در کنار هم به زندگی می پردازند. شهر استانبول از نظر اقتصادی مهمترین شهر کشور ترکیه به حساب می آید چرا که این شهر هر ساله با جذب تعداد بالای گردشگر نقش بسیار مهمی را در اقتصاد ترکیه بازی می کند.

شهر استانبول به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم می شود و تنها کشوری در جهان است که همزمان در دو قاره گسترده شده است. استانبول در ساحل دریای مرمره قرار دارد و تنگه بسفر که این دریا را به دریای سیاه متصل می کند، از وسط این شهر می گذرد. بخش غربی شهر در قاره اروپا (شبه جزیره تراکیه) و بخش شرقی آن در آسیا (شبه جزیره آناتولی) واقع است. در ادامه راهنمای کامل سفر با اتوبوس به ترکیه به معرفی ویژگی ها و نکات مهم برای سفر به این شهر خواهیم پرداخت.

راه های دسترسی به استانبول

بدون شک راحت ترین روش برای دسترسی و رسیدن به شهر زیبای استانبول استفاده از هواپیماست. مسیر تهران به استانبول به وسیله هواپیما تنها در دو ساعت طی خواهد شد. اما اگر قصد سفر به استانبول با اتوبوس را دارید باید در وهله اول این نکته را در نظر داشته باشید که سفری بسیار طولانی را در پیش خواهید داشت، مسیر تهران تا استانبول با اتوبوس 24 ساعت طول می کشد، پس شما باید برای سفری طولانی اما خاطراه انگیز آماده باشید.

راه های دسترسی از ترمینال استانبول به مرکز شهر

یکی از مهمترین قسمت ها در راهنمای کامل سفر با اتوبوس به ترکیه، مربوط به بعد از پیاده شدن از اتوبوس در ترمینال است. در ترمینال استانبول برای دسترسی به نقاط مختلف شهر اتوبوس های مختلفی در نظر گرفته شده است، اما توجه داشته باشید که رانندگان تاکسی در ترمینال تلاش خواهند کرد شما را متقاعد کنند که بهتر است مسیر را با تاکسی طی کنید.

تاکسی در شهر استانبول بسیار گران است و اگر از تاکسی استفاده کنید تمام قصد شما برای صرفه جویی و ذخیره پول به باد خواهد رفت. بنابراین در تمامی راهنمای کامل سفر با اتوبوس به ترکیه به این نکته که در شهر استانبول تا آنجا که می توانید از تاکسی استفاده نکنید اشاره شده است. اتوبوس هایی که در ترمینال استانبول حضور دارند به طور متوسط هر 15 دقیقه یک بار به سمت نقاط مختلف شهر حرکت می کنند، بنابراین با توجه به اینکه در کدام اقامتگاه و یا هتل ساکن هستید اتوبوسی که به مقصد شما نزدیک است را انتخاب کرده و با کمترین هزینه به محل اقامت خود سفر کنید.

دیدنی های استانبول

استانبول یک شهر بسیار زیباست که هرچقدر آن را بگردید باز هم جا های دیدنی آن به اتمام نخواهد رسید. این شهر که زمانی پایتخت امپراطوری روم و زمانی پایتخت امپراطوری بزرگ عثمانی بوده است، به نوعی محل نمایش جدال فرهنگی بین شرق و غرب است. شما در این شهر هم آثاری مربوط به مسیحیت می یابید و هم آثاری اسلامی که در زمان عثمانی ها بنا شده است. این جدال جذاب و تاریخی شهر استانبول را به پایتخت فرهنگ و تمدن در بین شهرهای خاورمیانه تبدیل کرده است. از سمت دیگر به خاطر طبیعت و آب و هوای خاص شهر استانبول این شهر دارای مناظر بسیار زیبایی است که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. در ادامه راهنما کامل سفر با اتوبوس به تعدادی از مکان های دیدنی شهر استانبول خواهیم پرداخت.

ایا صوفیه

حتی اگر این موزه را نشناسید به محض آن که وارد استانبول شوید شکوه این بنا تاریخی و جدال برانگیز توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. این بنا که در ابتدا توسط رومیان ساخته شد یک کلیسای بسیار مجلل و زیبا بوده است، سپس در دوران حاکمیت عثمانی این کلیسا به مسجد تبدیل شد و حکاکی ها و نوشته های زیبایی بر سقف و دیوار آن حکاکی شد. با اتمام دوران عثمانی و روی کار آمدن جمهوری ترکیه این مکان تبدیل به موزه شد و برای نمایش به عموم بازسازی هایی نیز روی آن انجام گرفت. این مکان همواره باعث جدال های تاریخی و سیاسی پر حاشیه بوده است که به نوعی نماد جدال دو فرهنگ غربی و شرقی موجود در استانبول است. در آخرین حاشیه با دستور رئیس جمهور ترکیه این مکان بار دگر تبدیل به مسجد شد و نمازگزاران هر روز در آن به اقامه نماز می پردازند. این اتفاق باعث ایجاد اعتراضات و حاشیه هایی در شهر استانبول شد.

کاخ دلمه باغچه

این کاخ که قدمت آن به دوران باشکوه امپراطوری عثمانی باز می گردد، در کنار آبراه شهر بنا شده است و نمایی جذاب و دلنشینی از بام این کاخ به سمت دریا وجود دارد، همچنین وقتی روی کشتی باشید منظره این کاخ بسیار خاص و جذاب است به طوری که احساس خواهید کرد در دوران قرون وسطی حضور دارید! این کاخ مکانی برای تفریح و استراحت شاهان عثمانی بوده است، امروزه بازدید از آن برای عموم امکان پذیر است و همچنین چند کافه و رستوران نیز در حیاط این کاخ وجود دارد که البته تقریبا جزو کافه های گران شهر استانبول به حساب می آیند.

مسجد آبی

اگر به دنبال بنای تاریخی هستید که بازدید از آن رایگان باشد، این مسجد زیبا بهترین انتخاب به شمار می آید. مسجد آبی یا سلطان احمد، مسجد بزرگی است که به خاطر کاشی های آبی رنگ و تزئینات جذابش مشهور شده است و  معمولا بخش جدا ناپذیری از تمامی راهنمای کامل سفر با اتوبوس به ترکیه است که به معرفی بناهای تاریخی شهر می پردازند.

خیابان استقلال

مگر می شود راجع به راهنمای کامل سفر با اتوبوس به ترکیه صحبت کرد و از این خیابان جذاب، پرهیاهو و زنده استقلال سخن نگفت. این خیابان را باید به نوعی قلب تپنده استانبول نامید، خیابانی که در آن تمامی برندهای معروف لباس، رستوران و کافه حضور دارند. شب های خیابان استقلال زنده است و همیشه نوازندگان در کنار خیابان مشغول به هنرنمایی هستند. این خیابان یکی از بلند ترین خیابان های استانبول است که تمام آن سنگ فرش شده است و ماشین ها اجازه حضور در این خیابان را ندارند. اگر به استانبول سفر کردید حتما به این خیابان سر بزنید و از شب های بی نظیر آن لذت ببرید.

برج گالاتا

این برج در نزدیکی خیابان استقلال واقع شده است، این بنا هم به دوران امپراطوری عثمانی باز می گردد و به خاطر ارتفاع 67 متری که دارد امکان اشراف به شهر استانبول را به شما می دهد. این مکان هم یکی از ارزانترین دیدنی های شهر استانبول به حساب می آید که در راهنمای کامل سفر با اتوبوس به ترکیه قرار گرفته است.

دکمه بازگشت به بالا