بازاریابی

Google Reviews – 4 نکته برای تقویت نظرات مثبت خود

بر اساس یک نظرسنجی جدید که توسط Dimensional Research انجام شده است، “90 درصد از پاسخ دهندگانی که خواندن بررسی های آنلاین را به یاد می آورند، ادعا کردند که بررسی های آنلاین مثبت بر تصمیم گیری های خرید تأثیر می گذارد، در حالی که 86 درصد گفتند که تصمیمات خرید تحت تأثیر بررسی های آنلاین منفی است.”

در اینجا 4 گام ساده برای افزایش نظرات مثبت گوگل شما آورده شده است

1) اگر پایگاه داده قابل توجهی از مشتریان دارید، مثلاً 3500 مشتری یا بیشتر، می توانید شرکتی مانند Feefo را استخدام کنید. آنها با Google وارد همکاری شده اند تا اطمینان حاصل کنند که نظرات معتبر هستند. شما به سادگی پایگاه داده خود را به آنها ارسال می کنید و آنها شروع به تماس با مشتریان شما برای شما می کنند و درخواست بررسی می کنند.

Feefo شریک تایید شده Google است و اطمینان می دهد که مشتریان شما به احتمال زیاد به درخواست های آنها پاسخ می دهند. همچنین می‌توانید به مشتریان بالقوه خود اطلاع دهید که همه نظرات شما به‌طور مستقل توسط Google تأیید می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که قابل اعتماد هستند. هزینه های آنها بسیار مناسب است و می تواند بخشی از بودجه بازاریابی آنلاین شما باشد.

2) اگر اپراتور وب سایت کوچکتری هستید، می توانید شرکت دیگری به نام Five Star Review System را امتحان کنید. نرخ آنها فقط از 49 دلار در ماه شروع می شود. به نظر می رسد که آنها یک سیستم عالی دارند که می تواند به کسب و کار شما در دریافت نظرات بیشتر کمک کند. آنها یک شریک تأیید شده Google نیستند، اما همچنان می‌توانید یک فرآیند بررسی مستقل را درخواست کنید که اطمینان حاصل کند که نظرات شما 100٪ معتبر هستند.

3) برای بررسی بیشتر می توانید برنامه خود را ایجاد کنید. به سادگی از مشتریان خود بخواهید زمانی که از خدمات شما راضی هستند نظر خود را بنویسند. اجازه ندهید این پنجره کوتاه بگذرد، زیرا وقتی احساس سرخوشی مشتری شما از بین رفت، از بین رفته است.

مطمئن شوید که با نوشتن نظر، به مشتری خود بفهمانید که چه لطف بزرگی در حق شما انجام می دهد و دقیقاً به آنها بگویید که چگونه از نظر آنها سود خواهید برد. اکثر مشتریان خوشحال هستند که به شما کمک کنند و این یک لطف آسان است.

وقتی مشتری شما بفهمد که چقدر این لطف برای شما مهم است، احتمالاً با ارجاعات و همچنین بررسی آنها به شما پاداش می دهند.

4) مشتریان خود را که نظرات خود را می نویسند، با تماس فوری با آنها، تشکر از آنها و گفتن اینکه چقدر از کاری که برای شما انجام داده اند قدردانی می کنید. نکته کلیدی در اینجا این است که قدردانی خود را سریع و صمیمانه بیان کنید. برای انجام این کار، به سادگی سایت های بررسی را برای بررسی بررسی کنید یا سیستمی را در اختیار داشته باشید که هر زمان که یک بررسی جدید ارسال می شود به شما اطلاع می دهد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا