90 درصد تیم پشتیبانی استارتپ Dukaan با هوش مصنوعی جایگزین شد

یک استارتاپ هندی 90 درصد تیم پشتیبانی خود را با هوش مصنوعی جایگزین کرد. بازهم تکنولوژی هوش مصنوعی باعث حذف نیروی کار انسانی شد.
مدیرعامل یک استارتاپ هندی به نام Dukaan اخیراً اعلام کرد که 90 درصد تیم پشتیبانی استارتاپ خود را با هوش مصنوعی جایگزین کرده است. این شرکت از مدل چت بات هوش مصنوعی Lina بدین منظور استفاده می کند که تخصص عجیبی در کم کردن زمان انتظار مشتریان دارد و گفته شده که قادر است امور سپرده شده را تنها در 3 دقیقه انجام دهد در صورتی که این امور قبلاً در 2 ساعت و 13 دقیقه انجام می شده است.
بیشتر بخوانید: نخستین مجری هوش مصنوعی تلویزیون هند معرفی شد [+ویدئو]
90 درصد تیم پشتیبانی استارتپ Dukaan با هوش مصنوعی جایگزین شد
در شرایطی که بسیاری از شاغلان نگران ازدست دادن کار خود هستند، مدیرعامل یک استارتاپ هندی به نام Dukaan مدعی شده که 90 درصد از کارمندان بخش پشتیبانی خود را تعدیل کرده است. او می گوید با انجام این کار زمان اولین پاسخ گویی را از 1 دقیقه و 44 ثانیه به تقریباً صفر رسانده است.
همچنین حالا مشکلات مشتریان این استارتاپ در زمان بسیار کمتری حل می شود. درحالی که قبلاً به طور میانگین 2 ساعت 13 دقیقه طول می کشید تا هر مشکل برطرف شود، حالا این زمان به 3 دقیقه و 12 ثانیه تقلیل یافته است. هزینه های اداره بخش پشتیبانی مشتریان هم حدود 85 درصد کمتر شده است.

«سومیت شاه»، مدیرعامل Dukaan، می گوید:
با توجه به شرایط اقتصادی موجود، استارتاپ ها برای سودآوری اولویت بالاتری قائل  هستند. درنتیجه با این تغییر می توان عملکرد بهتری داشت و حداقل هزینه ها را پرداخت کرد.
استارتاپ Dukaan درزمینه ارائه خدمات اجاره ای برای فروشگاه های الکترونیکی فعالیت می کند. این خدمات شامل مدیریت سفارشات، پشتیبانی چت با مشتریان، مدیریت هزینه های تحویل مرسولات، مدیریت شبکه های اجتماعی و غیره است. این استارتاپ همچنین تحلیل هایی را درباره فروش، ترافیک و محصولات شرکت ها به آن ها ارائه می کند.
متخصص ارشد داده های Dukaan ظاهراً در عرض دو روز چت بات Lina را توسعه داده است. سومیت شاه می گوید این چت بات می تواند به سرعت و با دقت به سؤالات عمومی پاسخ دهد، اما در پاسخ به سؤالات تخصصی مشکل دارد.
خبر این تغییر در استارتاپ Dukaan بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشته است. خیلی از کاربران منتقد این تصمیم بوده اند و یکی از آن ها می گوید حتی اگر این اتفاق افتاده و نتیجه مثبتی داشته است، انتشار یک رشته توییت در این زمینه و افتخارکردن به تعدیل نیرو نباید پذیرفتنی باشد.
بیشتر بخوانید:

    تصاویر ازدواج جان اسنو و دنریس تارگرین که با هوش مصنوعی خلق شده اند!
    تکنولوژی در خدمت سیاست: چین می گوید ابزارهای هوش مصنوعی مولد باید تابع ارزش های سوسیالیستی باشند!

نظر شما درباره  جایگزینی 90 درصد تیم پشتیبانی یک استارتاپ هندی با هوش مصنوعی چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

دکمه بازگشت به بالا