بازاریابی

Short Introduction to SEO and Its Best Practices

سئو چیست

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یک استراتژی بازاریابی اینترنتی است که با افزایش دید وب سایت در موتورهای جستجو مانند بینگ و گوگل، ترافیک ایجاد شده توسط یک وب سایت را افزایش می دهد. اگر بتوانید از موتورهای جستجو در کسب و کار خود استفاده کامل کنید، نرخ رشد و افزایش ترافیک بی سابقه ای را تجربه خواهید کرد.

هر چه رتبه سئو بالاتر باشد، صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) وب سایت بالاتر می رود و ترافیک بیشتری به وب سایت می رسد. در زیر چند واقعیت تحقیقاتی برای اثبات اهمیت سئو آورده شده است:

  • 93 درصد از کل ترافیک یک وب سایت از موتورهای جستجو می آید.

  • در هر ثانیه 67 هزار جستجو در گوگل انجام می شود.

  • داشتن رتبه اول در گوگل بیش از 34 درصد از نرخ کلیک را دارد.

  • تقریباً 75٪ از کاربران از طریق صفحه اول گوگل حرکت نمی کنند.

  • تقریبا 80% از کاربران تبلیغات پولی را در نتایج جستجو نادیده می گیرند.

  • 58 درصد از تمام جستجوها از دستگاه های تلفن همراه انجام می شود.

در اینجا چند واقعیت و آمار اثبات شده در مورد سئو آورده شده است. به یاد داشته باشید که این صنعت همیشه در حال تغییر است، بنابراین شما و شرکتتان باید تا حد امکان با آن رشد کنید. در زیر استراتژی های اساسی سئوی مورد نیاز برای افزایش رتبه وب سایت خود آورده شده است:

بهینه سازی کلمات کلیدی

کلمات کلیدی سئو کلمات کلیدی یا عباراتی در محتوای وب سایت شما هستند که وب سایت شما را در معرض دید موتورهای جستجو قرار می دهند. شما با توجه به جایگاهی که در آن می نویسید از آنها استفاده می کنید و هرکسی که کلمات کلیدی خاص مرتبط با آن جایگاه را جستجو کند می تواند به راحتی وب سایت شما را پیدا کند. به این ترتیب آنها به شما کمک می کنند تا مخاطبان هدف را به وب سایت خود هدایت کنید و ترافیک خود را افزایش دهید.

عنوان برند

محتوای هر وب سایتی که تولید می کنید باید با عنوان برچسب گذاری شود. یعنی عنوان، عنوان و عنوان فرعی باید حداقل یک کلمه کلیدی مرتبط با جایگاهی که در مورد آن صحبت می کنید داشته باشد. این به گوگل این امکان را می‌دهد که هنگام جستجوی کلمات کلیدی خاص، مقاله شما را در دیگران ببیند. همه چیز با عنوان شروع می شود.

و فراموش نکنید که عنوان خود را آموزنده و جالب کنید تا مخاطبان هدف خود را درگیر کنید.

توضیحات متا

توضیحات متا بخشی است که محتوای یک صفحه وب را خلاصه می کند. توضیحات متا زمانی نمایش داده می شود که یک کلمه کلیدی به سایت مورد جستجو توسط موتور جستجو مرتبط باشد. این برای سئوی درون صفحه مهم است و مخاطبان هدف را تشویق می کند تا وب سایت شما را لمس کنند.

محتوای جذاب

این از همه مهمتر است. اگر محتوا جالب نباشد، انجام همه موارد بالا چه فایده ای دارد؟ پس از دعوت افراد زیادی به سایت خود، اگر مشکل خود محتوا باشد، چه کاری انجام خواهند داد؟ آیا فراخوان شما برای اقدام قوی است؟ آیا مقاله در وبلاگ شما فقط اطلاعات تصادفی است که به جایگاه شما مربوط نمی شود؟ آیا فقط برای آن می نویسی؟ یا بدتر از آن، هرگز نمی نویسی؟

مردم چیزی را نمی خوانند اگر با چیزی که در وهله اول به دنبال آن بودند مرتبط نباشد. این فقط نرخ تبدیل وب سایت شما را افزایش می دهد و رتبه وب سایت شما را در گوگل کاهش می دهد – که به معنای کاهش ترافیک شما است. اطمینان حاصل کنید که در مورد هر چیزی که در وب سایت خود می نویسید به درستی تحقیق می کنید و در صورت لزوم منابعی را اضافه کنید. زیرا اگر خود محتوا کافی نباشد تمام کار از بین می رود.

و اگر وقت نوشتن ندارید، از یک نویسنده محتوا بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا