بازاریابی

Process of Refining, Bleaching and Deodorizing for Commercial Grade Oil

لایه

روغن نباتی تولید شده از دستگاه پرس میوه را می توان بدون هیچ گونه فرآیند تمیز کردن، تصفیه یا بو زدایی استفاده کرد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که کسانی که از روغن استفاده می کنند با بوی طبیعی، طعم، رنگ و بافت روغن راحت باشند. اما برای رعایت معیارهای لازم برای طبقه بندی به عنوان روغن تجاری، روغن نباتی تولید شده توسط دستگاه پرس میوه باید به روش خاصی فرآوری شود.

نیاز به تمیز کردن، نرم کردن و خوشبو کردن بیش از یک ملاحظات ساده و زیبایی شناختی است. روغنی که در رستوران استفاده می شود باید دمای دود بالایی داشته باشد. دمای دود مطمئن با روغن تولید شده توسط دستگاه چاپ بدون استفاده از روش های اضافی تمیز کردن و شستشو حاصل نمی شود. علاوه بر این، بسیاری از رستوران ها به طور خاص روغن های طعم دار طبیعی را درخواست می کنند که بسیاری از مشتریان با آن ناآشنا هستند.

رستوران ها تنها بازار روغن نباتی درجه تجاری نیستند. افراد و سازمان های بیشتری از بیودیزل برای سوزاندن خودروهای خود استفاده می کنند. در این مورد، با توجه به مسائل مربوط به عملکرد و ایمنی خودرو، اطمینان از مطابقت سوخت با استانداردهای تجاری بسیار مهمتر است.

تمیز کردن

تصفیه شامل دو مرحله اصلی است: صمغ زدایی و خنثی سازی. در صمغ زدایی، مواد شیمیایی غیر ضروری به نام فسفولید از روغن حذف می شود. به ویژه حصول اطمینان از حذف فسفولیدهای غیرآبی برای کسانی که به دنبال تولید 100 درصد بیودیزل ایمن از انجمن آزمایش و مواد آمریکا هستند، بسیار مهم است.

مرحله دوم، خنثی سازی، حذف اسیدهای چرب آزاد است. این با استفاده از هیدروکسید سدیم در یک محلول مبتنی بر آب به دست می آید. بعد، احتمالات وجود دارد. روغن را می توان فیلتر کرد، در یک سانتریفیوژ قرار داد یا به سادگی رها کرد تا بماند.

بلیچینگ

این فرآیند عمدتا برای حذف رنگ های ناخواسته از روغن طراحی شده است. مزیت دوم حذف سایر مواد غیر ضروری از روغن مانند گوگرد، فلزات و صابون است. این تغییرات با مخلوط کردن روغن با نوع خاصی از خاک رس که خاصیت نرم کنندگی دارد به دست می آید.

دئودورانت

همانطور که از نام آن پیداست، مرحله نهایی حذف بوهای ناخواسته از روغن است. در عین حال، طعم دهنده ها و اسیدهای چرب نیز می توانند بدون هیچ گونه باقیمانده حذف شوند. دو راه اصلی برای رفع بو وجود دارد. اولین مورد استفاده از زغال چوب فعال است. مورد دوم در شرایط کم فشار و دمای بالا رخ می دهد و گازهای گرمایشی و شکاف های تصفیه وجود دارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا