دانش و فناوری

OpenAI هوش مصنوعی سورا (Sora) را معرفی کرد

هوش مصنوعی سورا شاید یکی از بهترین مولدهای این فناوری باشد که OpenAI معرفی کرده است.  این مدل قابلیت تبدیل متن به ویدئو را به کاربران می دهد تا بتوانند ویدئوهای یک دقیقه ای واقعی را بر اساس دستوراتی که توسط کاربران نوشته شده اند، ایجاد کنند. وبلاگ OpenAI گزارش کرده که مدل هوش مصنوعی سورا (Sora) قادر به ساخت “صحنه های پیچیده با شخصیت های متعدد، حرکات خاص، و جزئیات زیاد سوژه و پس زمینه” است. این شرکت همچنین تأکید دارد که این مدل می تواند لوازم جانبی را با دقت تفسیر کرده و شخصیت های جذاب با احساسات غنی ایجاد کند.
بیشتر بخوانید: هوش مصنوعی Duet AI با سرویس های گوگل ادغام شد
هوش مصنوعی سورا همچنین قادر است یک ویدئو بر اساس یک تصویر استاتیک ایجاد کرده و همچنین فریم های گمشده در یک ویدئو را تکمیل کند یا آن را گسترش دهد. دموهایی که توسط Sora ایجاد شده اند، شامل صحنه هوایی از کالیفرنیا در طول طوفان طلایی و یک ویدئویی که به نظر می رسد از داخل قطار توکیو ضبط شده، و دیگر موارد مشابه است.
بسیاری از این دموها نشانگر هوش مصنوعی قدرتمندی هستند. OpenAI اذعان می کند که این مدل ممکن است در “شبیه سازی دقیق فیزیک یک صحنه پیچیده” مشکل داشته باشد، اما در کل نتایج چشمگیری به دست می آید.
چند سال قبل، مبدل های تصویر به متن مانند Midjourney، پیشتاز در تبدیل کلمات به تصویر بودند. اما اخیراً، توسعه ویدئو با سرعت قابل توجهی آغاز شده و شرکت هایی مانند Runway و Pika مدل های متن به ویدئویی قابل توجهی را معرفی کرده اند. Lumiere از گوگل نیز یکی از رقبای اصلی OpenAI در این حوزه است و مانند Sora، ابزارهای تبدیل متن به ویدیو را فراهم می کند.
در حال حاضر، Sora تنها در اختیار “تیم های قرمز” OpenAI قرار دارد که مدل را از نظر آسیب ها و خطرات احتمالی ارزیابی می کنند. OpenAI همچنین به برخی از هنرمندان، طراحان، و فیلم سازان اجازه دسترسی به Sora را برای بازخورد می دهد. شرکت به یادآوری می کند که هوش مصنوعی Sora ممکن است در شبیه سازی دقیق فیزیک یک صحنه پیچیده مشکل داشته باشد و برخی موارد علت و معلولی را به درستی تفسیر نکند.
اوایل این ماه، OpenAI اعلام کرد که واترمارک ها را به ابزار تبدیل متن به تصویر DALL-E خود اضافه می کند، اما تأکید دارد که این واترمارک ها “به راحتی قابل حذف هستند.” همانند سایر محصولات هوش مصنوعی، OpenAI باید با عواقب احتمالی از اشتباه گرفتن ویدئوهای تقلبی و مقابله با واقعیت مواجه شود.
بیشتر بخوانید: 

    بهترین سایت های هوش مصنوعی
    بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید متن
    بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوا
    بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید موسیقی
    بهترین ابزارهای هوش مصنوعی گوگل

به نظر شما استفاده از هوش مصنوعی سورا و دیگر چت بات ها چه تاثیری در مسیر زندگی انسان خواهد داشت؟ لطفا دیدگاه خود را در بخش کامنت با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا