بازاریابی اینترنتی

EDM: کمپینی برای تبدیل بازاریابی ایمیل موفق

بازاریابی پست الکترونیکی به بخشی جدایی ناپذیر در هدف قرار دادن و ارتباط با مشتریان بالقوه بصورت آنلاین تبدیل شده است.در واقع ، یک بازاریاب الکترونیکی گزارش می دهد که 97٪ مشاغل کوچک از ارتباطات بازاریابی از طریق ایمیل برای ارتباط با مشتریان استفاده می کنند.

بازاریابی مستقیم الکترونیکی (E.D.M) بازاریاب را با ارسال ایمیلی که به یک لیست خاص مصرف کننده اختصاص داده است ، در حال بازاریابی محصولات و خدمات خود می داند .این نوعی از تبلیغات تبلیغاتی است که در آن بازاریاب گروه شخصی را طبق محصول پیشنهادی برای حداکثر رساندن تبدیل ها ، هدف قرار می دهد.

بازاریابی پست الکترونیکی در ابتدا به عنوان اسپم و بیش از حد فروخته شده بود ، با این حال ، اهمیت روزافزون بازاریابی و تبلیغات آنلاین به از بین بردن این مفهوم کمک کرده است شرکت های امروزی در EDM سرمایه گذاری بیشتری می کنند و میزان پاسخگویی هرگز افزایش نیافته است.

در سناریوی فعلی ، EDM به بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی بازاریابی تجارت تبدیل شده است. از آنجا که می توان آن را به گروه مشتری مورد نظر هدف قرار داد ، بیشتر مشاغل کوچک برای ارتباط با مشتریان خود به این شکل از بازاریابی روی می آورند و محصولات و خدمات خود را به آنها ارائه می دهند. یک کمپین قابل اندازه گیری EDM ، این یکی دیگر از مزایای کلیدی است که به بازاریاب کمک می کند تا جزئیات دقیقه مشتری خود را درک کند.

بازاریابی پست الکترونیکی با در نظر گرفتن چندین عامل ، می تواند به موفقیت تبدیل شود.

• خط موضوع:

در وهله اول ، شرکت حمل و نقل پستی باید یک خط جذاب و دقیق را ارائه دهد. خواندن نامه های الکترونیکی با یک خط موضوع مبهم تقریبا غیرممکن است. اگر نمی خواهید نامه خود را سرانجام در جعبه ناخواسته گیرنده پیدا کنید ، با برخی از کلمات مانند رایگان خداحافظی کنید ، اکنون بخرید ، ثبت نام کنید و غیره.

• محتوا:

این مهمترین جنبه هر ایمیل است. اگر محتوای خبرنامه جذاب نباشد ، گیرنده در هیچ زمان از آن خارج نمی شود. محتوای خوب یک طاقچه برای چسباندن آن در نامه است.

• فراخوان برای اقدام:

فراخوان عمل گام بعدی برای پر کردن شکاف تجارت و مشتری است. این عملی است که می خواهید گیرنده پس از عبور از طریق ایمیل خود انجام دهد.اگر فرایند فراخوان به عمل پیچیده باشد ، احتمال تبدیل موفقیت آمیز را کاهش می دهد.

علاوه بر این ، میزان موفقیت همچنین به فاکتورهای درون زا دیگر مانند فرمت ایمیل بستگی دارد ، اگر قالب پرواز جزوات پیچیده و پیمایش دشوار باشد ، امکان تبدیل را کاهش می دهد ایجاد یک تماس شخصی با تماس با مصرف کننده از طرف وی ، به موفقیت EDM نیز کمک می کند. ارتباط ، نامه پستی به موقع ، مخاطبان هدف EDM و غیره در موفقیت کمپین EDM نقش دارند و به نوبه خود تأثیر قابل توجهی در فروش دارند.

مزایا

بازاریابی از طریق ایمیل به شما کمک می کند تا درک کنید چه نوع مصرف کننده به محصول شما علاقه مند است ، چه نوع کالایی وی را مورد علاقه خود قرار می دهد.

1. بسیار متمرکز:

شما می توانید با ایجاد لیست شناسه های ایمیل که با بخش محصول شما مطابقت دارد ، از طریق ایمیل مستقیم برای هدف قرار دادن گروه خاصی از افراد استفاده کنید.شما می توانید به هر بخش بازار یا مشخصات خریدار متناسب با شغل خود دسترسی پیدا کنید.

2. اندازه گیری:

یکی از بزرگترین مزایای EDM ، صحت میزان سنجش آن است. بازاریاب می تواند عملکرد کمپین EDM را دقیقاً با نظارت و تجزیه و تحلیل معیارهای خاص مانند نرخ باز ، میزان گزاف گویی و غیره اندازه گیری کند ، که در ادامه در مقاله توضیح داده شده است.

3. اقتصادی:

EDM در مقایسه با اقدامات معمول بازاریابی بسیار ارزان تر است و از آنجا که می توان آن را به گروه فردی مورد نظر هدایت کرد ، به بهینه سازی بودجه کمک می کند.

4. ورود شخصی:

تکنیک های ادغام پست الکترونیکی با پرداختن به مشتریان بالقوه از طرف آنها به راحتی می توانند به تماس شخصی با ایمیل کمک کنند.

5. نرخ تبدیل بهتر:

میزان پاسخگویی به پیامهای شخصی شده معمولاً بیشتر از سایر اقدامات بازاریابی است. وقتی میزان پاسخ زیاد است ، منجر به تبدیل بهتر و سریعتر می شود. ارسال نامه مستقیم نه تنها اقتصادی است ، بلکه نرخ تبدیل بالایی نیز ایجاد می کند.

منفی

ایمیل های ناخواسته:

یکی از مهمترین معایب بازاریابی ایمیل این است که برخی از شرکت ها از آن برای ارسال ایمیل فله ای ناخواسته موسوم به اسپم استفاده می کنند.از آنجا که هرزنامه بسیار زیاد است ، بعضی اوقات باعث می شود گیرنده نتواند اسپم های اصلی را نادیده بگیرد. تشخیص تمایز بین نامه های واقعی و هرزنامه ها گاهی دشوار است.

مشکلات شناسایی و حمل و نقل ایمیل را وارد کنید:

اگر شناسه نامه های الکترونیکی واقعی نباشند ، فعالیت EDM مؤثر نخواهد بود. حمل و نقل مسئله اصلی ایجاد موانع است و فقط 56٪ پیام ها در ایالات متحده گزارش شده اند. برای جلوگیری از این امر ، شناسه نامه های وزن مرده اغلب حذف می شوند.

فیلترهای اسپم:

فیلترهای اسپم نصب شده توسط ارائه دهندگان ایمیل برای جلوگیری از هرزنامه نیز مانعی برای بازاریابان قانونی ایمیل هستند.

حال برای درک تأثیر دقیق EDM در تبدیل ، مارک تجاری و تبلیغات. هر کمپین باید کنترل و تحلیل شود. برخی از معیارهای ذکر شده در زیر باید به طور مرتب مورد بررسی قرار گیرند تا عملکرد سنجی انجام شود.

• ابتدا بدانید که در واقع چند نفر نامه را باز کرده اند ، به تعرفه باز نگاه کنید. یک دروازه باز درصد افرادی را که ایمیل را باز می کنند به شما می دهد.

• دوم ، شما باید یک فراخوانی را برای اقدام انجام دهید ، یعنی درصد افرادی که به تماس شما برای اقدام شما پاسخ می دهند تا نرخ تبدیل را بدست آورند.

• علاوه بر این ، شما باید میزان گزاف گویی را نیز بررسی کنید ، که لیستی از ایمیل های ناخواسته را در اختیار شما قرار می دهد ، آدرس های ایمیل با وزن مرده اغلب برای اطمینان از یک کارآیی موثر EDM باید حذف شوند.

نامه الکترونیکی هنوز هم روش قابل توجهی مؤثرتر برای جذب مشتری از رسانه های اجتماعی است – تقریباً 40 برابر فیس بوک و توییتر. دلیل این امر آن است که 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی هنوز هم هر روز از نامه الکترونیکی استفاده می کنند ، و میزان خرید الکترونیکی نه تنها حداقل سه برابر رسانه های اجتماعی تخمین زده می شود ، بلکه میانگین ارزش سفارش نیز 17 درصد بیشتر است. بازاریابی بیشتر از یک سفر است فقط با یک کلیک ، و بازاریابی از طریق ایمیل یکی از اجزای لاینفک آن کمپین است.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا