عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

شیرآلات توکار بخریم یا روکار؟

تفاوت شیرآلات توکار و روکار

برای دانستن مزیت‌های یک وسیله در ابتدا نیاز داریم نسبت به آن وسیله اطلاعاتی را به دست بیاوریم. به همین منظور برای دانستن معایب و مزایای شیر توکار کی دبلیو سی نیز باید درباره این محصول آشنایی لازم را به دست بیاوریم. شیرآلات توکار به صورت کلی به شیرآلاتی گفته می‌شوند که بخش‌های اصلی آن‌ها مثل لوله‌ها، اتصالات و یا کارتریج آن‌ها داخل فضای دیوار نصب می‌شوند و شما آن‌ها نمی‌بینید.

برای اینکه بتوانیم به صورت گسترده‌تری در مورد این شیرآلات دانش و اطلاعات کسب کنیم بهتر است به صورت مقایسه‌ای آن‌ها را با شیر توکار قهرمان مقایسه کنیم. اولین مورد بحث، خارجی و داخلی بودن شیرآلات است که همان‌طور که از نام آن‌ها پیداست و پیش‌تر به آن اشاره کردیم قسمت اصلی شیرآلات توکار داخل فضای دیوار قرار می‌گیرند. این در حالی است که شیرآلات رو کار در خارج از فضای دیوار هستند و ما به تمامی اتصالات و اجزای آن‌ها دسترسی داریم. بزرگ‌ترین تفاوت عمده بین شیرآلات توکار و روکار در نحوه نصب آن‌ها است.

شیرآلات توکار معمولاً نصب سخت‌تری دارند و برای اینکه بخواهیم شیرآلات منزلمان را از فروشگاه اینترنتی شیرآلات اپال نما بصورت شیرآلات توکار انتخاب کنیم، باید در حین ساختن ساختمان این انتخاب را انجام دهیم تا فضای این شیرآلات را در داخل دیوار طراحی کنند و خالی بگذارند. این در حالی است که ما برای شیرآلات روکار دیگر نیازی نیست که در پیش از ساختن کار تصمیم‌‌گیری و انتخاب کنیم. نصب شیرآلات روکار دقیقاً بعد از اتمام ساخت ساختمان و در آخرین مراحل انجام می‌گیرد.

مزایا و معایب شیرتوکار

از مزایای شیر توکار می‌‎توان به موارد مختلفی اشاره کرد. اولین و بارزترین مزیت شیر توکار از مزایای شیر توکار، فضای بیشتر برای کار است. با توجه به این موضوع که این شیرآلات در داخل دیوار نصب می‌شوند فضای شما را برای کارکردن با این شیرآلات زیاد می‌کند. برای مثال می‌خواهید در آَشپزخانه یک ظرف بزرگ را پر از آب کنید اگر شیرروکار داشته باشید ممکن است پرکردن این ظرف و قراردادن آن در زیر شیر کار دشواری باشد ولی در شیر توکار دیگر این مشکل را ندارید به همین منظور این مزیت را می‌توان بهترین مزیت از مزایای شیر توکار برشمرد.

از دیگر مزایای شیر توکار می‌توان به عدم رسوب‌گیری بر روی محیط شیر، اشاره کرد. با توجه به این موضوع که اجزای اصلی شیرآلات توکار در داخل دیوار نصب می‌شوند شما رسوباتی که در اطراف اتصالات شیرها و اتصالات آن بسته می‌شود را دیگر نمی‌بینید. از دیگر مزایای شیر توکار می‌شود به موضوع زیبایی آن اشاره کرد. زیبایی ظاهری امروزه موضوعی داغ و به شدت پرطرفدار و حائز اهمیتی برای افراد است. شیرآلات توکار نیز دارای ویژگی منحصر به فردی بوده که این زیبایی را شیرآلات روکار ندارند و می‌توان این موضوع را از مزایای شیر توکار برشمرد.

از معایب شیر توکار می‌توان به هزینه بالا آن‌ها، نصب دشوار، تعمیر سخت و نیاز به فضای کافی در دیوار اشاره کرد. این‌ها معایبی هستند که می‌توان آن‌ها را از معایب شیر توکار نام برد. یکی از مشکلات اساسی که افراد با شیرآلات توکار دارند، مشکل تعمیر سخت این شیرآلات و دسترسی دشوار به مغزی و کارتریج این شیرها است و این در حالی است که شیرآلات توکار این ایراد را ندارند و شما با برداشتن پوشش شیر، می‌توانید به اجزای اصلی این شیر دسترسی داشته باشید که این مورد از مزایای شیر توکار شودر است.

نکات مهم هنگام خرید شیر توکار

میدانیم که مزایای شیر توکار زیاد است ولی در هنگام خرید شیر توکار شما باید به مواردی توجه داشته باشید تا در هنگام استفاده از این شیرآلات دچار مشکل نشوید. اولین موردی که شما در هنگام خرید شیرآلات توکار باید در نظر داشته باشید کیفیت مغزی شیر توکار یا اینفینیتی آن است. اگر مغزی شیر توکار شما از کیفیت خوبی برخوردار نباشد شما قطعاً دچار مشکل خواهید شد.

زیرا خرابی مغزی شیرآلات توکار ممکن است باعث نشت آب به داخل دیوار شود و شما را متحمل پرداخت هزینه‌های سنگین تعمیر کند. مورد بعدی که در هنگام خرید شیر توکار باید به آن توجه داشته باشید هماهنگی کامل قسمت‌های مختلف این نوع شیرآلات است. اگر قسمت‌های مختلف شیرآلات توکار با هم هماهنگی کامل نداشته باشند ممکن است شیر یا به درستی کارنکند یا آن زیبایی که مدنظر شما بوده حاصل نشود.

موارد مصرف شیرآلات توکار

شیرآلات توکار را می‌توان در هر قسمتی از منزل استفاده کرد ولی موارد عمده مصرف این نوع شیرآلات در قسمت‌هایی از ساختمان است که از فضای کوچکی برخوردار هستند. مثل حمام و یا توالت.

امروزه با توجه به این موضوع که از عرض و طول قسمت‌های هر ساختمان در حال کم شدن است اکثر منازل برای حمام یا توالت‌هایشان دچار مشکل می‌شوند زیرا فضای کوچک این قسمت‌ها ممکن است خود به اندازه کافی آزار دهنده باشد و با این وجود اگر قرار بر این باشد که قسمتی از حمام یا توالت شما صرف شیرآلات شود فضای کوچک شما را کوچک‌تر خواهد کرد وشما را بیشتر اذیت خواهد کرد.

در این مواقع شما می‌توانید برای اشغال فضای کمتر از شیرآلات توکار استفاده کنید. البته نه به این منظور که استفاده از این شیرآلات برای محیط‌های بزرگ توصیه نمی‌شود نه بلکه اتفاقاً هرچه فضای شما بیشتر باشد دست مهندسینی که قصد نصب این شیرآلات را برای شما دارند بازتر است و می‌تواند استفاده از شیرآلات توکار زیبایی خاصی به فضای داخلی شما ببخشد.

شیرآلات روکار؛ قدیمی اما پر استفاده

حتما در خانه مادربزرگ یا پدر بزرگتان شیرهایی با دو اهرمی که می چرخند و دما را تنظیم می کنند دیده اید! این شیرهای قدیمی دقیقا همان شیرآلات روکار هستند که از قدمت بالایی برخوردار هستند. شیرآلات روکار به شیرآلاتی گفته می شود که تمام اتصال های آن قابل رویت باشد که حتما باید بر روی سینک، کابینت یا کاسه های روشویی نصب شوند. این نوع از شیرها اگرچه قدیمی هستند؛ اما با پیشرفت طراحی، به مدل های زیبایی تبدیل شده اند و در انواع و رنگ های مختلفی به خریداران عرضه می شوند.

شیرآلات توکار؛ تجربه ای از طراحی مدرن

زمانی که به فکر تغییر یا طراحی دکوراسیون خانه خود هستید حتما به مواردی همچون تغییر رنگ کاشی ها یا تغییر کاسه دستشویی و خرید وان برای حمام فکر کرده اید؛ اما کمتر کسی به فکر انتخاب شیرآلات مدرن و جدید می افتد. شیرآلات توکار از زمان ورودشان به صنعت دکوراسیون، تحول بزرگ و عظیمی را به این صنعت وارد کرده اند. در واقع، این مدل جدید شیر از ترکیب علم مهندسی و معماری نوین به دست آمده اند و توانسته اند نظر طراحان خانه های لوکس را به خود جلب کنند. شیرآلات توکار به شیرآلاتی گفته می شود که تمام اجزای آن اعم از لوله ها، کارتریج و … در داخل دیوار نصب می شوند.

حتما تا به حال در فیلم ها یا تبلیغات از دکوراسیون مدرن سرویس بهداشتی شگفت زده شده اید! برعکس شیرآلات روکار، شیرآلات توکار در کمتر جایی به جز تلویزیون دیده می شوند. پس اگر به فکر خرید شیرآلات مدرن هستید ولی نمی دانید که از چه نوعی از آن ها استفاده کنید، ما به شما شیرآلات توکار را پیشنهاد می کنیم. شما با نصب این شیرها در حمام یا سرویس بهداشتی خود دکوری بی نظیر ایجاد می کنید که هیچ وقت از دیدن آن سیر نخواهید شد!

چرا هنوز هم شیرآلات روکار پر طرفدارند؟

هر چیز جدید و مدرنی که وارد بازار می شود از قیمت بالایی برخوردار است. بنابراین، یکی از دلایل اصلی تقاضای بالا برای خرید شیرآلات روکار قیمت مناسب آن ها است. بعضی از کارشناسان هم به این عقیده اند که شیرآلات توکار و روکار تفاوت قیمت چندانی ندارند؛ اما قیمت بالای نصب شیرهایی که داخل دیوار نصب می شوند، باعث شده که کمتر کسی زیر بار خرید آن برود.

از دیگر دلایل محبوبیت این شیرها راحتی نصب آن هاست. این مدل بر خلاف شیرآلات توکار نیاز به متخصص برای نصب ندارند و حتی زمانی که عیب و نقصی در آن ها به وجود بیاید می توانند بدون خرابی دیوار تعمیر شوند.

دکمه بازگشت به بالا