بازاریابی اینترنتی

CPM ، CPA ، CPC – صرفاً زبانی برای خرید رسانه آنلاین

بسیاری از TLA ها (مخفف های سه حرف) در تبلیغات اینترنتی برای توصیف مدل های خرید مختلف استفاده می شوند. در این مقاله به بررسی سه مدل معمول CPM می پردازیم که CPM را شامل می شود ، که گاهی اوقات CPM نیز نامیده می شود – جایی که M مخفف Millie یعنی 1/1000 است (مانند سیستم متریک) ، CPC که گاهی اوقات CPC و CPA نامیده می شوند که گاه CPA نامیده می شوند (اشتباه نشود). با حسابدار خود!).

برای نگاهی به سه مدل خرید تبلیغات اینترنتی و درک زمینه ، باید به ابتدای صنعت تبلیغات اینترنتی بپردازید که تقریباً بلافاصله پس از اینکه اینترنت در اواسط دهه 1990 به جریان اصلی رسید ، متولد شد. در مراحل ابتدایی ، تبلیغات آنلاین مشابه رسانه های سنتی فروخته می شود به این دلیل که یک تبلیغ کننده برای هر نوع تبلیغی که ارائه شده است به ناشر مبلغ ثابت می پردازد (و بالقوه مشاهده گردید). این طبیعی بود زیرا رسانه های سنتی بر اساس معیارهایی مانند اندازه مخاطبان تلویزیون یا رادیو یا توزیع برای تبلیغات چاپی خریداری و فروخته می شدند. در این مدل کسب رسانه ، تنها چیزی که تبلیغ کننده با اطمینان می داند میزان توزیع تبلیغ است و لزوماً چند نفر تبلیغ را مشاهده نکردند یا نتیجه ای گرفتند.

با گذشت زمان و رشد صنعت تبلیغات اینترنتی ، تبلیغ کنندگان خواستار مسئولیت بیشتری برای خرج رسانه های آنلاین خود هستند. این مسئولیت تا حدودی ناشی از این واقعیت بوده است که خود اینترنت فرصت های بسیاری برای اندازه گیری ، نظارت و گزارش دهی ارائه می دهد. به دلیل قابلیت اندازه گیری رسانه ، تبلیغ کنندگان در هنگام تعامل بازدید کننده با تبلیغات خود ، به تبلیغ خود مبلغی را پرداخت می کنند که فقط به ناشران وب برای تبلیغات بپردازند. این مدل خرید معلوم شد که یک مدل CPC است که در غیر اینصورت با هزینه هر کلیک به تبلیغات اینترنتی معروف است. در یک مدل هزینه برای هر کلیک ، ناشر ریسک را با تبلیغ کننده به اشتراک می گذارد به این دلیل که تبلیغ کننده تنها هنگامی که یکی از بازدید کنندگان آنها روی تبلیغ کننده کلیک می کند و به سایت تبلیغ کننده منتقل می شود ، توسط تبلیغ کننده پرداخت می شود. علل مانند نرخ کلیک نیز نرخ کلیک (clickthrough) نیز خوانده می شوند.

حال ، در بازارهای تبلیغات اینترنتی فعلی ، غیر معمولی نیست که تبلیغ کنندگان بیشتر و پرنفوذ بیشتری را بخواهند که خواستار مدلهای خرید آنلاین هستند که در آن تبلیغ فقط هنگامی که بازدید کننده با کلیک بر روی تبلیغ تبلیغ کننده دستمزد می گیرد ، وارد سایت تبلیغ کننده می شود و اقدام مورد نظر را انجام می دهد. این می تواند یک کالای تبلیغاتی برای یک تبلیغ کننده تجارت الکترونیکی باشد ، یا می تواند ارسال اطلاعات شخصی به تبلیغ کنندگان با محوریت سرب باشد. نکته مهم این است که در این مدل کسب ، همه ریسک ها به ناشر منتقل می شود. “تبلیغات برای پرداخت هزینه” ریسک ترین مدل تبلیغاتی برای ناشر و ریسک کمتری برای تبلیغ کننده است. تصور کنید که ناشران نه تنها در کیفیت تبلیغات آنلاین بلکه در کیفیت صفحه فرود نیز سرمایه گذاری می شوند. و پیشنهاد همراه آن ، هنگامی که آنها تبلیغات CPA را دریافت می کنند ، فقط با توجه به توافق ناشر برای تبلیغ تبلیغ کننده بر اساس مبلغ پرداختی برای هر عمل ، منصفانه است. این مذاکره بسیار دقیق را در مورد خرید رسانه های آنلاین در مقیاس بزرگ انجام می دهد. شبکه های وابسته شخص ثالث از شرکت های تبلیغ کننده با تبلیغات کننده.

در صنعتی مشابه سایر صنایع فنی که اصطلاحات اصطلاحات و اصطلاحات اختصاری هستند ، صنعت تبلیغات اینترنتی زبان خاص خود را دارد. کسانی که در تبلیغات اینترنتی به ویژه خریداران رسانه ای نوآوری می کنند ، ترغیب می شوند با اصطلاحات رایج این صنعت برای تبدیل شدن به خریداران رسانه ای فرهیخته ، با تجربه و در نهایت تبلیغ کنندگان آنلاین موفق آشنا شوند.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd g6g.irbit.ly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا