بازاریابی

SEO در مقابل PPC – کدامیک نتایج بهتری به شما ارائه می دهد؟

PPC (پرداخت به ازای کلیک) یا SEO (بهینه سازی موتورهای جستجو) دو روش مهم و اساسی هستند که رتبه وب سایت شما را بهبود می بخشد و به شما کمک می کند تا نتایج بهتری داشته باشید. برای یک تاجر، انتخاب بین هر دو گزینه اساسی بسیار سخت است. و برای انتخاب هوشمندانه، ابتدا باید از هر دو گزینه و اگر از آنها اطلاعی ندارید، آگاهی داشته باشید، بنابراین، این مقاله به شما کمک زیادی خواهد کرد. ما منتظر چی هستیم؟ بیایید شروع کنیم.

  • PPC (پرداخت به ازای کلیک): اساساً این تبلیغات آنلاین هستند که در آن باید برای هر کلیک روی وب سایت خود هزینه پرداخت کنید. همچنین به عنوان جستجوی پولی شناخته می‌شود و برای اجرای موفقیت‌آمیز این کمپین، باید بودجه بازاریابی هنگفتی داشته باشید، زیرا باید برای هر کلیک روی تبلیغات خود، خواه تبدیل شود یا خیر، هزینه بپردازید.
  • سئو (بهینه سازی موتور جستجو): یکی دیگر از گزینه های اساسی که شما دارید SEO است که بدون خالی کردن کیف پول شما نتایج ارگانیک را به شما می دهد. مجموعه‌ای از ابزارها و تکنیک‌ها وجود دارد که می‌توانید برای افزایش دید وب‌سایت خود به صورت ارگانیک استفاده کنید، که باعث افزایش اعتبار و پایگاه مشتری شما نیز می‌شود.

به پایین بروید تا بدانید چرا سئو بهتر از PPC است

  • افزایش نتایج ارگانیک: اگر می خواهید ترافیک و نتایج ارگانیک برای وب سایت خود داشته باشید، بهتر است به سراغ سئو بروید، زیرا ترافیک حاصل از این رویکرد واقعی است و شانس تبدیل بالا را افزایش می دهد. برعکس، PPC نمی تواند ترافیک ارگانیک را افزایش دهد، زیرا تنها تا زمانی که پرداخت کنید به شما ضربه می زند.
  • اعتبار: سئو به شما کمک می کند تا دید وب سایت خود را در بالای نتایج جستجو افزایش دهید، که نه تنها ترافیک شما را افزایش می دهد، بلکه اعتبار شما را نیز افزایش می دهد. از طرف دیگر، PPC نام شما را در همان صفحه اول، فقط تا زمانی که برای هر کلیک پرداخت می کنید، نمایش می دهد که اصلاً معتبر نیست و نمی تواند ایمان مشتری را جلب کند.
  • هزینه: سئو در مقایسه با PPC هزینه کمتری برای شما خواهد داشت. بنابراین، مناسب ترین گزینه برای هر سازمان کوچک و همچنین بزرگ است، زیرا بدون شکستن بانک نتایج طولانی مدت می دهد.

تمام نکات بالا به وضوح نشان می دهد که در نبرد PPC vs. سئو، سئو به شما پول خوبی می دهد. اگرچه برای به دست آوردن نتایج تلاش های خود، باید هر حرکتی را هوشمندانه انجام دهید. و اگر از ترفند معاملات آگاه نیستید، برای شما اجباری است که با یک متخصص سئو مشورت کنید که به شما در رسیدن به اهداف تجاری کمک می کند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا