بازاریابی

SEO برای مبتدیان – بهینه سازی موتور جستجو

سئو: این یعنی چه؟

حروف SEO به معنای بهینه سازی موتور جستجو است. اگر این عبارت جدیدی برای شما است ، نگران نباشید ، شما تنها نیستید. بیشتر مردم هنگام تلفظ این جمله خالی نگاه می کنند. برخی آن را هنر می نامند. دیگران آن را یک ضرورت می دانند. همه اتفاق نظر دارند که چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. آنچه در اینجا خواهید آموخت اصول اساسی است.

به نظر می رسد همه یک وب سایت دارند. دیگر هیچ شرکت “ویژه” ای وجود ندارد. همه رقبای خود را دارند. همه این رقبا دارای وب سایت هستند. هدف سئو جلو ماندن از رقابت است. این بدان معنی است که وقتی شخصی چیزی را در جعبه جستجو طبقه بندی می کند ، موقعیت شرکت خود را بالاتر از رقابت می خواهید.

بگذارید بگوییم شما Avon را می فروشید. اگر Avon را در Google تایپ کنید ، 39،100،000 نتیجه خواهید گرفت ، اما صفحه اول فقط 10 است. هدف نهایی این است که یکی از ده سایت موجود در این صفحه اول باشید. دو راه برای انجام این کار وجود دارد.

امروز ، گوگل ، یاهو و اکثر موتورهای جستجو در حال فروش فضا هستند. در بالای نتایج Avon یک “پیوند پشتیبانی شده” پیدا خواهید کرد. اینها شرکت هایی هستند که برای حضور در آن صفحه اول هزینه پرداخت کرده اند. اگر به صفحه دوم بروید ، خواهید دید که پیوندهای پشتیبانی شده بیشتری وجود دارد. هزینه تبلیغات کسب و کار شما در این موتورها با توجه به اینکه صفحات شما و چه تعداد از وب سایت شما می خواهد تعیین می شود.

این شبیه روش فروش تبلیغات روزنامه است. آگهی بالای محفظه بزرگتر از آگهی زیر محفظه است. تبلیغات صفحه اول بسیار گرانتر از تبلیغات انتهایی هستند. وقتی افراد به صورت آنلاین چیزی را جستجو می کنند ، اغلب بر روی اولین چیزی که پیدا می کنند کلیک می کنند. این اولین صفحه ای است که ظاهر می شود.

برای بهبود یک موتور جستجوی طبیعی هزینه ای صرف نمی شود. ایده بهترین استفاده از کلمات کلیدی ؛ چیزی که مردم ممکن است هنگام جستجوی کسب و کار شما بخواهند. اگر به مثال Avon برگردیم ، آنها ممکن است به دنبال لوازم آرایشی ، جواهرات ، کلسترول ، سموم دفع آفات ، هدایا یا مواردی برای فروش توسط Avon باشند. اگر Avon می فروشید ، هدف SEO این است که در وب سایت خود صفحه ای داشته باشید که دارای کلمات کلیدی استراتژیک باشد.

اکنون ، نمی توانید کلمات را چند بار تکرار کنید ، زیرا خزنده های وب این هرزنامه را در نظر می گیرند. بسته های نرم افزاری مختلفی وجود دارد که به مردم و شرکت ها کمک می کند تا از بهینه سازی موتور جستجو بیشترین استفاده را ببرند. اگر تازه شروع به کار کرده اید ، برخی از نرم افزارها می توانند سرمایه گذاری خوبی باشند. به Google بروید و بسته های مختلف نرم افزاری SEO را جستجو کنید.

علاوه بر قرار دادن کلمات کلیدی مناسب ، جستجوگرها نیاز به لینک دهی خوب به وب سایت شما ، لیست در دایرکتوری های بزرگ و ارائه محتوای با کیفیت و هدفمند از جمله موارد دیگر دارد.

باید به یاد داشته باشید که علم تحقیق یک علم واقعی نیست. ما فقط می توانیم تلاش کنیم که پیشرفت کنیم ، اما هر تلاشی بهتر از هیچ چیز است.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا