بازاریابی

SEO – بهینه سازی موتورهای جستجو چیست و چگونه می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد

بهینه سازی موتور جستجو چیست؟

بهینه سازی موتورهای جستجو که به سئو نیز معروف است، فرآیند افزایش حجم و کیفیت ترافیک وب سایت از موتورهای جستجو از طریق نتایج ارگانیک یا جستجو است. هرچه رتبه وب سایت شرکت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) بالاتر باشد، جستجوگران بیشتری از سایت شما بازدید خواهند کرد.

به عنوان یک استراتژی بازاریابی برای افزایش ارتباط سایت، مشاوران سئو نحوه عملکرد الگوریتم های جستجو و آنچه افراد جستجو می کنند را در نظر می گیرند. فرآیند سئو ممکن است شامل کدنویسی و ساختار سایت، محتوا و کپی رایتینگ، ارائه سایت و همچنین رفع مشکلات دیگری باشد که باعث می شود موتورهای جستجو نتوانند وب سایت شرکت شما را ایندکس کنند. اگر وب سایت شرکت شما توسط موتورهای جستجو ایندکس نشده باشد، به هیچ وجه شانسی برای سایت شما وجود نخواهد داشت که در موتورهای جستجو رتبه بالایی از دید را کسب کند. بنابراین، برای کسب و کارها بسیار مهم است که به سئو توجه داشته باشند و مطمئن شوند که وب سایت آنها به درستی توسط موتورهای جستجو ایندکس شده است.

اصطلاح “SEO” همچنین می تواند به “بهینه ساز موتور جستجو” اشاره داشته باشد. این یک اصطلاح صنعتی است که به آژانس‌ها و مشاورانی اطلاق می‌شود که فرآیند بهینه‌سازی موتور جستجو را از طرف مشتریان خود و توسط کارمندانی که خدمات SEO را در داخل انجام می‌دهند، انجام می‌دهند. هر آژانس و مشاوری متدولوژی SEO خود را دارد. بنابراین ممکن است از روش های مختلفی برای دستیابی به رتبه های ارگانیک بالا برای وب سایت ها استفاده کنند. در بیشتر موارد، برای داشتن سئوی مؤثر، ممکن است نیاز به تغییر در کد منبع HTML یک سایت باشد، تاکتیک‌های سئو در توسعه و طراحی وب سایت گنجانده می‌شوند. به همین دلیل است که تقریباً همه آژانس‌ها و مشاوران معتبر سئو ابتدا به طراحی و معماری بک‌اند یک وب‌سایت قبل از شروع هر فرآیند سئو می‌پردازند. این اطمینان حاصل می کند که SEO به طور موثر انجام می شود.

بهینه سازی موتورهای جستجو به عنوان یک استراتژی بازاریابی برای مشاغل

بنابراین چگونه مشاغل باید از SEO به عنوان یک استراتژی بازاریابی استفاده کنند؟ هدف اصلی پیاده سازی سئو در وب سایت یک شرکت، هدایت ترافیک هدفمند به آن است. مطالعات ردیابی چشم نشان داده است که جستجوگران یک نتیجه جستجو را از بالا به پایین و از چپ به راست اسکن می کنند و به دنبال نتایج مرتبط هستند. بنابراین، اگر سایت شما نزدیک به بالای رتبه بندی لیست های ارگانیک باشد (لیست های ارگانیک به نتایج وب که در سمت چپ SERP فهرست شده اند اشاره دارد)، به احتمال زیاد تعداد جستجوگرانی را که از سایت شما بازدید می کنند افزایش می دهد.

یک کمپین بازاریابی آنلاین موفق معمولاً شامل سئو می‌شود، اما شامل استفاده از تبلیغات پولی در موتورهای جستجو، ساخت وب‌سایت‌های با کیفیت بالا برای تعامل و ترغیب بازدیدکنندگان سایت به انجام اقدام از طریق پرس و جو یا فروش آنلاین، راه‌اندازی برنامه‌های تحلیلی برای اجازه دادن به آن است. صاحبان سایت برای سنجش موفقیت خود و بهبود نرخ تبدیل سایت.

مزایای سئو برای کسب و کارها

کسب‌وکارها می‌توانند از راه‌های زیادی از سئو سود ببرند، چه برای افزایش آگاهی از برند، به دست آوردن سرنخ فروش یا افزایش درآمد فروش. در زیر لیستی از مزایایی است که مشاغل می توانند از سئو کسب کنند:

o ترافیک هدفمندتری دریافت کنید. سئو می تواند تعداد بازدیدکنندگان سایت شما را که به طور فعال برای محصول یا خدمات شما جستجو می کنند افزایش دهد.

o افزایش آگاهی از برند. سئو می تواند به برند شما وجهه بین المللی بالایی بدهد. همچنین می‌توانید از SEO برای ایجاد آگاهی از برند برای هر سرویس یا محصول جدید با بهینه‌سازی عبارات کلیدی محصول/خدمات مرتبط برای رتبه‌بندی بالاتر در موتورهای جستجو استفاده کنید.

o بازاریابی نام تجاری خود 24/7. با SEO، وب سایت شما در 24 ساعت شبانه روز، 7 روز هفته – بدون توقف در معرض دید قرار می گیرد.

یا فروش بالاتر از آنجایی که SEO ترافیک هدفمندی را برای شما به ارمغان می آورد، می تواند به معنای افزایش فروش محصول یا خدمات شما باشد.

o موقعیت یابی بلند مدت هنگامی که یک سایت بهینه‌سازی و طراحی مناسب ایجاد شد، رتبه‌بندی در فهرست‌های ارگانیک باید ثابت باشد در حالی که هزینه تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) ادامه دارد.

o ارزش بیشتر برای دلار. هنگامی که وب سایت شرکت شما رتبه های ارگانیک بالایی را برای عبارات کلیدی مختلف به دست آورد، دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای هر بازدید نخواهید داشت. در حالی که برای تبلیغات PPC، برای لذت بردن از دیده شدن رتبه بالا در موتورهای جستجو، باید برای هر کلیک یا بازدید از سایت خود هزینه پرداخت کنید.

با این حال، برای اطمینان از اجرای موفقیت آمیز سئو، باید اطمینان حاصل کنید که آژانس سئوی اختصاصی شما هنگام بهینه سازی سایت خود، دستورالعمل های موتور جستجو را رعایت می کند.

سئو کلاه سفید در مقابل سئو کلاه سیاه

وقتی صحبت از سئو به میان می آید، دو مکتب فکری وجود دارد – سئو کلاه سفید در مقابل سئو کلاه سیاه. سئو کلاه سفید تکنیک هایی است که موتورهای جستجو به عنوان تمرین خوب توصیه می کنند و سئو کلاه سیاه تکنیک هایی است که موتورهای جستجو آن را تایید نمی کنند. برای مشاوران سئو که سئو کلاه سفید را انجام می دهند، تمایل دارند نتایجی را تولید کنند که برای مدت طولانی دوام می آورد. تکنیک‌های سئو کلاه سیاه ممکن است یک وب‌سایت را در ابتدا رتبه‌بندی خوبی داشته باشد، اما زمانی که موتورهای جستجو متوجه شوند که چه کاری انجام می‌دهند، سایت در نهایت به طور موقت یا دائم ممنوع می‌شود.

بنابراین برای شما بسیار مهم است که بهترین شیوه ها در صنعت سئو را بشناسید و مطمئن شوید که آژانس SEO که حساب شما را مدیریت می کند از تکنیک هایی استفاده می کند که با دستورالعمل های موتورهای جستجو مطابقت دارد و فریب ندارد.

تکنیک کلاه سفید به طور کلی به عنوان ایجاد محتوا برای کاربران خلاصه می شود، نه موتورهای جستجو. محتوایی که ایجاد می‌شود باید به‌راحتی در دسترس عنکبوت‌های موتورهای جستجو باشد، نه اینکه قصد فریب دادن الگوریتم‌ها را از هدف مورد نظر خود داشته باشد. بنابراین، قاعده کلی این است که با ایجاد محتوایی که به مخاطب هدف شما مرتبط است، در سمت امن باقی بمانید. موتورهای جستجو برای ارتباط ارزش قائل هستند – اگر محتوای موجود در سایت همان چیزی باشد که جستجوگران به دنبال آن هستند، آنها قطعاً می خواهند یک سایت را در لیست های ارگانیک خود رتبه بندی کنند.

تکنیک کلاه سیاه معمولاً شامل تکنیک‌هایی است که سعی در بهبود رتبه‌بندی دارند که توسط موتورهای جستجو تایید نمی‌شوند یا شامل فریب می‌شوند. یکی از تکنیک‌های رایج کلاه سیاه استفاده از متن مخفی، یا به صورت متنی با رنگ‌های مشابه پس‌زمینه وب‌سایت یا قرار گرفتن خارج از صفحه است. یکی دیگر از روش‌های رایج که به نام cloaking شناخته می‌شود، بارگذاری یک صفحه متفاوت بسته به اینکه آیا صفحه توسط انسان یا عنکبوت موتور جستجو قابل دسترسی است، است.

موتورهای جستجو سایت هایی را که از تکنیک های کلاه سیاه استفاده می کنند جریمه می کنند، چه با کاهش رتبه بندی ارگانیک آنها یا حتی حذف کامل آنها از پایگاه داده خود. این یک اشتباه بسیار پرهزینه از نظر کسب و کار است زیرا رقبای شما از ترافیک ارگانیک رایگان موتورهای جستجو به دلیل رتبه بالای آنها برای عبارات کلیدی اصلی لذت می برند، زمینه های زیادی را از دست خواهید داد. یکی از نمونه های بدنام در فوریه 2006 بود که در آن گوگل BMW آلمان را به دلیل استفاده از روش های کلاه سیاه از پایگاه داده خود حذف کرد. با این حال، این شرکت به سرعت عذرخواهی کرده و صفحات توهین آمیز را پاکسازی کرده و در نهایت به پایگاه داده گوگل بازگردانده شدند.

بنابراین، بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که آژانس سئوی شما در حال دور شدن از روش های کلاه سیاه است. شما نمی خواهید در لیست سیاه موتورهای جستجو قرار بگیرید که منجر به ضرر در فروش و سود می شود.

تحقیق کلمات کلیدی – عامل کلیدی برای اجرای موفق سئو

موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل، یاهو، MSN Live و AOL هر روز جستجوهای زیادی دریافت می کنند. قبل از اجرای سئو در وب سایت خود، باید بدانید که مخاطب هدف شما از چه عبارات یا کلمات کلیدی کلیدی برای جستجوی محصول یا خدماتی که ارائه می دهید استفاده می کند.

چه بخواهید چه نخواهید، این احتمال وجود دارد که بسیاری از مردم هرگز نام شرکت شما را نشنیده باشند. این افراد ممکن است مشتریان شما باشند، فقط اگر بتوانند شما را در موتورهای جستجو پیدا کنند و از شما خرید کنند. به خوبی پذیرفته شده است که ایجاد آگاهی اولین قدم برای جذب مشتری جدید است. به عنوان مثال، هنگامی که شخصی یک تبلیغ تلویزیونی در مورد آن ماشین جدید را می بیند، شما امیدوارید که او در حال حاضر در بازار یک ماشین باشد. با این حال، افراد نسبتا کمی در هر زمان در چنین وضعیتی هستند. اکثر افرادی که تبلیغات تلویزیونی را دیده اند در حال حاضر علاقه ای به خرید خودرو ندارند. اما روزی آنها خواهند شد. بنابراین تبلیغ‌کنندگان می‌دانند که پیام‌ها – مدل ماشین و نام شرکت در آگهی‌های تبلیغاتی‌شان در ذهن بینندگان باقی می‌ماند، و ممکن است بعداً وقتی آماده خرید ماشین شوند، پیام را به خاطر بسپارند. برای سئو هم همینطوره.

جستجوگران ممکن است ندانند که شرکت شما محصول یا خدمات خاصی را ارائه می دهد مگر اینکه سایت شما را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) مشاهده کنند. تا زمانی که لیست های شما را نبینند، به شما فکر نمی کنند. اغلب اوقات، جستجوگرانی که برای اولین بار به دنبال یک محصول یا خدمات هستند، ممکن است از هیچ شرکت یا نام تجاری خاصی آگاه نباشند، زیرا آنها فقط در حال جمع آوری اطلاعات هستند. با این حال، طبق تحقیقات انجام شده توسط مشاور بازاریابی جستجوی iProspect، بیش از 55 درصد از جستجوگران انتظار دارند که برندهای بزرگ را در بالای نتایج جستجو ببینند. همین مطالعه همچنین نشان می دهد که بیش از 66 درصد از جستجوگران معتقدند که سایت هایی که در بالای نتایج جستجو فهرست شده اند، شرکت های برتر در زمینه خود هستند. بنابراین آیا می توانید تصور کنید که این موضوع چگونه بر آگاهی از برند شرکت شما تأثیر می گذارد؟ اگر وب سایت شرکت شما در بالای نتایج جستجو فهرست نشده باشد، آنها شرکت شما را به عنوان یک “برند بزرگ” در ذهن خود نخواهند دید. بنابراین، برای شما بسیار مهم است که کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی را که مشتریان بالقوه شما برای یافتن محصول یا خدماتی که ارائه می‌دهید استفاده می‌کنند، بهینه کنید.

بنابراین چه نوع کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی را باید انتخاب کنید؟ کسب و کارها باید کلمات کلیدی مرتبط با محتوای وب سایت خود را هدف قرار دهند. اصولاً کلمات کلیدی را می توان به 3 نوع دسته بندی کرد که عبارتند از: “کلمات کلیدی خیلی داغ” ، “کلمات کلیدی درست” و “کلمات کلیدی خیلی سرد”. کلمات کلیدی Too Hot عبارات جستجوی تک کلمه ای مانند “Aircon” و “Translation” هستند که به نظر نمی رسد به اندازه کافی برای دریافت تبدیل مورد هدف قرار گرفته باشند. این کلمات کلیدی معمولاً حجم جستجوی بالایی را به همراه می آورند (که طبیعتاً وسوسه انگیز برای بهینه سازی است) اما تبدیل ممکن است به اندازه کلیدواژه هایی که در رده “درست درست” قرار می گیرند ایده آل نباشد. (به عنوان مثال: Aircon Servising، Translation Agency Singapore “) با بهینه سازی آن کلمات کلیدی “Just Right”، کسب و کارها می توانند ترافیک هدفمند بیشتری را به وب سایت خود دریافت کنند و شانس تبدیل را افزایش دهند.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب شروع واقعی هر تلاشی برای سئو است. پس از اینکه مجموعه مناسبی از کلمات کلیدی مورد نظر را تعیین کردید، می توانید کار بهینه سازی موتورهای جستجو را شروع کنید.

چرا باید سئو را برون سپاری کنید؟

سئو یک فرآیند بسیار وقت گیر است زیرا باید تنظیم دقیق و نظارت مداوم انجام شود. بنابراین، توصیه می شود که یک آژانس بهینه سازی موتور جستجو را برای برنامه ریزی طرح بهینه سازی برای شرکت خود استخدام کنید.

یک آژانس سئو حرفه ای به سایت شما نگاه می کند و توصیه هایی برای افزایش رتبه موتور جستجو و ترافیک وب سایت شما ارائه می کند. هنگامی که آنها شروع به بهینه سازی وب سایت شما می کنند، توصیه ها و گزارش های نظارتی را برای شما ارائه می دهند تا از پیشرفت آن مطلع شوید.

آخرین اما نه کم اهمیت، برای دستیابی به نتایج موفقیت آمیز بهینه سازی، بسیار مهم است که آژانس سئوی شما در صورت داشتن بخش IT خود، با طراح وب سایت خود همکاری نزدیک داشته باشد. این به این دلیل است که وب سایت شرکت شما باید هم از نظر بصری جذاب باشد و هم برای موتورهای جستجو مناسب باشد تا به رتبه های ارگانیک بالا و همچنین تبدیل ها دست یابد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا