بازاریابی

Forum Link Building – What Not to Do

یافتن سئو جدید و لینک سازی انجمن آسان است. به آسانی دیدن یک عروس در راه کلیسا است. اینها افرادی هستند که می خواهند وارد صنعت بهینه سازی موتورهای جستجو شوند اما فقط نیمی از دانش خود را دارند – اگر چنین است.

داستان معمولا از این قرار است که شخص X صبح از خواب بیدار می شود و تصمیم می گیرد که یک متخصص سئو شود. گشت و گذار در اینترنت چند نکته را نشان می دهد که به نظر می رسد همه یکسان هستند – افراد سئو سایت لینک سازی را برای مشتریان خود انجام می دهند و انجمن ها مکان بسیار خوبی برای انجام این کار هستند. بنابراین “گورو در بهینه سازی موتورهای جستجو” متولد شد.

ابتدا در اطراف جستجو کنید تا مشتریان را بیابید و سپس به انجمن های تمرین روزانه برای ایجاد لینک بروید. چند ماه بعد، هیچ اتفاقی نمی افتد و آنها تعجب می کنند که چرا. مشتریان او تعجب می کنند که چرا راهشان را با این همه پول جدا کردند.

پس چه اشکالی دارد؟

ساخت لینک انجمن چگونه کار می کند

اول اصول. عنکبوت‌های موتورهای جستجو صفحاتی با محتوای اصلی فراوان را دوست دارند که یک موضوع را دنبال می‌کنند، زیرا می‌توان آن را به وضوح با اطمینان نوشت. محتوای خوب لینک های طبیعی را از دیگران جذب می کند که صفحه را بالاتر می برند.

یک مکالمه خوب می تواند به بالای نتایج جستجو صعود کند، به این معنی که همه پیوندهای موجود در صفحه نیز ارزش زیادی دارند. این همان چیزی است که لینک سازی در انجمن ها را جذب می کند.

کاربران موتورهای جستجو یا سعی می کنند پیوندها را در نظرات خود بازگردانند یا با استفاده از “امضا” – یک خط کوتاه که بعد از هر نظری که می دهند نشان داده می شود و جایی که می توانند یک پیوند را قرار دهند. – معمولا بین دو تا چهار.

چگونه لینک های انجمن را به درستی بسازیم

در اینجا مواردی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید:

محتوای کوتاه – اگر به طور خلاصه به یک انجمن پاسخ دهید، در صفحه ای غنی از مقالات با محتوای اصلی مشارکت نمی کنید و این همان چیزی است که موتورهای جستجو می خواهند. مثال رایجی که هر روز می بینم این است که سوال انجمن “من می خواهم یک متخصص سئو باشم، هر نکته ای؟” پس از آن پاسخ “شما باید لینک سازی، انجمن خوب را انجام دهید”. نتایج کوتاهی مانند این به صفحه در دستیابی به رتبه های قوی در آینده کمک نمی کند زیرا محتوای اصلی بسیار کمی وجود دارد و لینک های آن ارزش کمی دارند.

محتوای تکراری – برای دریافت یک پیوند، بسیاری از تازه‌کاران سئو یک نظر کامل را نقل قول می‌کنند و سپس چیزی مانند «با این موافقم» می‌گویند. با انجام این کار، آنها محتوای تکراری در صفحه ایجاد کردند (که مترجمان آن را دوست نداشتند) و بنابراین به پیوندهای آنها نیز آسیب رساندند.

پیوند بدون موضوع – پیوند موجود در امضا باید با موضوع بحث مطابقت داشته باشد. وقتی صحبت از بهینه‌سازی موتور جستجو می‌شود، عنوان انجمن و پیوند امضای شما برای «چکمه‌های آدامسی» و «آب میوه‌های ارگانیک» است، شما در مسیر خود به مکانی بی‌معنی هستید. نه تنها لینک های شما کاهش می یابد، بلکه قدرت صفحه را نیز دست کم می گیرید.

موتورهای جستجو چگونه صفحات انجمن را می خوانند

بیایید همه چیز را کنار هم بگذاریم تا شکست لینک سازی تالار گفتمان را درک کنیم. حال تصور کنید یک موتور جستجو یا یک ربات به صفحه انجمن SEO می آید. در اینجا چیزی است که او فکر می کند:

  • اوه! صفحه ای عالی در مورد بهینه سازی موتور جستجو
  • هوم مطلب زیادی وجود ندارد اما من موضوع را به خوبی درک می کنم
  • اوه پیوندهایی به “چکمه های آدامسی” و یکی به “آبمیوه ارگانیک”. ربطی به موضوع ندارد – به نظر می رسد برای من اسپم نیست، من به این لینک ها نگاه نمی کنم اما اکنون نگران این صفحه هستم
  • این چیه محتوای تکراری؟ الان دارم خیلی مضطرب میشم
  • بله، من 40،000،000 مکان را برای عبارت جستجوی “SEO” در فهرست خود قرار خواهم داد.

به طور خلاصه، ایجاد پیوندهای انجمن می تواند نقش مهمی در بهبود موتورهای جستجو داشته باشد، اما نه زمانی که توسط افراد جدید انجام شود.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا