بازاریابی

SEO یا PPC: بهترین استراتژی برای تجارت شما چیست؟

با پیشرفت اینترنت ، تعداد بیشتری از افراد از موتورهای جستجوگر مانند Google برای جستجوی محصولات و خدمات مورد نیاز خود استفاده می کنند. موتورهای جستجو به ابزاری اساسی برای تأثیرگذاری بر تصمیم خریدار مبدل شده اند. مردم خیلی بهتر از وب سایت خود با موتورهای جستجو پیدا می کنند تا دسترسی مستقیم به آنها. بنابراین ، حضور پررنگ در نتایج موتورهای جستجو برای شرکتها بسیار مهم شده است.

یکی از مهمترین استراتژی های بازاریابی که با هدف هدایت بازدید کننده به وب سایت انجام می شود ، سئو و پرداخت هر کلیک (PPC) است.

SEO مجموعه ای از استراتژی ها و تکنیک های مختلف است که برای افزایش تعداد بازدید کنندگان یک وب سایت با بهبود رتبه خود در نتایج ارگانیک برای جستجو استفاده می شود. رتبه بندی موتورهای جستجوگر بالاتر نشان دهنده بازدید کنندگان بیشتر ، نرخ تبدیل بالاتر و درآمد بیشتر است. SEO شامل تکنیک هایی از قبیل تحقیقات کلمات کلیدی ، بررسی SEO ، بهینه سازی در سایت ، بهینه سازی خارج از سایت ، تجزیه و تحلیل رقابت و ارزیابی نتایج می باشد.

PPC یکی از محبوب ترین قالب های تبلیغاتی موتور جستجو است. Google به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد تا تبلیغات خود را در بخش نتایج تبلیغات نشان دهند. تبلیغ کننده هنگام کلیک کردن روی تبلیغات خود مبلغ مشخصی را به موتور جستجو پرداخت می کند. کلیک بازدید کننده را به سمت سایت تبلیغ کننده هدایت می کند. بنابراین ، به جای کسب ترافیک جستجوی ارگانیک ، یک تجارت به نوعی اقدام به خرید ترافیک به سایت خود می کند.

هدف هر دو روش ترغیب کاربران به بازدید و افزایش ترافیک به وب سایت شما است.

هر رویکرد مزایا و معایب خود را دارد و قبل از تصمیم گیری در مورد استراتژی بهتر برای تجارت خود ، باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

  1. شما باید مبلغ مورد نظر خود را برای بازاریابی هزینه کنید. اگر با بودجه محدود کار می کنید ، PPC ها ممکن است گزینه عملی نبوده و به هزینه های شما بیفزایند. PPC اجازه می دهد مزایایی مانند:
    • هدف اصلی هر وب سایت افزایش ترافیک و افزایش نرخ تبدیل (CR) است. متغیرهای سایت باید آزمایش شوند تا روی آسیب پذیری ها و بهبود CR ها کار کنند. از PPC ها می توان برای خرید ترافیک مورد نیاز و رسیدن به نتیجه سریع استفاده کرد.
    • الگوریتم موتور جستجو هر از گاهی تغییر می کند. سایتهایی که برای یک نوع الگوریتم بهینه شده اند وقتی الگوریتم تغییر می کند و فوراً به روزرسانی جدید لازم می شود. اما ضمن پرداخت هر کلیک ، شما در برابر تغییر در الگوریتم مصون هستید.
  2. CPC برای کلمات کلیدی و عبارات مختلف متفاوت است. برای دیدن میانگین هزینه برای هر کلمه کلیدی / عبارت از ابزار Estimator Traffic استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که متوسط ​​هزینه کلمه کلیدی شما خیلی زیاد نیست.
  3. قدرت رقابت را در بازار هدف تحلیل می کنید؟ برای برآورد سطح رقابت در زمینه خود از ابزار جستجوی کلید واژه های خارجی Google استفاده کنید.

ممکن است متوجه شوید که وب سایتهای معتبر اغلب کلمات کلیدی خاص شما را هدایت می کنند. جایگزینی چنین سایت هایی برای فراهم کردن مکانی برای وب سایت شما در بازار کار بسیار پیچیده ای است. درعوض ، استفاده از خدمات PPC در این مورد منطقی است.

استفاده از تنها دو راهبرد ضروری نیست. هر دو را می توان با هم استفاده کرد تا جلوه ای قدرتمند بدست آورد.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه بازاریابی کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd g6g.irbit.ly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا