بازاریابی

The Advantages and Disadvantages of IT Outsourcing

هند به عنوان یکی از ارجح‌ترین مقاصد برای پروژه‌ها، خدمات و فعالیت‌ها، به ویژه از بخش‌های IT (فناوری اطلاعات) و ITES (خدمات فعال فناوری اطلاعات) در بسیاری از صنایع مانند مراقبت‌های بهداشتی، تبلیغات و رسانه، هوانوردی، سفر و غیره ظاهر شده است. این کشور دارای نیروی کار جوان، با استعداد و مقرون به صرفه است که ترکیبی از کارایی کیفیت و قیمت را فراهم می کند. با این حال، برون سپاری همیشه مزایایی به همراه ندارد، اما معایبی نیز دارد.

مزایای برون سپاری به هند

کیفیت عالی: شرکت‌های هندی استانداردهای کیفی سخت‌گیرانه‌ای را مطابق با استانداردهای بین‌المللی ایجاد می‌کنند، بنابراین هیچ مصالحه‌ای در مورد پروژه‌ها و خدمات وجود ندارد.

قیمت کمتر: هزینه منابع در هند در مقایسه با اقتصادهای توسعه یافته بسیار پایین است. این به کاهش هزینه های قابل توجهی برای شرکت هایی که تصمیم به برون سپاری در هند دارند کمک می کند.

آشنایی با زبان های دنیا: اکثر منابع به دو زبان انگلیسی و نوشتاری مسلط هستند. این به ارتباط شفاف کمک می کند که برای مدیریت و تکمیل پروژه موثر ضروری است.

تمرکز بر حوزه های اصلی کسب و کار: برون سپاری فرآیندهای دیگر مانند مراقبت از مشتری، پشتیبان و غیره می تواند به کنترل گسترش تمرکز کمک کند. به این ترتیب، شرکت ها و سازمان ها می توانند بر حوزه های شایستگی اصلی تمرکز کنند.

عدم برون سپاری به هند

هر سکه دارای دو روی است و برون سپاری به هند نیز دارای چند امتیاز است که این موضوع را توجیه می کند.

انفجار ریسک: اگرچه این اتفاق به ندرت رخ می دهد، اما اگر پروژه ای در وسط رها شود، چیزی جز اقدام قانونی توسط یک شرکت وجود ندارد. اگر فرآیند مونتاژی وجود داشته باشد که به فرآیند قبلی که به مرحله بعدی برون سپاری شده بود بستگی داشته باشد، خطر افزایش می یابد.

توسعه بخش و بودجه: اگر همه چیز به وضوح بیان نشود، خطر رشد پروژه وجود دارد. این می تواند منجر به تاخیرهای دردناک و افزایش هزینه ها شود.

مسائل ارتباطی: اگرچه اکثر منابع به زبان انگلیسی مسلط هستند، اما ممکن است در ترجمه اشتباه مشکلاتی وجود داشته باشد.

کاهش کار: این یک موضوع عمده است که مخالفت های زیادی را در مورد برون سپاری به خود دیده است. اگر پروژه از خارج از کشور باشد یعنی با هزینه منابع کشور مبدا انجام شده است.

با این حال، مزایای عمده برون سپاری به هند کاهش ضرر و زیان است، به همین دلیل است که برون سپاری روند رو به افزایشی دارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا