بازاریابی

Social Media for Small Businesses

رسانه های اجتماعی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند. شرکت ها در هر اندازه و شکل شروع به استفاده از تجهیزات موجود کرده اند. امروز سعی می کنیم نکات رسانه های اجتماعی را برای مشاغل کوچک تشریح کنیم. بسیاری از مشاغل کوچک از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ کسب و کار / خدمات خود استفاده می کنند. با این حال، اکثر این مشاغل کوچک ناکارآمد هستند یا قادر به استفاده موثر از رسانه های اجتماعی برای رشد کسب و کار نیستند. تئوری ها و استراتژی های زیادی در مورد نحوه استفاده موثر از رسانه های اجتماعی برای برندهای معتبر وجود دارد، اما رسانه های اجتماعی برای مشاغل کوچک نادر است. با توجه به وضعیت دیجیتالی eMarketing India 2017 Octane Research:

60 درصد از کسب و کارهای کوچک، کسب و کار خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ می کنند. 50 درصد بر روی سئو تمرکز می کنند و 35 درصد از قیف های بازاریابی چند کاناله استفاده می کنند.

70 درصد از کسب و کارهای کوچک استراتژی محتوای خود را اولین حرکت تجاری خود می دانند.

52 درصد از صاحبان مشاغل از رسانه های اجتماعی برای جذب مشتری استفاده می کنند.

بیش از 20 درصد از صاحبان مشاغل گفتند که 50 درصد سود بیشتر از استفاده از رسانه های اجتماعی دریافت می کنند.

دلایل اصلی نرخ مشارکت پایین، عدم اطمینان در اجرای رسانه های اجتماعی، محاسبه بازگشت سرمایه و ترغیب کارمندان/شرکت کنندگان به حفظ شبکه های اجتماعی است. بنابراین مهم است که در مورد فیل ها در اتاق صحبت کنید و مزایای رسانه های اجتماعی برای مشاغل کوچک را بررسی کنید.

رسانه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارهای کوچک راهی عالی برای کسب‌وکارهای نوظهور برای ایجاد سرنخ و ایجاد شهرت است. اگر به طور منظم به روز شوند، رسانه های اجتماعی می توانند نتایج بیشتری نسبت به رسانه های سنتی داشته باشند. رسانه های اجتماعی برای کسب و کارهای کوچک برندی را ارائه می دهند که محتوایی را که می خواهند پست کنند کنترل می کند. همچنین، از آنجایی که رسانه‌های اجتماعی یک فرآیند ارتباطی دو طرفه هستند، به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا فوراً بهترین چیز را شناسایی کنند. رسانه های اجتماعی برای کسب و کارهای کوچک به ایجاد Word of Mouth کمک می کند، که یکی از بهترین ابزارها برای کسب و کارهای نوپا است.

رسانه های اجتماعی برای مشاغل کوچک | 10 نکته برای استفاده خوب از رسانه های اجتماعی

مخاطب هدف خود را مشخص کنید

اولین و مهمترین بخشی که یک کسب و کار کوچک باید روی آن تمرکز کند، تعریف مخاطبان خود است. این به کسب و کارهای کوچک کمک می کند تا استراتژی های رسانه های اجتماعی خود را بر اساس آن شکل دهند. مخاطب هدف باید بر اساس گروه سنی، جنسیت، موقعیت مکانی، رفتار کاربر اینترنت، ترجیحات، علایق و ترجیحات تعریف شود. برای محصولات خاص، صاحبان مشاغل حتی می توانند کاربران را بر اساس تولد، سالگرد و موارد مهم آنها هدف قرار دهند. مخاطبان هدف نقش مهمی در نتیجه محصول دارند. به عنوان مثال: فروشگاه های کفش محلی نباید کاربران علاقه مند به سرگرمی را هدف قرار دهند. فروش قطعا نتایج مطلوب را نخواهد داشت.

اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید

افسانه موفقیت یک شبه کسب و کارهای کوچک باید این واقعیت اساسی را درک کنند. به طور کلی، زمانی که یک کسب و کار جدید شروع به فروش در رسانه های اجتماعی می کند، هیجان محسوسی برای دستیابی به چیزی بیش از فروش هدفمند وجود دارد. شرکت ها باید اهدافی را تعیین کنند که به سمت بالا و جلو بروند. برای دستیابی به اهداف بزرگ، کسب و کارهای کوچک شروع به نوآوری اجتماعی با نوآوری های فراوان در مدت زمان کوتاهی می کنند. این منجر به بی‌علاقگی کاربر نسبت به محصول/خدمت می‌شود. اهداف تعیین شده باید متناسب با قابلیت ها و قابلیت های برند باشد. به عنوان مثال، اگر یک شرکت کفش می فروشد، نباید هدف خود را برای تولید کفش با کیفیت بالا در منطقه خود تعیین کند.

رسانه مناسب را انتخاب کنید

در حال حاضر، همه می دانند که رسانه های اجتماعی رایگان هستند. حتی کمپین های پولی را می توان با قیمت بسیار ارزان تری در مقایسه با رسانه های سنتی انجام داد. در این مورد، ما اغلب می بینیم که کسب و کارهای کوچک در همه بخش های موجود پرش می کنند و پروفایل ایجاد می کنند. ایجاد تصویر برند مانع ایجاد پروفایل نمی شود، اما تبلیغ یک برند در زمینه اشتباه می تواند منجر به از دست دادن یک برند برای مشتریان بالقوه شود. بنابراین، برای SME ها خوب است ابتدا حوزه های بالقوه ای را که می توانند تجارت خود را گسترش دهند، شناسایی کنند. مثال: اگر یک برند خرده‌فروش کفش سعی کند به روشی تهاجمی در لینکدین بفروشد، در مقایسه با تبلیغ در فیس‌بوک/اینستاگرام، نتیجه قابل اعتمادی نخواهد داشت.

محصول/خدمت اصلی خود را تبلیغ کنید

همانطور که هر شرکتی در موجی از رسانه های اجتماعی سفر می کند، برای آنها مهم است که محصولات / خدمات اصلی خود را تبلیغ کنند. امروزه شرکت های زیادی را می بینیم که خدمات خود و همچنین محصولات/خدمات جانبی را تبلیغ می کنند که حول محور محصولات/خدمات اساسی می چرخد. اغلب اوقات، این SMEها توانایی برآوردن یک نیاز خاص را ندارند، که می تواند منجر به یک کلمه بد برای شرکت آنها در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی شود. اجازه دهید به مثال خود بازگردیم. اگر یک فروشنده کفش سعی کند به جای کفش، جوراب را تبلیغ کند، در درازمدت به نفع شرکت نخواهد بود.

محتوای با کیفیت ایجاد کنید

اکنون که موضوعات شناسایی مخاطب هدف، تعیین اهداف قابل دستیابی، انتخاب ابزارهای مناسب و ترویج محصول/خدمت مناسب را پوشش داده ایم، بیایید نگاهی به انواع محتوایی که یک شرکت باید در صفحات اجتماعی خود تبلیغ کند بیاندازیم. شرکت ها باید همیشه بر تولید محتوای با کیفیت خوب تمرکز کنند تا محتوای ناکافی. اگرچه یک شرکت در صورتی که صفحه خود را مرتبط با کسب و کارش باشد، روزی یک بار به روز می کند، اما طرفداران اصلی محصول پیامی واضح ارسال می کنند که محتوای خوب در نظر گرفته می شود. برعکس، اگر یک شرکت به‌روزرسانی‌های زیادی را ارسال کند که مربوط به محصولات و خدمات شرکت نیست، باعث می‌شود کاربران آن شرکت را جعلی/هرزنامه تصور کنند. همچنین شرکت های جدید باید تلاش کنند و در وهله اول شرکت های دیگر را در شبکه های اجتماعی تبلیغ نکنند.

یک تقویم محتوا ایجاد کنید

انجام یک کسب و کار کوچک موفق در شبکه های اجتماعی کار کوچکی نیست. تلاش زیادی برای یک شرکت لازم است تا نرخ تبدیل خود را حفظ کند. یکی از این تلاش ها ایجاد یک تقویم محتوا است. کسب‌وکارهای کوچک باید رویدادهای مهم را پیش‌بینی کنند و تقویم‌هایی از محتوای مرتبط ایجاد کنند. در حالت ایده آل، یک تقویم محتوا باید یک ماه قبل تنظیم شود، اما یک تقویم محتوای هفتگی به شدت توصیه می شود. این به شرکت کمک می کند تا از دردسرهای لحظه آخری جلوگیری کند، استراتژی های مؤثرتری ایجاد کند و به ایجاد علاقه در بین طرفداران / مشتریان وفادار خود کمک کند.

سعی کنید و دوباره امتحان کنید

رسانه های اجتماعی بسیار غیرقابل پیش بینی هستند. محتوای منتشر شده توسط یک شرکت امروز، ممکن است فردا کار نکند. بنابراین، کسب و کارهای کوچک همیشه باید محتوای خود را قبل از انتشار در صفحات خود آزمایش کنند. محتوای آزمون همچنین برای حوزه‌هایی که کسب‌وکارهای کوچک برای تبلیغ انتخاب می‌کنند، اعمال می‌شود. صاحبان مشاغل کوچک همیشه باید قبل از ارسال پست در مورد هر ویژگی، به روز رسانی، استراتژی یا خدمات، برای مشتریان کلاه بگذارند. دیدگاه مشتری در هنگام آزمایش محتوایی که باید گنجانده شود، مهمترین چیز است.

به دنبال الهام باشید

کسب‌وکارهای کوچک باید از رقبای موفقی در همان دسته الهام بگیرند. ایده یا محتوای یک رقیب پاسخگو نیست. کسب و کارهای کوچک باید نوع محتوایی را که رقبایشان ارائه می دهند پیدا کنند و سپس استراتژی خود را اتخاذ کنند. محتوای / داستان های الهام بخش همیشه تلاش می کنند تا محتوای خود را ایجاد کنند که مورد قدردانی همه و همه باشد. این به افزایش آگاهی از برند، دیده شدن برند و در نتیجه افزایش تبدیل برای شرکت کمک می کند.

ROI را محاسبه کنید

حتی یک بودجه تبلیغاتی کوچک را نمی توان بدون روشی برای محاسبه بازگشت سرمایه آن توجیه کرد. اگر کسب و کار کوچکی دارید، این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار است. برای کسب و کارهای کوچک بسیار مهم است که نموداری از بودجه تخصیص یافته برای همه تبلیغات و ROI بعدی مرتبط با آن داشته باشند. اگر یک تبلیغ خوب پیش نمی‌رود یا شرکتی نتایج مطلوب را دریافت نمی‌کند، مدیران برند همیشه می‌توانند به دنبال پلتفرم‌های دیگری برای ایجاد تبدیل‌های مثبت باشند.

تحلیل و بررسی استراتژی ها

ممکن است موارد زیادی وجود داشته باشد که یک کمپین/آموزش خاص برای یک شرکت مناسب نباشد. این بدان معنا نیست که تبلیغ بد است یا محصول/خدمت خوب نیست. انجام تجزیه و تحلیل کمپین به اندازه تعیین اهداف مهم است. این به شرکت کمک می کند تا استراتژی آینده خود را به شیوه ای مؤثرتر شکل دهد. در پایان هر کمپین، برند باید درس های آموخته شده از آن کمپین را یادداشت کند و تعیین کند که آیا طرفدارانش محتوا/ایده های آن را دوست داشته اند یا خیر. این به شرکت کمک می کند تا از نوآوری های غیر ضروری در روابط آینده اجتناب کند.

افکار نهایی

رسانه های اجتماعی برای مشاغل کوچک بسیار مفید و سازنده هستند. اگر به درستی دنبال شود، کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند از قدرت تبلیغات رسانه‌های اجتماعی، از مزایای زیادی بهره ببرند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا