اخبار بازار

PR ساده با مثال گوشت !!!

سلام من می خواهم با یک مثال ساده در مورد روابط عمومی و نقش آن صحبت کنم تا ما را بشناسند و معروف شوند اما البته با یک مثال گوشت می خواهم این کار را انجام دهم

ما معتقدیم اکنون زمان مناسب روابط عمومی است

PR چیست؟

تعریف قدیمی و سنتی آن عبارت است از:

روابط عمومی یک فرآیند استراتژیک و سودمند بین شما و سازمان شما با مردم است

اما تعریف ساده امروز من ، محسن رحیمی ، یک روابط عمومی ماجراجویانه است:

روابط عمومی به مخاطبان شما کمک می کند تا درباره شما ، محصولات ، خدمات و سازمان خود اطلاعات بیشتری کسب کنند تا به شما در پیگیری و تعامل و دوست داشتن شما کمک کنند

بنابراین تعجب می کنید که چگونه این کار را انجام دهید؟

امروزه اگر فقط به خودتان و محصولاتتان بگویید که تبلیغ می کنید و می گویم تبلیغاتی است و تأثیر ماندگاری ندارد ، البته اگر در جای مناسب قرار داشته باشد ، فقط تا زمانی که موثر باشد تبلیغ می کند. پس از خاموش شدن ، پیام شما خاموش یا خیلی خفه می شود

امروزه روابط عمومی به شما کمک می کند تا محتوای خلاقانه تری ایجاد کنید و آن را در کانال های ارتباطی خود توزیع کنید تا دیگران شما را بهتر بشناسند و داستان تجارت یا مارک تجاری خود را دنبال کنند.

آژانس های روابط عمومی امروز به شما کمک می کنند تا با ایجاد هزینه کمتری محتوای خلاقانه را تولید و توزیع کنید تا رابطه خوبی با مخاطبان خود برقرار کنید و محبوب تر شوید.

یکی از مهمترین کارهایی که PR انجام می دهد ایجاد محتوای مهم برای شماست

آیا می دانید 9 از 10 شرکت از بازاریابی محتوا استفاده می کنند و 96٪ از شرکت های B2B ترجیح می دهند مالکیت معنوی و معنوی خود را بخرند. خوب برای رسیدن به این مکان ، باید محتوای کمکی تولید کرده باشید. منبع همچنین موسسه بازاریابی محتوا به نام ITSMA است

امروزه ، اگر دیگران ، به ویژه گوگل برجسته گوگل ، و رسانه ها و وبلاگ های تجاری شما ، البته بر روی شغل و مشتریان خود تأثیر بگذارند ، مطمئناً در مورد شما ، محصول خود ، سازمان و خدمات خود صحبت نکنید. بهتر است از رسانه های پولی گرفته نشوید و شما را نمی شناسند ، یعنی محتوا یا روابط عمومی دیجیتال خود را لنگ می زنند !!!

شما احتمالاً می گویید ، خوب ، ما چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ پاسخ این است: شما باید از ترفندها و تکنیک های روابط عمومی استفاده کنید

یکی از وظایف روابط عمومی خلاقیت را برای شما ایجاد می کند. من یکی از کارهای PR را تأکید می کنم !!!

روابط عمومی تولید محتوای آموزشی ، سرگرمی ، اخبار بحث برانگیز و در نهایت ، منتشر می کند و در رسانه های اجتماعی از جمله رسانه های پولی ، خریداری شده ، ملکی و مشترکین منتشر می شود.

آیا مطمئن هستید که می خواهید برای درک آنچه می گویید به ما یک مثال بزنید؟

فرض کنید شما گوشت یخ زده تولید کرده و رقبای کمی دارید و نام تجاری شما در صبح گوشت یخ زده است.

اکنون می خواهید از دانش روابط عمومی برای تبلیغ این برند استفاده کنید

خوب ، ما گفتیم که روابط عمومی به مخاطبان شما کمک می کند تا نه تنها شما ، محصولات ، خدمات و سازمان های شما را بشناسند بلکه به شما در پیگیری و تعامل و دوست داشتن کمک می کنند.

بنابراین اولین چیز این است که ما را بشناسیم ، چگونه آنها ما را می شناسند؟ می گویم شما ابتدا باید داستان خود را بگویید و آن را منتشر کنید و سپس مخاطبان خود را دوست داشته باشید ، اما چگونه؟

این روش های بسیاری برای انجام برنامه های عمومی مانند رویدادها و رویدادها ، مانند نمایشگاه ها ، تورهای رسانه ای یا مسابقات آشپزی و غیره ارائه می دهد. اما اکنون می خواهم روشی مناسب برای تولید محتوای ارزشمند ارائه دهم.

چگونه دیگران واقعاً از ما پیروی می کنند ، با ما تعامل دارند و ما را دوست دارند؟

یکی از بهترین کارها در دنیای سریع و مدرن اینترنت ، شناسایی نیازهای مخاطبان و مطالبی است که می خواهند ارائه دهند

به عنوان مثال ، محتوای آموزشی یا محتوای مبتنی بر سرگرمی ، اما البته فراموش نکنید که ما عاشق داستان هستیم.

بیایید نمونه ای از گوشت منجمد را در صبح بیاوریم که سعی در انجام آن دارد. حالا باید چه کار کند؟

وقتی می گویم جستجوی محسن رحیمی برای روابط عمومی هیچ ارتباطی با من ندارد.

شوخی کردم

اولین کاری که باید انجام دهیم معرفی Google Khan است ، بیشتر ما اگر می خواهیم گوشت منجمد را خریداری کنیم ، مثلاً به صورت آنلاین برویم یا حتی آن را به صورت فیزیکی در گوگل جستجو کنیم:

گوشت منجمد سالم یا گوشت منجمد سالم یا مثلاً برخی از گوشت های منجمد؟ یا من گوشت یخ زده می خرم؟ یا چه گوشت یخ زده را باید خریداری کنم؟ یا خصوصیات گوشت سالم و یخ زده چیست؟ یا برخی مارک گوشت منجمد خوب است؟ یا اگر ما می دانیم نام تجاری منجمد یخ زده پسر عموی منجمد خریداری شده و شب گذشته در میهمانی می گوید او خوب منجمد منجمد بعد از اینکه گوشت یخ زده منجمد رفتیم بسیار کنجکاو هستیم

اکنون همه چیز گوگولخان می گوید ما به چیزی از نام تجاری خود اعتقاد داریم یا تحت تأثیر قرار می گیریم ، اگر چیزی را حفظ کنیم کاملاً بی احتیاط هستیم زیرا در حال حاضر ملاک ما برای مارک های خوب بستگی به رتبه این مارک در گوگل و میزان این برند در صفحات توصیه شده گوگل دارد. .

گوگل ، بر اساس یکی از جستجوهای ما در صفحه اول خود ، به عنوان مثال در خصوص ویژگی های گوشت بهداشتی یخ زده ، پیشنهادات زیادی دارد؟ آژانس خبری یک خبرگزاری که گوشت منجمد سالم نوشت ، چه ویژگی هایی دارد؟

پیوند را باز کنید ما به بخش اقتصاد یک خبرگزاری می رویم و مقاله ای منتشر شده را مشاهده می کنید که در مورد کیفیت گوشت پریمیوم در گفتگو با یک متخصص بهداشت و تغذیه صحبت می کند و در آخر هم نظر کارشناس درباره گوشت منجمد سؤال شد. و لینک وب سایت مارک تجاری نیز در جایی است که ما کلیک می کنیم و به سایت آن حرکت می کنیم.

حالا چه خبر است؟ بله ما به این برند خیلی اعتماد به نفس داریم و گوشت می خریم و دکتر را به کودک خود می دهیم تا خیلی ساده و خوشمزه باشد !!

بگذارید یک مثال دیگر را برای شما بیان کنم ، فرض کنید که به دنبال این هستید که کدام خوراکی ها را با گوشت یخ زده بخورند؟

Google Khan چندین پیوند به شما نشان می دهد و هنگامی که به یکی از آنها ضربه می زنید وارد صفحه ای از یک آشپز معتبر می شوید که گوشت منجمد را سفارش می دهد ، آن را در فیلم آشپز آن آشپز می بینید بدون آنکه حتی در هنگام پختن گوشت یخ زده به طور مستقیم آشپز را ذکر کند. از یخچال خارج شوید تا شروع به پخت و پز آرم Rocha Bread کنید حالا این ظرف را در آغوش بگیرید و حتماً در صبح به دنبال گوشت ، ساده و خوشمزه باشید!

بگذارید یک مثال دیگر را برای شما بیان کنم.

شما می خواهید صبحانه گوشت یخ زده بخرید ، به وب سایت مارک تجاری بروید و در آنجا ، می توانید یک دسته کامل از مطالب آموزشی روی مواد غذایی را ببینید که می تواند با این گوشت پخته شود ، یا می توانید ویدئویی را مشاهده کنید که ویژگی های این گوشت را نشان می دهد ، یا داستان صاحب آن تجارت را بخوانید. یا این سازمان بنویسید:

یک روز ، احمد نامی درگذشت که پدرش 14 ساله بود و مجبور شد اوقات خود را در خانه بگذراند ، و سپس او و مادر و خواهر کوچک وی تنها یک و شش گاو و گوساله داشتند ، احمد آقا در سن 18 سالگی 14 ساله شد و پس از آن تصمیم گرفت که از گاوهای خود گوشت سالم تهیه و بفروشد و بفروشد و بعد از 20 سال شانا احمد و خواهر کوچکترش که متخصص بهداشت بودند ، کارخانه گوشت منجمد داشتند که دارای گوشت سالم است ، در بزرگسالی کاملاً از نظر بهداشتی و حرفه ای منجمد می شوند و صبح ها گوشت می فروشند!

در داستان مزرعه ، عکس هایی از پدر ، مادر و فیلم احمد در مصاحبه با مزرعه ، در حالی که گاوهای تمیز و خشک گاو آنها توسط احمد آکا و خواهرش کج شده اند ، از مزایای برند است.

این مثال آخر به معنای تولید محتوای داستانی و انتشار آن در رسانه های مختلف است

بیایید ببینیم که چگونه تیم روابط عمومی رسانه ها را برای درک انواع رسانه ای که ذکر کردم ، پخش می کنند.

خبرگزاری فارس:

عنوان: مصاحبه با احمد مظاهری ، خالق برند صبح

وقتی یک کارآفرین روستایی شعار سال را متوجه می شود؛

(احتمالاً شما هزینه این خبر را پرداخت نخواهید کرد زیرا خبرنگاران در این رسانه عاشق داستانهایی از این دست هستند ؛ این خبر منتشر می شود و اکنون هر کسی که به دنبال این مارک می باشد به این داستان جذاب خواهد رسید و من می گویم آنها قطعاً گوشت را می خرند و آن را می گیرند!

سوالی که چند تابلوی تبلیغاتی و هزینه های بالا می تواند ما را بخرد؟

نمیدونم !!!

خبرگزاری ایرنا

با حمایت دولت ، کارگاه تولید گوشت منجمد کاملاً مکانیزه در شمال کشور راه اندازی شد.

احمد مظاهری گفت: “امسال با امکانات لازم دولت توانستیم خط دوم و همه دستگاه های گوشتی منجمد را ایجاد کنیم.

(این خبر به صورت رایگان از ایرنا پخش می شود و پس از آن احتمالاً در رادیو استانی و محلی و شاید پخش های ملی مانند ایرنا و رسانه های صوتی و تصویری دولت می خواهند دولت را تعریف کنند.)

به همین سادگی است که ما این خبر را می بینیم یا می شنویم یا در گوگل خان آن را جستجو می کنیم و هنوز اعتماد به نفس برند ما در حال افزایش است.

صفحه رسمی جستجوگر رسمی در اینستاگرام

سلام ، ما امروز در رستوران سه گوشه ، سوپ خوردیم ، که با گوشت یخ زده درست شده بود ، و من چه نکته ای را به عنوان گوشت یخ زده در نظر می گیرم ، پس بیایید ببینیم نام تجاری چیست. اوه بله بله یک مارک معروف نیست اما بسیار سالم و یخ زده به نظر می رسد ، صبح روز یخ زده است !!!

(این رسانه مشترک است که اگر به صورت رایگان انجام شود به این معنی است که از رسانه اشتراک برای نشان دادن نام تجاری خود با روابط عمومی استفاده می کنیم)

بسیاری از رسانه ها نیز اخبار و مطالب ما را با اخبار پولی ارائه می دهند ، رسانه های پرداخت می شود و آنها همچنین به محتوای اخبار ما پیوند می دهند و به بیشتر افراد در سایت ما و همچنین گوگل خان کمک می کند. او همچنین ما را به دیگران معرفی می کند ، سو مون و هر کسی که می خواهد گوشت بخرد ، وقتی به دنبال گوشت یخ زده می شود ، ما را می خورد.

خوب ، تاکنون ما از رسانه های خود نشنیده ایم که در مورد ارتباطات مدنی صحبت می کنند

روابط عمومی به وب سایت ، شبکه های اجتماعی ما و خبرنامه های ما کمک می کند تا از مطالب و مخاطبان خوب و عکس ها و فیلم ها برای آموزش ، اطلاع رسانی ، سرگرمی و گفتن به شغل ما پر کنند.

خوب ، هزینه های تولید محتوای رایگان می تواند تنها هزینه ما در اینجا باشد که می تواند برای یک تیم روابط عمومی خوب برون سپاری شود.

خوب ، تاکنون سعی کردم با یک مثال ساده نشان دهم که چگونه روابط عمومی می تواند ارزان تر و مؤثرتر باشد ، با یک نگاه بلند مدت و تأکید بر ایجاد یک رابطه دو طرفه برای کمک به مردم و سازمان ها.

روابط عمومی درست مثل اینها ، من فقط سعی کردم بخش روابط عمومی یا روابط عمومی دیجیتال را با شما در میان بگذارم

به هر حال ، اگر می خواهید گوشت منجمد را بخرید ، به دنبال صبح منجمد نشوید!

بعداً سعی خواهم کرد که از زوایای دیگر با همان داستان احمد آکا و سرآشپز صبح ، دانش PR را درگیر کنم.

محسن رحیمی ماجراجو در روابط عمومی

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا