بازاریابی اینترنتی

Autoreply – ابزار مخفی بازاریابان اینترنتی موفق

پاسخهای خودکار به طور خودکار بر اساس برنامه شما ، دنباله ای از ایمیلهای تبلیغاتی یا آموزشی از پیش نوشته شده را ارسال می کنند.پاسخانهای خودکار بر روی کلیک و فعالیت کاربران ایمیل نیز ردیابی می کنند.

هر زمان که یک بازاریاب اینترنتی بخواهد فروش را به محصول یا خدمات جدید خود برساند ، آنها به لیست مشتری خود ایمیل می کنند و محصول یا خدمات جدید خود را ارائه می دهند. بیشتر مشترکین لیست ایمیل خود ، اگر ارتباطی با آنها داشته باشند ، معمولاً اقدام به خرید اینترنتی می کنند “. اولین یا دو مشترکین ایمیل برای افزایش درجه حرارت خرید خود ، یک مجموعه ایمیل سفارشی متفاوتی دریافت می کنند که برای ساختن علاقه و اعتماد آنها (و همچنین انگیزه) برای ساخت سرمایه گذاری پول خود در آنچه را که بازاریاب اینترنتی در تلاش است بفروشد ، زمان زیادی می برد.

پاسخ های خودکار باعث می شود تعداد زیادی از فرصت های خود را به لیست ایمیل اضافه کنید تا یک بازاریاب اینترنتی بپردازد. همچنین وقتی مشترکین به لیست ایمیل خود می پیوندند ، می توانید یک لیست ایمیل بزرگ ایجاد کنید. Autoresponder به بازاریابان وب کمک می کند تا درک کنند چه چیزی مشترکان خود را به سمت اقدام سوق می دهد. هنگامی که بازاریاب اینترنتی اشتراک های خود را در گروه های مختلفی جدا کرد ، ارسال ایمیل های شخصی شده به گروه های مختلف برای وی آسان تر است. مشترکین یک گروه خاص ممکن است هر محصولی را بشنوند که صدای بوی اولیه محصولات اطراف را بشنود. برخی دیگر از مشترکین در حال بررسی این هستند که چطور چیزهایی را بدست آورند که هزینه کمی دارند یا هزینه ندارند.

اگر شما را تشخیص ندادید ، در یک سرویس پاسخگوی خودکار مانند aweber.com یا GetResponse.com سرمایه گذاری کنید. شما همیشه می توانید یک مشتری متقاضی پول پرداخت کنید (بیشتر آنها پشتیبانی فنی محدودی را حتی برای پیشنهادات آزمایشی رایگان ارائه می دهند – زیرا آنها می خواهند شما به عنوان مشترک پولی باشید)! نماینده خدمات مشتری قدم به قدم در مورد چگونگی تنظیم لیست اشتراک و کمپین های اولیه شما را راهنمایی می کند.

این خدمات پشتیبان الکترونیکی همچنین دارای تعداد فیلم ها خواهد بود که در مورد بازاریابی ایمیلی بسیار به شما یاد می دهد.مطمئن باشید از هر مشتری برای سمینارهای بازاریابی الکترونیکی آنلاین که میزبان آن هستند پشتیبانی مشتری را بخواهید. خدمات پشتیبان گیری از ایمیل تقریباً هر ماه آموزش آنلاین را انجام می دهند و این یک فرصت عالی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازاریابی علاقه و بازاریابی ایمیل است.

بیشتر افراد آدرس ایمیل خود را مانند گذشته ارسال نخواهند کرد ، بنابراین باید در ازای دریافت ایمیل خود چیزی با ارزش را به مشتریان خود ارائه دهید. اگر فردی به دنبال نکات کاهش وزن است ، یک فیلم آموزشی یا کتاب الکترونیکی با عنوان “قطره 2 پوند هر هفته با نوشیدن آب خانگی هر روز صبح” یا چیزهای مشابه را به آنها پیشنهاد دهید. شما باید چیزی را ارائه دهید که با نتایج خارق العاده برای آنها آسان به نظر برسد. توجه: به ادعاهای خود صادق باشید! ادعای ظالمانه ای برای موفقیت نکنید. به عنوان مثال ، “هر شب این توپ را بگیرید ، هر روز 18 ساعت بخوابید و 900 پوند را در یک ماه کاهش دهید – تضمین شده!” شما احمق به نظر خواهید آمد؛ به نظر می رسد که دروغ می گویید (که هستید) و احتمالاً در آینده نزدیک خود را با مقامات دچار مشکل خواهید کرد!

اگر در حال حاضر یک راه حل آسان برای مشتری ارائه می دهید و مشتری (که اضافه وزن دارد) بالقوه موجود در محصول شما را می بیند (از آنجا که او می خواهد با تلاش کمتری وزن خود را از دست بدهد) ، ممکن است بتوانید آنها را ترغیب کنید تا محصول خود را امتحان کنید.

این بدان معنی است که شما باید یک صفحه برنامه کارآمد برای مشتریان جدید خود داشته باشید. برای انجام این کار ، شما باید تحقیق را در طاقچه خود انجام دهید و دریابید که چه چیزی باعث ایجاد انگیزه در آنها می شود. بزرگترین نیاز آنها چیست؛ چه چیزی شما را حتی هنگام جستجوی محصول خود به شما انگیزه می دهد. هنگامی که بدانید چه چیزی باعث ایجاد انگیزه در آنها می شود ، می توانید از دانشی که آموخته اید برای فروش محصولات استفاده کنید. به یاد داشته باشید ، شما باید ارزش خود را به مشتری ارائه دهید. اگر به مشتری خود ارزش قائل نشوید (یا آنچه مشتری شما را با ارزش می داند) ، به زودی با تخفیف های زیادی روبرو خواهید شد و شهرت شما از بین می رود.

اطمینان حاصل کنید که نخستین ایمیلی که برای مشتری بالقوه خود ارسال می کنید همیشه آموزنده بوده و به شما کمک می کند تا مشکلی را که او با آن سروکار دارید حل کنید. دو ایمیل اول خود را به گونه ای ایجاد کنید که خواننده متوجه شود شما واقعاً در تلاش برای کمک به آنها هستید. اگر شما شاخه ای از محصول هستید ، باید همیشه صفحه فروش مینی فروش خود را ایجاد کنید ، زیرا اغلب صفحات فروش صاحب محصول به طور کلی برای ارائه یک طاقچه گسترده به مشتریان گنجانده شده است. اگر می توانید موضوعات اصلی را که مشتریان با آنها سر و کار دارید پیدا کنید ، یک صفحه فروش کوچک ایجاد کنید و نامه فروش خود را فقط با همان شماره هماهنگ کنید. پس از پیوستن به لیست ایمیل شما ، آنها را به صفحه فروش محصولات وابسته ای که تبلیغ می کنید ارسال کنید.

برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی باید منابع ترافیکی خود را به طور مداوم بهبود بخشید و موارد جدیدی را پیدا کنید. شما همچنین باید یاد بگیرید که چگونه ایمیل های خود را بنویسید به گونه ای که اعتماد و احترام را برای مشتری خود ایجاد کنید. به محصول خود علاقه مند شوید و مشتری بالقوه خود را برای خرید محصول یا خدمات خود آماده کنید.

این یک قانون را به یاد داشته باشید: همیشه برای اولین بار ارزش خود را به مشتری خود تحویل دهید! فقط در این صورت در نهایت پاداش مالی خواهید گرفت. اگر ابتدا روی جنبه پول تمرکز کنید – بیشتر اوقات آنچه را که می خواستید از دست خواهید داد.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd g6g.irbit.ly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا