بازاریابی

Arabic SEO and Localization

تجارت الکترونیک عربی در اینترنت و رسانه های آنلاین بخش مهمی از بازار است که فرصت های بسیار خوبی برای بهینه سازی موتور جستجوی عربی (SEO) و بازاریابی موتورهای جستجو دارد.تحقیقات عربی (SEM). اکثر وب‌سایت‌هایی که بازار عربی را هدف قرار می‌دهند هنوز به زبان انگلیسی هستند، به این معنی که رقابت کمتری وجود دارد و اگر محتوای وب‌سایت خود را به زبان عربی همراه با SEO بهینه‌سازی شده عربی قرار دهید، شانس تسلط بر پلتفرم خود را خواهید داشت. اگر هنگام قرار دادن وب سایت خود از استراتژی سئو درست پیروی کنید، به رتبه های برتر در موتورهای جستجوی عرب خواهید رسید.

رشد تجارت الکترونیک در کشورهای عربی بازار اینترنت عربی بسیار بزرگتر از آن چیزی است که بسیاری از مردم خارج از این منطقه می دانند. به سرعت رشد می کند. تحقیقات اخیر نشان می دهد که در حال حاضر 56 میلیون کاربر اینترنت عرب زبان وجود دارد و این تعداد تا سال 2013 به 82 میلیون نفر خواهد رسید. این رقم طی دو سال به 46.4 درصد افزایش خواهد یافت. قوی!

اگرچه انگلیسی به طور گسترده در دنیای تجارت در سراسر خاورمیانه استفاده می شود، بسیاری از شرکت های خارج از منطقه هنوز این تصور غلط را دارند که می توانند محتوای خود را به زبان انگلیسی نگه دارند، زیرا این “زبان بین المللی تجارت” است. اکثر شرکت ها در سراسر جهان محصولات و خدمات خود را در منطقه عربی از طریق وب سایت های فقط انگلیسی با این فرض که مشتریان عرب زبان می توانند خدمات را فقط به زبان انگلیسی جستجو و پیدا کنند، راه اندازی کرده اند.

سئوی عربی به شدت توسط مشتریان در کشورهای عربی ترجیح داده می شود. تحقیقات به تدریج نشان داده است که در اکثر موارد، کاربران عرب اینترنت ترجیح می دهند به زبان عربی جستجو کنند تا نتایج دقیق و دقیق تری پیدا کنند. این امر به ویژه زمانی صادق است که جستجو به موضوعات منطقه‌ای، کلمات مرتبط با فرهنگی، اخبار یا رویدادهای محلی و محصولات یا خدمات منطقه‌ای مرتبط باشد. مصرف کنندگان در بازار عربی زبان ترجیح می دهند عربی را به عنوان اولین انتخاب خود انتخاب کنند. البته، این امر مستلزم آن است که شرکت ها تمام محتوا را به زبان عربی در وب سایت خود قرار دهند و از یک رابط فرهنگی مناسب برخوردار باشند. برای مثال های خاص از مسائل فرهنگی و منطقه ای خاص مربوط به دبی، ابوظبی و سایر امارات.

بسیاری از مشتریان عرب انگلیسی صحبت نمی کنند. در برخی از کشورهای عربی مانند مراکش، الجزایر و تونس، انگلیسی به اندازه فرانسوی استفاده نمی شود. این امر بیشتر بر لزوم داشتن زبان عربی به عنوان اولین انتخاب برای این منطقه تأکید می کند.

وقف به وب سایت های عربی اولین قدمی که برمی دارید این است که یک آژانس ترجمه بالقوه برای همکاری با آن انتخاب کنید تا به درستی ساختار وب سایت خود را ارائه دهید و مکان مناسبی را در وب سایت های عربی ایجاد کنید و سئوی مؤثری را به عنوان یک زبان و بازار ایجاد کنید. شرکای محلی به چند دلیل به تجربه در منطقه عربی و زبان عربی نیاز دارند:

* شش گروه اصلی گویش عربی وجود دارد.

* سئوی عربی منحصر به فرد است و به استراتژی ها و هشتگ های مختلفی برای بازارهای مختلف مانند عربستان سعودی، امارات، اردن، لبنان، سوریه، مراکش، مصر و غیره نیاز دارد.

* برخی از تصاویر یا عکس‌ها ممکن است دارای اهمیت فرهنگی منفی باشند که برای مشتریان خارج از منطقه قابل مشاهده نباشد. شریک آژانس محلی شما باید در تمام این مسائل به خوبی آگاه باشد.

یک شرکت سایت که به طور کامل این مسائل را درک می کند و در بازار منطقه ای عربی تجربه دارد، دقیق ترین محتوا و بهترین ارائه را برای وب سایت عربی شما ارائه می دهد و به شما این امکان را می دهد که به کاربران هدف مناسب در کشورهای عربی دسترسی پیدا کنید.

خدمات سئوی عربی الگوریتم های موتورهای جستجوگر عربی و تکنیک های سایت با نمونه های انگلیسی آنها یکسان نیست. برای طراحان وب و مهندسان سایت در پروژه شما بسیار مهم است که درک کاملی از تمام مسائل زبان عربی داشته باشند تا بهترین نتایج جستجوی عربی را به دست آورند. تجربه مطابق با این الزامات پروژه می تواند موفقیت شما را با مشتریان عربی زبان “بسازد یا از بین ببرد”.

روندهای اخیر با ابزار جستجوی عربی گوگل، پیشرفت های قابل توجهی را در نحوه جستجوی کاربران به زبان عربی در جستجوهای گوگل اعلام کرده است. گوگل ابزار جدیدی برای نویسه‌گردانی عربی گوگل ارائه کرده است. موتورهای جستجوی دیگر، مانند بینگ و یاهو، پیشرفت های زیادی را برای جستجوی عربی ارائه می دهند. تمامی این فعالیت ها به افزایش سطح کیفیت و اثربخشی سئوی عربی کمک می کند.

چگونه وب سایت شما می تواند در این بازار پر رشد از رقبا جلوتر بماند و در نتایج جستجوی عربی رتبه های برتر را کسب کند؟ من به عنوان یک عرب زبان، کاربر وب عربی و متخصص سئوی عربی و مکان آن می توانم به این سوال پاسخ دهم. استراتژی های سئو دارای عملکردها و کنترل های مختلفی هستند که می توان آنها را برای دستیابی به اهداف سئوی خود کنترل کرد. با این حال، ما همچنین باید در مورد نکات خاصی که بیشتر مربوط به زبان عربی و سئوی عربی است، صحبت کنیم تا کارهای معمول بهینه سازی محتوای عمومی، تجزیه و تحلیل وب سایت، ساخت لینک و غیره.

کلمات کلیدی عربی برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای محتوای وب‌سایت عربی و متا تگ‌ها، به جستجوی «ارگانیک» جدید برای کلمات کلیدی انتخاب شده نیاز دارید. شما نمی توانید فقط به کلمات کلیدی ترجمه شده تکیه کنید: اغلب از شما خواسته می شود که کلمات عربی اصلی مرتبط با محصول یا خدمات خود را ایجاد کنید.

گوگل ابزارهایی را برای جستجوی کلمات عربی، یافتن کلمات کلیدی مرتبط و محبوب ترین کلمات کلیدی مورد استفاده در موتور جستجوی گوگل فراهم می کند. اما این کافی نیست؛ برای دستیابی به مشتریان در کشورهای عربی به کمک بیشتری نیاز است.

چرا یک فروشنده محلی یا ترجمه بهترین انتخاب برای ارائه کلمات کلیدی و محتوای عربی به شما است؟ دلایل زیادی وجود دارد که چرا نمایندگی یا نمایندگی ترجمه بهترین راه حل برای شما است:

1. آژانس محلی و منطقه ای سال ها تجربه در لهجه های خاص عربی محلی و منطقه ای خواهد داشت که ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد.

2. شما باید یک آژانس بررسی را انتخاب کنید که توانایی ارائه محتوای گسترده واژه نامه عربی را برای هر کشور به شما نشان داده باشد. فروشنده شما باید تجربه کافی در بازار عربی داشته باشد تا کلمات و عبارات فرهنگ لغت شما را از پروژه ترجمه قبلی دریافت کند. این به شما کمک می کند یک کلمه عربی خوب برای هر کشور و هر بازار هدف انتخاب یا ایجاد کنید.

3. انتخاب آژانس سایت مناسب همچنین تضمین می‌کند که محتوای دقیقی مطابق با فرهنگ هدف محلی می‌نویسید و از هرگونه محتوای نامناسب در سایت که ممکن است توسط اعمال مذهبی یا قانونی منع شده باشد اجتناب کنید.

چالش‌های موتورهای جستجوی عربی من معتقدم که زبان عربی چالشی منحصربه‌فرد برای محتوا و کلمات کلیدی ایجاد می‌کند، زیرا کل منطقه عرب زبان سنت‌ها و تفاوت‌های منطقه‌ای منحصربه‌فرد خود را دارد. این چالش به شریکی با تجربه قوی در حوزه هدف خاص شما نیاز دارد. فقط شرکای محلی با تجربه قوی در ترجمه و مکان عربی منطقه ای می توانند اطمینان حاصل کنند که محتوای عربی بهترین است و عبارات عربی مناسب را در اختیار شما قرار می دهد تا مطمئن شوید مشتریان عرب هدف شما شما را پیدا می کنند.

نام های دامنه عربی پشتیبانی گسترده از نام های دامنه عربی یک توسعه اخیر است. سرویس پیش ثبت نام دامنه عربی راه اندازی شده است و بسیاری از مسائل مربوط به نام دامنه و کلمات کلیدی سئو را در آینده حل خواهد کرد.

مصر اولین نام دامنه را در اینترنت منتشر کرد که از حروف عربی استفاده می کرد، پس از تصمیم ICANN برای مجاز کردن دامنه های سطح بالا غیر لاتین. بسیاری از کشورهای دیگر از جمله امارات متحده عربی و پادشاهی عربستان سعودی از مصر پیروی می کنند.

برای ثبت نام دامنه عربی قبل از دریافت آن باید سریع اقدام کنید. نام های دامنه عربی گام بزرگی در کسب بالاترین رتبه ها و بهترین نتایج جستجوی عربی در بخش های بازار مانند دبی، ابوظبی و سایر امارات هستند.

URL های عربی و رمزگذاری URL به چند مجموعه کاراکتر، “الفبای انگلیسی، اعداد، خطوط و غیره” محدود می شود. این کاراکترها بر اساس انگلیسی آمریکایی است که توسط استاندارد ASCII به دلایل تاریخی تعریف شده است. همه کاراکترهای دیگر، مانند علائم نگارشی در حروف انگلیسی و عربی، باید دارای کد باشند.

به عنوان مثال، ویکی‌پدیا دارای خلاصه‌ای از نام‌های دامنه بین‌المللی و نشانی‌های اینترنتی است که امکان استفاده از نویسه‌های غیر ASCII را فراهم می‌کند.

تمرکز بر URL های عربی و استفاده از کاراکترهای غیر-ASCII به یک گام اساسی در بهبود وب سایت ها و ارتباطات عربی تبدیل شده است. استفاده از کلمات کلیدی عربی در URL ها و لینک های شما به نمایه سازی بهتر در موتورهای جستجوی عربی کمک می کند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا