بازاریابی

SEO در مقابل SEM – شباهت ها چیست؟

معرفی

در دنیای ایجاد محتوا برای وب سایت ها ، اغلب از SEO (بهینه سازی موتورهای جستجو) و SEM (بازاریابی موتورهای جستجو) استفاده می شود. تعریف SEO و SEM و برجسته سازی تفاوت ها و شباهت ها به خواننده توضیح می دهد که چگونه این دو در بازاریابی اینترنتی موثر با هم کار می کنند.

SEO و SEM تعریف شده است

سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو) را می توان هنر استفاده از کلمات کلیدی ، عبارات و جستجوهای هدفمند برای افزایش رتبه و رتبه بندی وب سایت ها در موتورهای جستجو مانند بینگ ، گوگل یا یاهو تعریف کرد.. در دنیای سئو ، هرچه میزان دید بیشتر باشد ، بازدیدکنندگان وب سایت بیشتر خواهد بود که منجر به جذب مشتریان بیشتر می شود. برنامه نویسی ، ایجاد محتوا ، HTML ، نمایه سازی ، پیوند دادن و موتورهای جستجو در SEO استفاده می شود. اصطلاح SEO در سال 1997 استفاده شد.

SEM (بازاریابی موتورهای جستجو) را می توان هنر افزایش دید وب سایت از طریق تبلیغات (به عنوان مثال Google AdSense) یا جستجوی طبیعی ، که بخشی از (SEO) است ، در موتورهای جستجوی متا تعریف کرد. در اصل ، SEO درون SEM است ، اگرچه SEM سه سال بعد ، در سال 2000 استفاده شد.

سئو برخلاف SEM

تفاوت بین SEO و SEM چیست؟ SEO از جستجوی طبیعی یا طبیعی برای یافتن وب سایت برای کاربران استفاده می کند ، در حالی که SEM از تبلیغات ، بازاریابی و تبلیغات از طریق پرداخت به ازای هر کلیک و اعتبار استفاده می کند. یعنی هنگامی که یک کاربر روی آگهی در یک وب سایت کلیک می کند ، صاحب وب سایت دستمزد می گیرد و فروشنده یک آگهی رایگان دریافت می کند. SEO بخش خاصی از SEM است. SEM به اشکال مختلف تبلیغات ، بازاریابی و تبلیغات نیاز دارد. SEO در جستجوی ارگانیک دخیل است و ایجاد آگاهی و پایگاه مشتری اغلب با دوام تر است ، SEM در تبلیغات نقش دارد و بنابراین نتایج فوری وجود دارد.

شباهت های SEO و SEM

SEO و SEM چه ویژگی مشترکی دارند؟ در سطح ابتدایی ، هر دوی آنها شباهت هایی دارند زیرا هر دو به منظور افزایش دید و اعتبار یک وب سایت برای توسعه تجارت استفاده می شوند. SEO و SEM به هم متصل هستند ، زیرا SEO همراه با تبلیغات برای SEM ضروری است ، در حالی که SEM برای SEO ضروری نیست. تحقیقات ارگانیک ، ثبات و ایجاد اعتماد برای ایجاد یک وب سایت موثر ، ابتدا (SEO) ، قبل از استفاده از تبلیغات ، بازاریابی و بازاریابی (SEM) ضروری است. علاوه بر این ، SEO و SEM اصطلاحات مشترکی دارند و عموماً به یک زبان هستند.

نتیجه

در حالی که مصرف کننده عادی ممکن است تعاریف ، تفاوت ها و شباهت های SEO (بهینه سازی جستجو) و SEM (بازاریابی موتورهای جستجو) را متوجه نشود یا درک نکند ، اما داوطلبانه – یا شاید در زمان دسترسی به اینترنت با هوشیاری وارد می شود.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا