بازاریابی

SEO در مقابل PPC: چه کسی برنده جنگ برتر شد؟

برای افزایش دید آنلاین ، حجم ترافیک و سرنخ ها ، شرکت ها شرکت های بازاریابی آنلاین را استخدام می کنند که خدمات SEO ارگانیک یا خدمات بازاریابی PPC را ارائه می دهند.

اما ، همه چیز آنطور که به نظر می رسد آسان نیست. بزرگترین تصمیم این است که آیا از SEO یا PPC استفاده می کنید تا وب سایت شما در صفحه اول موتورهای جستجو ظاهر شود ، سپس مطمئن شوید که مورد توجه کارآفرین قرار گرفته است.

کدام یک از این دو بهترین است؟ این بستگی به هدف شما ، نوع محصول یا خدماتی که می خواهید بفروشید ، صنعت خدمات شما و موارد دیگر دارد. بنابراین تصمیم گیری بین PPC و SEO بستگی به شرکت شما دارد.

قبل از پاک کردن هوا بین SEO و PPC ، ابتدا بیایید دریابیم که SEO و PPC دقیقاً چیست؟

سئو: بهینه سازی موتورهای جستجو به وب سایت اجازه می دهد تا رتبه بهتری با نتایج موتورهای جستجوی طبیعی برای کلمات کلیدی خاص داشته باشد. بهینه سازی موتورهای جستجو بر اساس کیفیت محتوا ، بررسی ها ، بک لینک ها و سایر عواملی است که وب سایت را به رتبه اول می رساند. این یک سرویس رایگان است و اکثر شرکت ها آن را دوست دارند.

PPC: به عنوان پرداخت به ازای کلیک کلیک می شود که در آن یک شرکت فضای تبلیغاتی را در موتورهای جستجو خریداری می کند تا کلمات کلیدی مورد نظر را در نتایج برتر نشان دهد.

بیایید نگاه عمیق تری داشته باشیم تا دریابیم کدام SEO یا PPC مزیت بیشتری به شرکت ها می دهد:

– نابرابری ردیف اول

مهم نیست که آیا تا به حال سایت خود را برای موتورهای جستجو طراحی کرده اید ، آنها در زیر یا بالای تبلیغات PPC گنجانده شده اند.

جایی که تبلیغ PPC نمایش داده می شود به مبلغ پرداخت شده ، تعداد کلمات کلیدی مورد نظر ، کلمات کلیدی موجود در صفحه فرود ، کلمات کلیدی در تبلیغ و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد.

این سایت ها در بالای نتایج ارگانیک قرار دارند که از نظر موتورهای جستجو بیشترین درخواست را برای درخواست کاربران در نظر گرفته اند. از سوی دیگر ، تبلیغات PPC بخشی از یک کمپین بازاریابی موتورهای جستجو است که در یک زمان خاص به مخاطبان جغرافیایی و جمعیتی خاصی نشان داده می شود.

به طور کلی ، یک وب سایت رتبه بالایی در نتایج ارگانیک که SEO بهینه سازی شده است می دهد ، در حالی که وقتی یک هزینه بالا برای هر کلیک (CPC) پرداخت می کنید ، یک تبلیغ به بالای صفحه اول می رسد.)

– هزینه های انجام شده

فرصت آزمایش بیشتر با SEO است زیرا هزینه اضافی نخواهد داشت. اما ، حقیقت دیگری وجود دارد که موفقیت از طریق منابع رایگان آسان نخواهد بود. همینطور خدمات SEO که در آن شما تلاش زیادی را برای پیشبرد وب سایت خود در موقعیت بالاتر انجام می دهید.

شما حتی می توانید با بارگذاری محتوای جدید ارزشمند ، ارائه بک لینک با کیفیت ، حفظ تراکم مطلوب کلمات کلیدی ، بهبود عملکرد و انجام هر کار دوستانه که تجربه کاربر را بهبود می بخشد یا با استفاده از خدمات SEO ارگانیک ، دستکاری کنید.

تبلیغات PPC شما را ملزم به صرف دلار برای هر کلیک می کند و قیمت هر کلیک بر روی تبلیغ بر اساس محبوبیت کلمه کلیدی خاص ، استفاده کنندگان از کلمات کلیدی مشابه یا تعداد آنها متفاوت است. تبلیغ کنندگان قبلاً مکان تبلیغات را ذخیره کرده اند برای آن کلمه کلیدی

بر اساس بودجه اختصاص داده شده برای کمپین PPC ، می توانید موقعیت های تبلیغاتی را با نرخ CPC خاصی محاسبه و خریداری کنید.

– تعداد ترافیک

این بحث برانگیزترین س-الی است- که ترافیک بیشتری را به ارمغان می آورد؟ اگرچه سرمایه گذاری در SEO برای رسیدن به وب سایت در جایگاه اول بسیار لازم است ، اما در صورت دوام آن نتیجه داده است.

همچنین ، آمارها ثابت کرده اند که وب سایت ها در مقایسه با کمپین های تبلیغاتی PPC چهل و پنج برابر بیشتر از جستجوی ارگانیک ترافیک دارند. در صورت عدم پرداخت هزینه خدمات SEO ، وب سایت ها بدون پرداخت یک پنی ترافیک 24 ساعته و هفت روزه دریافت می کنند … J

اگر فردی ادعا می کند که از طریق تبلیغات PPC دارای ترافیک سریع و زیاد است ، پولی را که برای به دست آوردن هزینه کرده است فراموش نکنید. در نهایت ، وضعیت تقریباً یکسان است.

در نتیجه ، تا زمانی که به فشار بالا نرسید ، به ترافیک بیولوژیکی خواهید رسید تا به رتبه اول صفحه اول برسید و ترافیک پولی دریافت کنید.

– در مورد پاسخ واقعی صحبت کنید

شرکت هایی که SEO را بهبود می بخشند یا تبلیغات PPC برجسته ای انجام می دهند ، نه تنها درآمد ترافیکی را افزایش می دهند ، بلکه بازدیدکنندگان را به مشتریان بالقوه تبدیل می کنند.

سایتی که در 5 نتیجه اول در مقابل کاربران ظاهر می شود ممکن است ارتباط خاصی با آنچه کاربر به دنبال آن است نداشته باشد. بازدیدکنندگان از جستجو ممکن است تغییر نکنند.

از سوی دیگر ، کمپین های PPC بسیار هدفمند و مبتنی بر کلمات کلیدی هستند ، که اگر کاربر روی آنها کلیک کند ، به احتمال زیاد مشاهده می کند که بازدیدکنندگان به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند.

نکته پایانی: نرخ تبدیل با تبلیغات PPC بالا است ، اما نیاز به قیمت دارد و SEO منجر به امتیازات بالا می شود ، اما از نظر تبدیل در سطح برابر نیست.

– سرمایه گذاری

سئو نتایج ماندگاری را به ارمغان می آورد ، اما برای فهرست بندی و ایجاد وب سایت به زمان نیاز است. در عوض ، PPC فقط به بودجه نیاز دارد و واقعاً با ترافیک فوری و نرخ تبدیل عظیم جواب می دهد.

اگر به دنبال این هستید که ترافیک و فروش زیادی را از بین ببرید ، از خدمات بازاریابی PPC استفاده کنید ، در غیر این صورت SEO ایده خوبی است.

علاوه بر این ، SEO برای مدیریت و نظارت بر یک وب سایت به زمان زیادی احتیاج ندارد ، در حالی که کمپین های تبلیغاتی PPC برای اطمینان از این که کلمات کلیدی برای نرخ کلیک کلیک می شوند ، مورد نیاز است.

آخرین تحقیقات گزارش شده چیست؟

مروری سریع بر نکات آمار:

– پاسخ بیولوژیکی به احتمال زیاد توسط کاربر با هشت پاسخ کلیک می شود.

– 70٪ کاربران هنگام جستجوی چیزی روی نتایج ارگانیک کلیک می کنند.

– در هنگام خرید ، 67 درصد از کاربران به نتایج ارگانیک اعتماد می کنند

این به محصول بیولوژیکی که کاربران اینترنت ترجیح می دهند اشاره می کند. اما ، این امر اهمیت خدمات بازاریابی PPC را کاهش نمی دهد زیرا بهترین راه برای به دست آوردن ترافیک فوری و افزایش نرخ تبدیل است.

بنابراین ، نگرانی در مورد قدرت خدمات بازاریابی خوب نیست. بستگی به انتخاب شما و نحوه بهبود بازی و ایجاد قدرت در بازار دارد. هر کس مزایا و معایب خود را دارد. سعی کنید متناسب با نیازهای آنلاین خود پیشرفت کنید.

موفق باشید!

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا