دانش و فناوری

Siri بزودی با استفاده از صدا فرمان ها را اجرا خواهد کرد

به گزارش منابع معتبر، Siri دستیار صوتی اپل ، به زودی توانایی های جدیدی مبتنی بر هوش مصنوعی خواهد داشت که به کاربران امکان می دهد تنها با استفاده از صدا با اپلیکیشن ها تعامل کنند. این قابلیت ها قرار است در iOS 18 معرفی شوند و احتمالاً در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل (WWDC) در تاریخ 10 ژوئن اعلام خواهند شد.طبق گزارش  مارک گورمن خبرنگار بلومبرگ، اپل با استفاده از مدل های زبانی بزرگ، یک بازبینی کامل در نرم افزار پایه Siri انجام داده است. این بازبینی به Siri قدرت جدیدی می دهد تا بتواند اپلیکیشن ها را با دستورات صوتی دقیق تر و جزئی تر کنترل کند.

بیشتر بخوانید:

    بهترین ابزارهای هوش مصنوعی گوگل
    بهترین هوش مصنوعی برای یادگیری زبان

قابلیت جذاب و جدید Siri دستیار صوتی اپل صدای شما را می شناسد
تاکنون، Siri توانایی های محدودی در اجرای دستورات صوتی مانند باز کردن اپلیکیشن ها، پخش موسیقی یا جستجو در وب داشته است. اما با به روزرسانی جدید، Siri قادر خواهد بود دستورات پیچیده تری را انجام دهد. به عنوان مثال، می تواند یک سند خاص را باز کند، فایلی را از یک پوشه به پوشه دیگر منتقل کند، ایمیلی را ارسال یا حذف کند و یا یک منبع خبری خاص را در Apple News Plus باز کند.
در ابتدا، Siri تنها قادر خواهد بود یک فرمان در هر زمان را پردازش کند، اما اپل قصد دارد در آینده این قابلیت را به زنجیره ای از دستورات چند مرحله ای گسترش دهد. برای مثال، کاربران می توانند از Siri بخواهند یک عکس خاص را باز کند، آن را برش دهد و سپس به یک دوست ایمیل کند، همه با یک فرمان صوتی.
با این حال، احتمالا دسترسی به این ویژگی ها زمان بر خواهد بود اگرچه انتظار می رود اپل این قابلیت ها را همراه با iOS 18 در WWDC 2024 معرفی کند، اما احتمالاً این ویژگی ها در زمان عرضه iOS 18 در سپتامبر در دسترس قرار نخواهد گرفت و در به روزرسانی های بعدی در سال آینده اضافه خواهند شد. به این ترتیب،  احتمالا این قابلیت چند ماه پس از عرضه آیفون 16 در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.
این ویژگی جدید Siri ممکن است نتیجه همکاری بین اپل و OpenAI باشد که هفته گذشته تأیید شد. اطلاعات بیشتر در مورد این همکاری و ویژگی های جدید Siri در تاریخ 10 ژوئن منتشر خواهد شد.
بیشتر بخوانید:
طراحی لوگو با هوش مصنوعی
سایت ساخت عکس با هوش مصنوعی
بهترین سایت های هوش مصنوعی
 

دکمه بازگشت به بالا