بازاریابی

Social Media Marketing And Facebook – Why You Need A Profile

در چند سال اخیر، سایت‌های شبکه‌های اجتماعی نحوه استفاده از اینترنت با فناوری Web 2.0 را کاملاً تغییر داده‌اند. اتصال واحد سابق به یک ابزار ارتباطی فعال تبدیل شده است و به کاربران امکان می دهد محتوای مختلفی از جمله وبلاگ ها، عکس ها، فیلم ها و موارد دیگر را به اشتراک بگذارند.

اما چگونه سایت های شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک روش تبلیغات آنلاین خود را تغییر داده اند؟ یک چیز، آنها کار ما را آسان کردند. فیس بوک بهترین ابزار تبلیغاتی در دنیایی است که در طبیعت گسترده شده است. این دایرکتوری‌های اجتماعی آنلاین از نوعی ارتباط استفاده می‌کنند که به کاربران اجازه می‌دهد پروفایل‌های شخصی ایجاد کنند، با سایر کاربران تعامل داشته باشند و محتوا را به اشتراک بگذارند.

از یک طرف، این کاربران در حال حاضر به خوبی تقسیم شده اند، به گروه های جالب گروه بندی شده اند و در داخل به هم متصل شده اند. این رفتارها که در رسانه های اجتماعی جاسازی شده و توسط وب 2.0 منتقل می شود، شبکه مهمی از گروه های جمعیتی خاص و خاص را ایجاد می کند. بیش از هر زمان دیگری، “Generation Net” در حال ورود به رسانه های اجتماعی است و به خرده فروشان آنلاین این فرصت را می دهد تا به بخش از پیش تعریف شده کاربران آنلاین بفروشند و پیام های موجود را ارسال کنند. نام تجاری وب سایت هایی که این کاربران در آن زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند.

علاوه بر این، این سایت های شبکه های اجتماعی به سرعت در حال رشد هستند و به کاربران بیشتری از زمینه های مختلف کمک می کنند. فیس بوک در ابتدا فقط برای دانشجویان کالج در نظر گرفته شده بود، اما سال گذشته برای هر کسی که یک آدرس ایمیل داشته باشد باز شد. به گفته مایکروسافت، فیس بوک ششمین وب سایت بزرگ قاچاق در ایالات متحده است و بیش از 73 میلیون کاربر ثبت شده در 40000 شبکه مختلف مدرسه، دبیرستان، کار و از نظر جغرافیایی دارد. این نشان دهنده نرخ رشد 530 درصدی تنها در یک سال است.

تاکتیک‌هایی که تبلیغ‌کنندگان برای برقراری ارتباط با این مخاطبان آنلاین استفاده می‌کنند، به عنوان شناخته می‌شوند بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM). SMM به یک ابزار محبوب تبدیل شده است بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به دلیل توانایی منحصر به فرد آن در بهبود دید سایت، تشخیص نام و آگاهی از برند در میان مخاطبان آنلاین خاص با دسترسی به شبکه ای از پیوندهای مرتبط.

بنابراین فیس بوک چه فرصت هایی را برای تلاش های بازاریابی آنلاین ارائه می دهد؟ در میان کاربران 18 تا 24 ساله اینترنت، فیس بوک در لیست جدیدترین سایت های نظرسنجی Trends جوانان رتبه اول را دارد. بیش از 70 درصد از زنان 17 تا 25 ساله گفتند فیس بوک وب سایت مورد علاقه آنها از نظر زمان صرف شده در اینترنت است. برای مردان، این رقم هنوز بیش از 56٪ است. بدیهی است که این جمعیت‌شناسی به دلیل رشد آن‌ها در فرهنگی که زمان آنلاین را جنبه مهمی از زندگی روزمره می‌داند، توسط فناوری هدایت می‌شوند. بیش از نیمی از افراد مورد بررسی روزی یک بار به مدت حداقل 35 دقیقه از فیس بوک بازدید می کردند.

علاوه بر این، این کاربران با دنیای آنلاین آشنا هستند و قادر به جستجو و یافتن محتوای خاص مورد علاقه خود هستند. بنابراین، سایت های شبکه های اجتماعی، به ویژه فیس بوک، به خرده فروشان آنلاین این فرصت را می دهند تا کاربران را با پیام های تبلیغاتی انتقادی جذب کنند. زمان مهم

بنابراین چگونه می‌توانیم از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی برای تعامل مؤثر با این مخاطبان حساس بزرگسالان جوان استفاده کنیم؟ در زیر چند ایده در مورد نحوه استفاده از بازاریابی رسانه های اجتماعی در فیس بوک آورده شده است.

 • تماس با گروه:

  فیس بوک دارای گروه های علاقه مند به اشتراک گذاری نامحدودی است که کاربران به دلایل زیادی به آنها ملحق می شوند. این گروه‌ها طیف وسیعی از موضوعات و علایق را پوشش می‌دهند، از زیست‌شناسی دریایی گرفته تا اسنوبورد، سیاست، موسیقی رپ و غذاهای ایتالیایی. علاقه یا بازار هدف شما هر چه باشد، گروهی برای شما وجود دارد. این را از من قبول کن. من از سال 2003 یک کاربر ثبت نام شده فیس بوک یا “Facebooker” هستم و یک گروه برای همه چیز پیدا کردم. به معنای واقعی کلمه. بسیاری حتی تمرکز محلی دارند، مانند گروه هواداران Denver Broncos یا گروه دانشجویان چینی Denver. هر یک از این گروه ها صفحه مخصوص به خود را با انجمن ها، تابلوهای گفتگو، گالری عکس و غیره دارند. این بهترین مکان برای قرار دادن پیامی است که برای یک مخاطب خاص طراحی شده است، زیرا تقریباً مطمئن است که هر کسی که آن را ببیند با نمایه هدف شما مطابقت دارد. در گذشته، زمانی که سعی می‌کردم ترافیک را به وب‌سایت‌های ویدیویی که در آن کار می‌کردم هدایت کنم، پیوندهای توصیفی و قانع‌کننده‌ای را برای ویدیوهای مرتبط با «دیوار» یا تابلوی بحث گروه قرار می‌دادم. من نتایج بسیار خوبی پیدا کردم زیرا بسیاری از اعضای این گروه خاص که به اسکی اختصاص دارد، این پیوندها را دنبال کردند تا ویدیوهای مربوط به ورزش مورد علاقه خود را که اسکی است تماشا کنند.

 • تماس با اپلیکیشن:

  اخیراً، فیس‌بوک این پلتفرم را برای توسعه‌دهندگان خارجی که برنامه‌های بی‌شماری ایجاد کرده‌اند، از شبیه‌سازهای جمع‌آوری داده‌های فانتزی گرفته تا بازی‌های ویدیویی با «Beer Pong» و نقشه‌های جهان که مشخص‌کننده مکان‌های رفتن هستند، باز کرده است. کاربران می توانند هر تعداد از این برنامه ها را که بخواهند به پروفایل خود اضافه کنند و فرصت هایی را برای بازاریابان و سازندگان ایجاد کنند تا به طور غیرمستقیم پیام های بازاریابی را در این برنامه ها و کار خود بگنجانند. بسیاری از سازندگان قبلاً این کار را انجام داده‌اند و بدون شک سودهای هنگفتی به دست می‌آورند، نه تنها با افزایش آگاهی از برند، بلکه همچنین از طریق ترافیک فیس‌بوک، که بسیاری از آنها وب‌سایت خود را به آن پیوند داده‌اند.

 • تماس داخل:

  از آنجایی که فیس بوک به کاربران اجازه می دهد فیلم ها، عکس ها، لینک ها، عکس ها و موارد دیگر را پست کنند، تبلیغ کنندگان می توانند به طور موثر از استراتژی های بازاریابی رسانه های اجتماعی برای ارتباط با این گروه ها از طریق کبد استفاده کنند. با قرار دادن محتوای خود در جایی که مخاطبان شما هستند، می توانید اطمینان حاصل کنید که برند شما در ارتباط با پیام شما در مقابل آنها قرار می گیرد. فیس بوک پایگاه داده ای برای داده های بی پایان مشتریان است که بسیاری از کارشناسان آن را “جامعه در یک جعبه” می نامند. پس چرا از این داده ها برای مشارکت استفاده نمی کنید؟ با قلب ارتباط برقرار کنید.

 • لینک رویداد:

  همانطور که فیس بوک رشد کرده است، بخش “رویدادها” را اضافه کرده است که به کاربران امکان می دهد اطلاعات مربوط به رویدادهای آینده را ارسال کنند و سپس دوستان فیس بوک خود را برای شرکت دعوت کنند. کل بخش رویداد قابل جستجو است و کاربران می توانند به سرعت رویدادهای مورد علاقه را پیدا کنند، نام میزبان، مکان آنها، زمان و حتی توضیحات رویداد را مشاهده کنند. علاوه بر این، فیس بوک هر صفحه ای را برای رویداد فراهم می کند، که در آن کاربران می توانند پاسخ دهند، از شرکت در آن خودداری کنند، یا اطلاعاتی را در دیوار بحث عمومی در صفحه پست کنند. اقداماتی مانند چه چیزی بپوشند، چه بپوشند و غیره. یک فرصت مهم برای میزبانی یک رویداد و سپس دعوت از افرادی که ممکن است علاقه مند به شرکت در آن باشند. در تجربه شخصی خود با این اطلاعات، رویدادهایی را برای مشتریان ایجاد کردم و سپس اخبار و دعوت‌نامه‌هایی را برای گروه‌های مناسب ارسال کردم. به عنوان مثال، هنگام تبلیغ یک نمایش رگی یا یک بازی فوتبال دانشگاهی آینده، تا جایی که می توانید گروه های مرتبط با موسیقی رگی، فوتبال کالج، موسیقی و ورزش را پیدا کنید و آنها را در نمودار گفتگوهای گروهی قرار دهید تا رویداد را به اطلاع رسانی کنید. اطمینان حاصل کنید که افراد علاقه مند فعلی وجود دارند. بداند و شرکت کند

 • اتصال به دستگاه تلفن همراه:

  همین هفته، فیس بوک اعلام کرد که با RIM یا Research In Motion و دستگاه بلک بری آن همکاری می کند. علاوه بر بلک بری، فیس بوک در بسیاری از دستگاه های تلفن همراه دیگر نیز قابل دسترسی است. این فرصت ارزشمندی را برای تبلیغ کنندگان فراهم می کند تا به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنند محلی سطح، قرار دادن حضور شرکت در یک مقطع حساس.

با این حال، رشد فیس بوک به چالش کشیده نشده است. در پاسخ به انتقادات بسیاری از گروه‌ها، فیسبوک اخیراً اقدامات امنیتی بیشتری را در تلاش برای محافظت بهتر از اطلاعات شخصی اضافه کرده است. علاوه بر رفع ترس از حفظ حریم خصوصی، مطمئناً کاربران بیشتری را تشویق می کند تا وارد سایت شوند و اطلاعات بیشتری در مورد خود به اشتراک بگذارند. با این حال، این بازاریابان رسانه‌های اجتماعی را مجبور می‌کند تا هنگام شناسایی و یافتن مخاطبان هدف خود، نوآورتر و خلاق‌تر باشند.

همانطور که می بینید، کاربران فیس بوک از فرآیند اشتراک گذاری مراقبت کرده اند و خود را از طریق محتوا و علایق مشترک به هم متصل کرده اند. این رفتارها که در رسانه های اجتماعی تعبیه شده و توسط وب 2.0 مجاز است، شبکه مهمی از گروه های جمعیتی هدفمند و خاص را ایجاد می کند. بیش از هر زمان دیگری، “Generation Net” در حال ورود به رسانه های اجتماعی است و به خرده فروشان آنلاین این فرصت را می دهد تا به بخش از پیش تعریف شده کاربران آنلاین بفروشند و پیام های موجود را ارسال کنند. نام تجاری وب سایت هایی که این کاربران در آن زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند.

شرکتی که من در آن کار می کنم، Fusionbox، یک شرکت بازاریابی اینترنتی در دنور، از بازاریابی رسانه های اجتماعی برای ترکیب هدف بازاریابی اینترنتی با قابلیت های سایت های رسانه های اجتماعی و فناوری های وب 2.0 استفاده می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد بازاریابی شبکه های اجتماعی اینجا را کلیک کنید [http://running-with-the-bulls-seo.blogspot.com/2007/09/social-media-marketing-bridging-gap.html].

به طور کلی، خدمات SMM یک شکل قوی از بازاریابی ویروسی ایجاد می کند که از مخاطبان و جامعه کاربران زیاد سایت های رسانه های اجتماعی بهره می برد. چه در MySpace، YouTube، Digg، Facebook، Del.icio.us، Flickr یا تعدادی دیگر، SMM حول محور ایجاد و اتصال کاربران به مشاغل از طریق یک هسته واحد می چرخد.

به همین دلیل، SMM می تواند برای ایجاد شبکه ای از پیوندها، انتشار پیام های برند، افزایش دید و آگاهی و حتی مدیریت شهرت کسب و کار شما در اینترنت استفاده شود. به هر حال، این سایت‌های رسانه‌های اجتماعی هر کدام میلیون‌ها کاربر ثبت‌شده دارند که در جوامعی به همان اندازه علاقه‌مند گروه‌بندی شده‌اند. اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید مخاطبان شما در کجای اینترنت جمع شده اند. یک فروشنده چه چیز دیگری می خواهد؟ هیچ کانال دیگری وجود ندارد که از طریق آن یک شرکت بتواند هویت، خدمات، پیشنهادات و موقعیت خود را در چنین محیط هدفمندی افشا کند.

تیم ما از بازاریابان باتجربه و مبتکر رسانه های اجتماعی ما به طور موثر محتوای وب سایت شما را در یک فضای دیجیتال هدفمند قرار می دهد که برای کسانی که می خواهید ببینید قابل مشاهده است.

Fusionbox پیشرو در کاربرد فناوری های Web 2.0 در زمینه بازاریابی اینترنتی است. خدمات ما در Web Marketing 2.0 به دلیل توانایی ما در ارتباط با مشتریان از طریق مشارکت در بازار و شروع گفتگو از طریق رسانه های اجتماعی، به خوبی مورد استقبال قرار گرفته است.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا